A roncsautóprogramban részt vesz Kovászna Megye Tanácsa is, ugyanakkor hozzájárulnak a Barótra tervezett SMURD-garázs kivitelezési kiadásaihoz – döntött a megyei önkormányzat képviselő-testülete.
2014. április 24., 17:042014. április 24., 17:04
2014. április 24., 19:552014. április 24., 19:55
Csütörtöki soros ülésén a megyei tanács döntött a 2014-es évi részvételről a roncsautó programban. Az igényeknek megfelelően öt autót vásárolnak meg különböző közintézményeknek. Két gépkocsit a gyerekjogvédelem, egyet a Sepsiszentgyörgyi Művészeti és Népiskola, egyet a katonai központ, egyet pedig a katasztrófavédelem számára igényeltek.
Mint már erről beszámoltunk, a jogi személyek számára kiírt országos roncsprogramot április 30-ától indítják.
Ugyanakkor a testület eldöntötte, hogy Baróton garázst építenek a SMURD mentőautóknak, Kovászna megye, Barót város és a Kovászna Megyei Készenléti Felügyelőség társulásának jóváhagyásával. A baróti tanács hosszú küzdelem után kapta meg a kórház udvarán, a létesítménynek helyet adó telket, ahol a speciális eszközökkel felszerelt, életet mentő járművet, valamint a két tűzoltóautót tartják majd. A megyei önkormányzat a költségek ötven százalékát fedezi, azaz, megközelítőleg 200 ezer lejt biztosít a munkálatok kivitelezéséhez.
Az ülésen megszavazták a Sepsiszentgyörgyöt Sugásfürdővel összekötő, 121C út besorolását is: az eddigi megyei út a döntés értelmében átkerült a helyi utak kategóriába.
Mivel a tanács döntött arról is, hogy elfogadja a nagyajtai híd helyreállításáról szóló beruházás műszaki-gazdasági mutatóit, a munkálatok is megkezdődhetnek a közeljövőben.
Egy mikrobusz és egy motorbicikli ütközött össze hétfőn késő délután Kökös közelében, teljesen lezárták a 12-es országút érintett szakaszát – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Miután korrupciós váddal akarták kivonni a politikai életből, Markó Attila jogász, kisebbségi államtitkár 2014-ben a pár négyzetméteres cella helyett a 93 ezer négyzetkilométeres anyaországot választotta fogsága helyszínéül –101 hónapig.
„Az élet értelmét nem lehet készen kapni. Azt meg kell teremteni: munkával, hűséggel, szeretettel.” Dr. Mucsi Mihály, Kézdivásárhely legújabb Pro Urbe díjasa pontosan ezt tette – hangzott el péntek délután a Vigadó dísztermében.
Kézműves vásárral, tartalmas előadásokkal, ifjúsági térrel, gyermekprogramokkal, helyi ízekkel, emlékezetes koncertekkel várja a városlakókat és az idelátogatókat Kézdivásárhely legnagyobb közösségi eseménye, a Sokadalom. Óriáskerék viszont nem lesz.
Új programot vezet be az elszigetelődött, beteg idősek és a fogyatékkal élők számára a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: egy olyan digitális eszköz beszerzését és használatát támogatják, amely baj esetén riasztja az illetékeseket.
Újra sokszínű kínálattal várja a Sepsi Classic fesztivál a komolyzene kedvelőit Sepsiszentgyörgyön július 10–13. között. Hallhatjuk Miklósa Erika operaénekest és Szamosi Szabolcs orgonaművészt, valamint a nemzetközi hírnév sok fiatal várományosát.
Sepsiszentgyörgy utcáin és parkjaiban napok óta nagyszámú lepke rajzik, ami a lakosság körében is feltűnést keltett. A hársfákon, rózsákon és levendulákon tömegesen megjelenő rovarokat gamma bagolylepkének azonosították.
Ideiglenes közlekedési korlátozások lesznek Sepsiszentgyörgyön, csütörtökön a Román Zászló Napjára szervezett ünnepség ideje alatt – tájékoztat közleményében a helyi rendőrség.
A Székely Vágta döntőjében történt balszerencsés események, két versenyző esése és az egyik ló tragikus lábtörése nem teszik szükségessé a szabályzat módosítását – tájékoztatták lapunkat a szervezők, hangsúlyozva, hogy minden teljesen szabályosan történt.
Háromszáz embert kellett kimenekíteni és több mint 200 háztartást öntött el a víz kisebb-nagyobb mértékben – hangzott el azon az összesítőn, ahol megtudhattuk, hogy a polgármesterek nem igazán szoktak részt venni a katasztrófavédelmi felkészítőkön.
szóljon hozzá!