Sikeres volt az egészség világnapja alkalmából szervezett egyhetes rendezvénysorozat Sepsiszentgyörgyön. Több ezren kapcsolódtak be a programokba. A Dr. Fogolyán Kristóf Sürgősségi Kórház által szervezett rendezvény célja a figyelemfelkeltés és a betegségmegelőzés fontosságának tudatosítása, valamint a lakosság egészségügyi állapotának felmérése volt.
2013. április 08., 18:522013. április 08., 18:52
A Dr. Fogolyán Kristóf Sürgősségi Kórház szakemberei az előadások mellett ingyenes vizsgálatokat végeztek. Kétszázkilencvenegy személy élt a lehetőséggel, és készíttette el vérképét. Ez a laboratóriumi vizsgálat 80 lejbe kerül, de most térítésmentesen végezték el. Két nap alatt 1428-an mérették meg vérnyomásukat és vércukorszintjüket. Az esetek nagy részében az eredmény megnyugtató volt, ám akadtak néhányan, akiknek további vizsgálatok elvégzését ajánlották a szakemberek. A rendezvény szervezői fontosnak tartották, hogy a felnőtt lakosság mellett a gyerekeket is aktívan bevonják. A szakemberek a dohányzás és a drogfogyasztás káros hatásairól, az elsősegélynyújtás alapjairól tartottak előadást, és a szexuális életre való felkészüléshez szükséges hasznos információkat közöltek a Székely Mikó Kollégium és a Mihai Viteazul Líceum tanulóival. A gyermekgyógyászok, sebészek több tucat kisbabát vizsgáltak meg – közölte hétfőn Pataki Annamária, a kórház szóvivője. Előadások hangzottak el a Crohn-betegségről, az epilepsziáról, a humán papilloma vírusról és annak kapcsolatáról a méhnyakrákkal, a kanyaróról és annak gyerekekre kifejtett hatásáról, illetve az alkoholizmusról. Az egyhetes rendezvény szabadtéri aerobikkal zárult a hétvégén.
Eddigi működésének legjobb évét zárta a sepsiszentgyörgyi Művész mozi, a legsikeresebb film pedig 4000-rel rávert a korábban jegyzett legmagasabb nézőszámra, amit a Kincsem ért el. Külön öröm, hogy a rekorder is magyar produkció.
Brassóban indítja, majd több erdélyi helyszín után Budakalászon zárja januári előadássorozatát a Háromszék Táncszínház. Ugyanakkor vendég produkciókat is fogadnak sepsiszentgyörgyi termükben.
Az 1940-es második bécsi döntéssel Székelyföld határvidékéről nem minden magyar került a visszacsatolt Észak–Erdélybe. Sokan a befagyott Olt jegén átszökve jelentkeztek a haza szolgálatára, és voltak, akik sosem tértek vissza a fagyos Szibériából.
„Ma, amikor újra háborog a világ, amikor a szomszédban háború darál, álljunk meg egy percre a Donnál.” Iochom Zsolt versének sorai a 83 évvel ezelőtti tragédia szereplőire való szombati megemlékezésen hangzottak el a katrosai kettős keresztnél.
Nyomozást indított a Kovászna megyei rendőrség minősített lopás gyanúja miatt, miután a szitabodzai rendőrök több falopási esetről értesültek.
Megpróbált elmenekülni az őt kereső rendőrök elől egy autólopásért elítélt kézdivásárhelyi fiatal, de elfogták. Javítóintézetbe szállították, hogy hároméves büntetését letöltse.
Januárban megérkezett az igazi tél, és habár ilyenkor a többség törekedik védelmezni az élőlényeket, most is találni kidobott kutyákat az út szélén. Állatvédő egyesületet kérdeztünk a téli kutyatartásról, valamint a gazdátlan ebek helyzetéről.
Négyzetméterenként 10 euróra csökkentik a garázsok éves bérleti díját, de csak akkor, ha a tulajdonos felújítja azt az előírt szabványok alapján. Ha ezt nem végzi el, a koncessziós díj összege 2027-től jelentősen megemelkedik.
A közösség segítsége kell ahhoz, hogy leküzdhesse az életveszélyt az Erdővidékről származó Dimény István. A férfi súlyos betegséggel küzd, munkaképtelenné vált, így az orvosi vizsgálatok és beavatkozások költségeit önerőből már nem tudja fedezni.
Halálos baleset történt Kézdisárfalva és Ozsdola között a 2D jelzésű országúton, szerdán.
szóljon hozzá!