
Fotó: Veres Nándor
Az óvások megoldása után eggyel nőtt a sikeresen záróvizsgázó nyolcadikosok száma Háromszéken.
2013. július 03., 20:152013. július 03., 20:15
A háromszéki végzős gimnazisták 64 óvást nyújtottak be, a legtöbben, szám szerint 38-an a román nyelv és irodalom vizsgán elért eredménnyel voltak elégedetlenek, heten magyarból, 19-en matematikából szerettek volna nagyobb osztályzatot kapni. A dolgozatok újrajavítása után nem történt jelentős változás, a korábbi 76,01 százalékról 76,08 százalékra nőtt az átmenési arány, azaz a korábbi 1201-ről 1202-re emelkedett a sikeresen záróvizsgázó nyolcadikosok száma.
A szerdán nyilvánosságra hozott végleges eredmények szerint román nyelv és irodalomból a vizsgázók 64,74 százaléka kapott ötös feletti osztályzatot, magyar nyelv és irodalomból a diákok 90,76 százaléka teljesített jól, míg matematikából 70,29 százalékos az átmenési arány.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A Kézdivásárhelyt és Kézdiszentléleket összekötő kerékpárútnak egyelőre csak az egyik felén zajlik a munka. A Kézdisárfalvára vezető szakasz azonban már átadás előtt áll, ide az éjszakai világításához szükséges oszlopokat, lámpatesteket várják.
Előpatakon autó-, Sepsiszentgyörgyön rolleres, míg Kökös községben biciklis baleset történt vasárnap – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Bántalmazta, majd a telefonját is eltulajdonította egy nőnek a szomszédjában lakó sepsiszentgyörgyi férfi, akit előzetes letartóztatásba helyeztek vasárnap a hatóságok – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Porig égett a lécfalvi hulladéklerakó szelektív hulladék válogatására szolgáló csarnoka a vasárnap délután keletkezett tűzben. Az oltás hétfőn is tart, a kárt jelenleg egymillió euróra becsülik, és a tűzeset 30–40 embert érint közvetlenül.
Noha leváltották az éjszaka dolgozó szakembereket, továbbra is zajlik a tűzoltás a lécfalvi hulladékgyűjtő telep válogatáshoz használt csarnokánál. A vizet egy három kilométerre lévő patakból biztosítják.
Legendáinkból érkezett, óvott küzdelmeinkben, s a jövendőbe vezet. Kézdiszéket és Orbaiszéket követően ezúttal a történelmi Sepsiszéken folytatjuk turulmadaras emlékműveink számbavételét.
Kigyulladt egy válogatócsarnok vasárnap délután a Kovászna megye hulladékát tároló lécfalvi telepen, amely jelenleg is nagy füsttel ég. A tűzoltók nagy erőket mozgósítanak, brassóiak is besegítenek.
Folytatódik az Öt Nyáresti Koncert hatodik évada a Sepsiszentgyörgyi Református Vártemplom udvarán. Vasárnap este Pethő Csaba gitárművész fellépésére várják a közönséget.
Letért az útról kisteherautójával és egy ház kerítésének hajtott egy 43 éves férfi Uzon községben. Az ittasan vezető, korábban közlekedési bűncselekmény miatt már elítélt sofőrt őrizetbe vették, majd 30 napos házi őrizetbe helyezték.
szóljon hozzá!