Giurgiu megyei csalók próbáltak – nagy értékű nyeremény ígéretével – több száz lejt kicsalni egy bodzavámi nőtől. A rendőrségnek még azelőtt sikerült tetten érni az elkövetők egyikét, mielőtt megkárosította volna az áldozatot.
2013. október 02., 21:542013. október 02., 21:54
2013. október 02., 21:552013. október 02., 21:55
A bodzafordulói rendőrséget hétfőn maga az áldozat értesítette arról, hogy egy férfi lépett telefonon kapcsolatba vele, az egyik telefontársaság alkalmazottjának adva ki magát, arról értesítve a Bodzavám községben élő hölgyet, hogy tízezer eurót nyert egy sorsoláson – viszont ahhoz, hogy átvehesse az összeget, 650 lejt kell elhelyeznie a lakhelyéhez legközelebb eső postahivatalban. A hölgyet ugyanakkor egy nő is felhívta, aki közjegyzőnek adta ki magát, szintén megkérve, hogy a pénzt utalja át a nevére egy Bákó megyei postahivatalba.
Az áldozat – noha eleget tett a „felkérésnek” – a rendőrséget is értesítette, mivel a továbbiakban senki sem kereste a nyeremény kapcsán, és ez gyanússá vált. Az ügyben végzett vizsgálat során a háromszéki rendőrök a Bákó megyeiekkel együttműködve megállapították, hogy egy Giurgiu megyei nő jelentkezett a pénzküldeményért. A kifizetést sikerült megakadályozni, ugyanakkor az egyik tettest azonosították is a Floreşti-Stoeneşti községbeli V. S. személyében. A rendőrség egyelőre folytatja a vizsgálatot, a még szabadlábon lévő gyanúsítottnak – és esetleges bűntársának – csalás bűntettéért kell felelnie.
Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.
Telefonjáért támadtak rá egy férfira Sepsiszentgyörgyön: három fiatal bántalmazta, majd elvette a készülékét. A sértettet kórházban ápolják, a két fiú 30 napos előzetes letartóztatásba került, a 15 éves lány szabadlábon védekezhet.
A Kovászna megyei rendőrség járőrei két olyan körözött férfit fogtak el és kísértek börtönbe, akiket a bíróság már korábban jogerősen elítélt közlekedési bűncselekmények miatt.
Az autizmus spektrumzavar tünetei rendkívül széles skálát fognak át, és kombinációjuk esetről esetre egyedi lehet, ezért nagyon nehéz két egyforma autistát találni. Április 2-a az autizmus világnapja.
Az 5. Sepsi Book könyvvásár május 14. és 17. között várja a közönséget a Sepsi Arénában, több tucat kulturális programmal, neves szerzőkkel, gyermekfoglalkozásokkal és ingyenesen látogatható eseményekkel.
Kovászna megyében is lehetőség nyílik hivatásos személyi gondozóként bekapcsolódni a súlyos vagy halmozott fogyatékossággal élő felnőttek ellátásába. A program célja, hogy a rászorulók családias környezetben részesüljenek gondozásban.
Március folyamán a Kovászna megyei tűzoltóság összesen 486 sürgősségi esetnél avatkozott be – derül ki a múlt havi mérlegből. A legtöbb esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, de számos tarlótűz is történt a megyében.
Két bocsával együtt tűnt fel egy medve Kézdivásárhelyen, a kutyamenhely közelében. A medve a lemhényi erdőből ereszkedhetett le egy vadász szerint, és akár területet is kereshetett magának.
A híveket vasárnap reggel várják Sepsiszentgyörgy főterére, hogy az egyházi elöljárók megszentelhessék a kosarukban lévő étkeket. A húsvéti ételszentelést idén ötödik alkalommal szervezi meg a Magyar Erdélyért Egyesület (MERT).
Ittasan vezető férfi akadt fenn a bodzafordulói rendőrség hálóján egy március 31-i ellenőrzés során. A gépjárművezető jogosítványát bevonták, de fél órával később a rendőrök ismét kiszúrták az autóját a forgalomban.
szóljon hozzá!