
Húsz éves évfordulóját ünnepli a család első nemzetközi éve, melyet az ENSZ kezdeményezett. Háromszéken több szervezet is rajz- illetve fotópályázatot hirdetett ebből az alkalomból.
2014. április 23., 11:562014. április 23., 11:56
Az ENSZ célja a család évének meghirdetésével nem más, mint világszerte a családpolitikai kezdeményezések támogatását mozdítsa elő. Háromszéken különböző szervezetek kezdeményeztek olyan pályázatokat, melyek legfőképpen gyerekekhez szólnak.
Elvarázsolt családom
A Pro Pectus Egyesület és a Zöld Nap Egyesület már az elmúlt években is hirdetett rajzpályázatot, idén Elvarázsolt családom címmel várják az 5–14 éves gyerekek alkotásait. Sütő Rita, a Pro Pectus Egyesület munkatársa elmondta: azért választották a család témakört, mert ez egyesületük központi tematikája, és évről évre hirdetnek meg ezzel kapcsolatos pályázatokat, tevékenységeket. „Olyan rendezvényeket szervezünk, amelyek más szemszögéből mutatják be a családot és jelenítik meg különböző helyzetekben, figyelve a környezeti tényezőkre is. A most beküldött pályamunkákat az egyesületünk székhelyén állítjuk majd ki. Minden gyereket megjutalmazunk és minden munkát kiállítunk”– mondta a szervező. Az Elvarázsolt családom versenyre április 30-ig várják a jelentkezőket, a pályázatra egy versenyző csak egy alkotással nevezhet be. Jelentkezni Kézdivásárhelyen lehet az Ady Endre utca 3 szám alatt.
Csöppnyi családkalandok
A kézdivásárhelyi pályázat mellett a sepsiszentgyörgyi gyerekeknek is versenyt hirdetett a Hófehérke óvoda. A versenyben minden sepsiszentgyörgyi óvodás részt vehet, a téma itt is a család, de nemcsak rajzolni, hanem mesét írni is lehet. Bedőházi Emese a pályázattal kapcsolatosan elmondta: április 23-ig, éjfélig lehetett jelenkezni postai úton és interneten is, a jelentkezési lapokat szerdán összesítik, és ezt követően dolgozzák fel. Az óvónő elmondta: a versenyre 31 magyar óvoda jelentkezett és hét román, közép és nagycsoportos óvodás. A pályázat témája itt is egy családkaland volt: gyermekek által elmondott, az óvónő által lejegyzett mese és annak illusztrációja.
A mesét a gyerekek csoportosan is rajzolhatták, de egyéni alkotásokkal is be lehetett nevezni – tájékoztattak a szervezők. A mesék nagyon változatosak,a családokról szólnak, akik állatok, virágok, tündérek, törpék, manók személyében élnek meg bizonyos történeteket, kalandokat. Jövő héten történik a mesék kiértékelése, szakmai zsűrivel és értékelési kritériumok felállításával, majd május 5-8 között a beérkezett rajzokból megrendezik a kiállítást és május 15-re a Családok Nemzetközi Napjára tervezik az eredményhirdetést.
Családunk(ér)
Az óvodások számára hirdetett versenyek mellett, a szülőknek is hirdetnek fotópályázatot a Fer Alapítvány és az Erdélyi Dúlák Egyesülete. A Családunk(ér) nevet viselő pályázat célja képekkel illusztrálni a családi élet legszebb időszakát úgy, ahogy szülők, gyerekek látják. Árvay Fruzsina, a dúlák egyesületének tagja elmondta, a bemutatóra két kategóriában lehet nevezni: a szülők által gyerekeikről készített képekkel, a magzattól kamaszkorig illetve a gyerekek által, gyerekekről készített képekkel. A fényképeket április 24-ig kell eljuttatni a szervezőkhöz, a Fer baba-mama-papa klubba, amely minden csütörtökön délután 17 órától várja az érdeklődőket a városi uszoda első emeletén.
A pályázaton kiválasztott képeket bemutatják a Születés Hete Fesztivál ideje alatt egy kiállítás keretén belül, ugyanakkor a zsűri a legjobb alkotásokat tárgyjutalomban részesíti.
Két bocsával együtt tűnt fel egy medve Kézdivásárhelyen, a kutyamenhely közelében. A medve a lemhényi erdőből ereszkedhetett le egy vadász szerint, és akár területet is kereshetett magának.
A híveket vasárnap reggel várják Sepsiszentgyörgy főterére, hogy az egyházi elöljárók megszentelhessék a kosarukban lévő étkeket. A húsvéti ételszentelést idén ötödik alkalommal szervezi meg a Magyar Erdélyért Egyesület (MERT).
Ittasan vezető férfi akadt fenn a bodzafordulói rendőrség hálóján egy március 31-i ellenőrzés során. A gépjárművezető jogosítványát bevonták, de fél órával később a rendőrök ismét kiszúrták az autóját a forgalomban.
Marosugrára riasztották a radnóti tűzoltókat kedden délután, miután egy személyautó lángra kapott az országúton.
Két tanintézmény is magának szeretné a befejezés előtt álló iskolaépületet Baróton. Az általános iskola hivatalos beadványban fordult az önkormányzathoz, a líceum munkaközössége nyílt levélben kéri, hogy a város vegye figyelembe a líceum érdekeit.
Készenlétben vannak a hatóságok Kovászna megyében, de az esőzések egyelőre nem okoztak árvízveszélyt. A vízfolyások szintjét folyamatosan figyelik, több településen pedig megelőző intézkedéseket is hoztak a biztonság érdekében.
A hatóságok folyamatosan figyelik a Kovászna megyei patakok vízszintjét, miközben az újabb esőzések a tavalyi áradások emlékét idézik fel az érintettekben. A községvezetők szerint egyelőre nincs vészhelyzet, de a gátak állapota továbbra is kulcskérdés.
Életét vesztette egy 27 éves fiatal férfi, hárman megsérültek egy balesetben Lemhény közelében vasárnap este.
Mit tehetünk azért, hogy a hirtelen lezúduló csapadék ne tűnjön el földekről? Vas- és betonmentes vízvisszatartási megoldásokon gondolkodnak Kézdivásárhelyen egy pályázat keretében, amit a napokban ismertettek a városházán.
Az utazás luxus, és csak a gazdagok kiváltsága. Legalábbis sokan még mindig így gondolják. Szilvia és Alpár viszont YouTube-vlogjaikban mutatják meg, hogy ez korántsem így van. A kézdiszéki fiatalok tapasztalataikról meséltek a Székelyhonnak.
szóljon hozzá!