Több mint négyszáz munkahelyre várnak jelentkezőket a Kovászna Megyei Munkaerő-elhelyezési Ügynökségnél. A legtöbb állás a textiliparban van, de több általános orvosi asszisztenst is keresnek.
2014. szeptember 12., 13:262014. szeptember 12., 13:26
Diplomásoknak, szakiskolát végzetteknek és posztlíceumi diplomával rendelkezőknek is kínálnak állást a munkaerő-foglalkoztatási ügynökségnél Sepsiszentgyörgyön, ahol jelenleg 438 munkahelyet jegyeznek. Az ügynökség munkatársa, Fogarassy Katalin arról tájékoztatott, hogy a hónap végén megrendezendő börze előtt is számos állás várja a munkanélkülieket.
A legtöbb állást a konfekcióiparban kínálják, közel száz szakképzetlen munkást keresnek, de 26 gyorséttermi-kisegítő munkalehetőség is van. Ugyanakkor középfokú végzettséggel keresnek kereskedelmi munkatársakat, a bolti eladók számára 26 helyet hirdettek meg, de pincért, bárost és szakácsot is alkalmaznának a helyi cégek. A felsőfokú végzetteknek is vannak lehetőségek, főként az egészségügyben, ugyanis 13 általános orvosi asszisztenst alkalmaznának, valamint szükség van gyógyszerészre, gyógyszerész asszisztensre és orvosokra is. A meghirdetett állások között keresnek egy hematológust, egy neurológust, két-két pszichiátert és sürgősségi orvost, valamint nőgyógyászt. Az egyetemet végzett álláskeresőknek menedzseri állásokat is kínálnak, továbbá szükség van mérnökökre, tanácsadókra és felügyelőkre is.
Kovászna megyében jelenleg 6,57 százalékos a munkanélküliségi mutató, ami 6002 állástalan személyt jelent, ebből 2653 személy nő. A munkanélküliek többsége, 4963 személy semmiféle támogatást nem kap már az államtól, segélyben mindössze 1039-en részesülnek. A fizetett állástalanok aránya Sepsiszentgyörgyön és környékén a legnagyobb, itt 481 személyt tartanak nyilván.
Kézműves vásárral, tartalmas előadásokkal, ifjúsági térrel, gyermekprogramokkal, helyi ízekkel, emlékezetes koncertekkel várja a városlakókat és az idelátogatókat Kézdivásárhely legnagyobb közösségi eseménye, a Sokadalom. Óriáskerék viszont nem lesz.
Új programot vezet be az elszigetelődött, beteg idősek és a fogyatékkal élők számára a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: egy olyan digitális eszköz beszerzését és használatát támogatják, amely baj esetén riasztja az illetékeseket.
Újra sokszínű kínálattal várja a Sepsi Classic fesztivál a komolyzene kedvelőit Sepsiszentgyörgyön július 10–13. között. Hallhatjuk Miklósa Erika operaénekest és Szamosi Szabolcs orgonaművészt, valamint a nemzetközi hírnév sok fiatal várományosát.
Sepsiszentgyörgy utcáin és parkjaiban napok óta nagyszámú lepke rajzik, ami a lakosság körében is feltűnést keltett. A hársfákon, rózsákon és levendulákon tömegesen megjelenő rovarokat gamma bagolylepkének azonosították.
Ideiglenes közlekedési korlátozások lesznek Sepsiszentgyörgyön, csütörtökön a Román Zászló Napjára szervezett ünnepség ideje alatt – tájékoztat közleményében a helyi rendőrség.
A Székely Vágta döntőjében történt balszerencsés események, két versenyző esése és az egyik ló tragikus lábtörése nem teszik szükségessé a szabályzat módosítását – tájékoztatták lapunkat a szervezők, hangsúlyozva, hogy minden teljesen szabályosan történt.
Háromszáz embert kellett kimenekíteni és több mint 200 háztartást öntött el a víz kisebb-nagyobb mértékben – hangzott el azon az összesítőn, ahol megtudhattuk, hogy a polgármesterek nem igazán szoktak részt venni a katasztrófavédelmi felkészítőkön.
Útlezárásokra kell számítani Kézdivásárhelyen a városnapok miatt szerdától a rendezvény idején – értesíti a városlakókat a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Sikertelen rablást követően többször is fejbe ütötte egy deszkával taxisofőr-áldozatát szombaton hajnalban az elkövető, majd a járműben is kárt tett – közölte a kézdivásárhelyi ügyészség. A gyanúsítottat előzetes letartóztatásba helyezték.
Drámai fordulatot követően hirdettek győztest a 14. Székely Vágtán vasárnap délután az Óriáspince-tetőn. A végig vezető, korábban ötször győzedelmeskedő Tamás Csabát mentővel vitték kórházba egy hatalmas esés után, sérült lovát pedig el kellett altatni.
szóljon hozzá!