
Háromszéken az elmúlt évben nyolc gyerek esetében zárták le az adoptálási procedurát, hét kiskorút helyeztek el családoknál próbaidőre, örökbefogadás céljából. További három örökbefogadás folyó év januárjában zárult le.
2013. március 11., 15:382013. március 11., 15:38
Vass Mária, a Kovászna megyei gyermekjogvédelmi igazgatóság vezetője elégedett, mert egy év alatt összesen 11 kiskorú talált családra, míg korábban átlag 4-6 gyermeket adoptáltak. A tavaly 17 család kapta meg az örökbefogadásra feljogosító bizonylatot. Vass szerint eddig az örökbeadásokat hátráltatta, hogy nagyon sok esetben a gyerek biológiai szülei nem mondtak le jogaikról, ezért a kiskorú állami intézetben maradt. A tavaly életbe lépett új törvény szerint, ha egy évig senki nem jelentkezik a gyerekért, akkor elkezdhetik az örökbeadási procedúrát.
„Igény van, de a szülők nagy része csecsemőt szeretne örökbe fogadni, ezért a kérések csak egy részét sikerül véglegesíteni” – tette hozzá Vass. Az adoptálások száma Háromszéken 2001-ben volt a legmagasabb, akkor 21 gyermek került ki a rendszerből.
A kiszámíthatóság érdekében 2028-ig befagyasztják a vállalkozások épület- és területadóját Sepsiszentgyörgyön, ugyanakkor folytatják a de minimis támogatási programot is, amelynek révén a cégek visszaigényelhetik a befizetett helyi adó egy részét.
Két évben belül szobrot állítanak Mihai Eminescunak Sepsiszentgyörgyön – jelentette be Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Kovászna megyei elnöke közös szerdai sajtótájékoztatójukon.
Néhány hónap leforgása alatt hatalmas épületek nőttek ki a földből Sepiszentgyörgy leendő egyetemi kampuszának területén. Tonk Mártont, a Sapientia EMTE rektorát faggattuk a munkálatok előrehaladtáról, a képzési kínálat bővítésének lehetőségéről.
Drasztikus bírságokat helyezett kilátásba a TEGA köztisztasági vállalat az építkezési törmeléket a háztartási hulladéknak szánt digitalizált ökoszigetekbe dobók számára. A szabálytalankodó sepsiszentgyörgyiek zsebe akár 3000 lejjel is bánhatja.
Harmincegy iskolai bűncselekményt tartottak számon, ezek többsége verekedés volt, súlyos következmények nélkül – összegezték a minap lezárult tanév iskolai biztonsági tapasztalatait Kovászna megyében.
Megkezdődött a kézdivásárhelyi Kanta utca régóta várt felújítása. A munkálatok miatt ideiglenesen módosult a közlekedési rend: egyes szakaszokon egyirányúsították a forgalmat, több utcában pedig korlátozták a kanyarodási lehetőségeket.
Kilőttek egy medvét Sepsiszentgyörgyön a Farm utcában vasárnap este, egy másik kószáló nagyvadnak pedig csapdát helyeztek ki az Oltmező utcában.
Az ott lakók, illetve a rajta naponta közlekedők több mint hat éve várnak rá, azóta hol por, hol sár keseríti az életüket. Kézdivásárhelyen június 22-én, hétfőn elkezdik a város egyik bejáratának számító Kanta utca felújítását.
Harmincadik alkalommal rendezték meg a Széchenyi-bált szombaton az árkosi Szentkereszty-kastélyban. A Mikes Kelemen Elméleti Líceum hagyományos tanévzáró eseményén ezúttal is bálkirálynőt és bálbánt választottak.
Fordulóponthoz érkezett a sepsiszentgyörgyi színház története. Lassan véget ér az idei színházi évad, ezzel együtt pedig a jelenlegi épülettől is elbúcsúzik a társulat. Június 29-én rendhagyó eseményt szerveznek Viszlát, színházépület! címmel.
szóljon hozzá!