Messze még a sportkomplexum létrejötte

•  Fotó: Nagy D. István

Fotó: Nagy D. István

Noha folynak a munkálatok az egykori sepsiszentgyörgyi nyári színház helyén, a közös – minisztériumi és önkormányzati – forrásokból épülő sportkomplexumra még várni kell. Idén csak a városháza áldozott pénzt erre a célra.

Nagy D. István

2013. november 10., 17:512013. november 10., 17:51

Sztakics Éva alpolgármester érdeklődésünkre kifejtette, hogy a munkálatok befejezését illető határidőről nehéz beszélni olyan körülmények között, hogy a finanszírozás közös, azaz a létesítmények megvalósulásának jelentős része a szaktárcától függ. Sztakics korábban úgy nyilatkozott, a megvalósításnak ebben az esetben még a kivitelezők kiléte sem lenne akadálya, mivel egy három cégből álló sepsiszentgyörgyi konzorcium nyerte a versenytárgyalást. Ez annyit jelent, hogy a teendők összeegyeztetése sem jelentene gondot, tehát legtöbb két év alatt be lehetne fejezni.

Az elöljáró úgy véli, komoly változást hozna – és nem csak ezen beruházás esetében – a mostanság sokat emlegetett decentralizáció, amely révén a most még minisztériumi tulajdonban lévő ingatlanok egy része önkormányzati hatáskörbe kerülne. A jelen beruházás esetében a sport és ifjúsági minisztériumnál található egyelőre az ingatlan, azaz a terület. A Szemerja lakótelepi kisstadion beruházásából elsősorban a megyeszékhelyi sportiskola profitál majd, ha elkészül. A teleknek csak egy kis része tartozik az önkormányzathoz, ott jelenleg már zajlanak a munkálatok a mélygarázs előkészítéséhez. A város 500 ezer lejt tudott áldozni erre a célra.

Bukarestből legutóbb pontosan november tájékán érkezett pénz, 460 ezer lej összegben, de azóta a kormány – mivel a teljes összeget nem sikerült elkölteni – ennek egy részét is visszavette, idén pedig egy banit sem utaltak, jövőre remélik, hogy fognak – tájékoztatott Nemes Áron, a tanintézet vezetője. A teljes beruházás becsült költsége egyébként 12 millió lej, ebből Sepsiszentgyörgy 7,5 millióval járulna hozzá, a többit a szaktárca vállalta. A minisztérium által finanszírozott részen adminisztratív épület készül, illetve két kisebb sportterem. A tervek szerint szabadtéri sportpálya is lesz, mozgatható tetőrésszel és lelátóval, illetve a sportiskola számára egy bentlakás. Ebből jelenleg csak egy épülettorzó valósult meg, az adminisztratív épület földszintig készült el, illetve az emelet oszlopai merednek az égre. A felsorolt létesítmények aljában kap helyett a mélygarázs – amely az egyetlen helyszín jelenleg, ahol munkálatok folynak.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 16., péntek

Sepsiszentgyörgyön csökkentik a garázsok bérleti díját, de csak egy feltétellel

Négyzetméterenként 10 euróra csökkentik a garázsok éves bérleti díját, de csak akkor, ha a tulajdonos felújítja azt az előírt szabványok alapján. Ha ezt nem végzi el, a koncessziós díj összege 2027-től jelentősen megemelkedik.

Sepsiszentgyörgyön csökkentik a garázsok bérleti díját, de csak egy feltétellel
Hirdetés
2026. január 16., péntek

„Meg szeretnék gyógyulni, élni akarok!” – segítséget kér a szívbetegséggel küzdő férfi

A közösség segítsége kell ahhoz, hogy leküzdhesse az életveszélyt az Erdővidékről származó Dimény István. A férfi súlyos betegséggel küzd, munkaképtelenné vált, így az orvosi vizsgálatok és beavatkozások költségeit önerőből már nem tudja fedezni.

„Meg szeretnék gyógyulni, élni akarok!”  – segítséget kér a szívbetegséggel küzdő férfi
2026. január 16., péntek

Felborult egy traktor Kovászna megyében, a vezetője életét vesztette

Halálos baleset történt Kézdisárfalva és Ozsdola között a 2D jelzésű országúton, szerdán.

Felborult egy traktor Kovászna megyében, a vezetője életét vesztette
2026. január 16., péntek

A Don-kanyar hőseire emlékeznek Kézdiszéken

A Vörös Hadsereg 1943. január 12-én indított átfogó támadást a keleti fronton, minek következtében a 2. Magyar Hadsereg szinte teljesen megsemmisült. Az évforduló kapcsán szervezett szokásos megemlékezések idén sem maradnak el Kézdiszéken.

A Don-kanyar hőseire emlékeznek Kézdiszéken
Hirdetés
2026. január 15., csütörtök

Felrobbant gázpalack miatt ketten égési sérüléseket szenvedtek

Felrobbant egy gázpalack és tűz keletkezett csütörtökön délután Bikfalván – tájékoztatott a Kovászna megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) sajtóosztálya.

Felrobbant gázpalack miatt ketten égési sérüléseket szenvedtek
2026. január 14., szerda

Túlélte a kemény mínuszokat az itthon telelő kisgólya

Túlélte a mínusz 20 fok közeli fagyot egy itthon maradt fiatal gólya a háromszéki Gidófalván. Most már emberi segítséget is kap ahhoz, hogy jövőre már ő is elindulhasson a hosszú vándorútra.

Túlélte a kemény mínuszokat az itthon telelő kisgólya
2026. január 14., szerda

Gyilkosságot jelentett be egy fiú, de a rendőrség hiába mozgósított nagy erőket

Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.

Gyilkosságot jelentett be egy fiú, de a rendőrség hiába mozgósított nagy erőket
Hirdetés
2026. január 14., szerda

Hivatalosan is elismerték: négyszeres Guinness-rekorder lett a sepsiszentgyörgyi triálos

Fél évvel azután, hogy a SIC Feszt színpadán megdöntötte a saját rekordját, a bizottság hitelesítette az eredményt. A sepsiszentgyörgyi triálkerékpáros, Orbán-Barra Gábor 600 hátsó keréken való ugrással zsebelte be negyedik Guinness-rekordját.

Hivatalosan is elismerték: négyszeres Guinness-rekorder lett a sepsiszentgyörgyi triálos
2026. január 14., szerda

Neves vendégek érkeznek a Székely Nemzeti Múzeumba az Olimpiai emlékév jegyében

2026-ot a Magyar Olimpiai Bizottság olimpiai emlékévvé nyilvánította. Ennek keretében Sepsiszentgyörgyre érkezik Szabó Bence kétszeres olimpiai bajnok vívó, a MOB sportdiplomáciai tanácsadója, illetve Győr Béla, a Magyar Olimpiai Akadémia főtitkára.

Neves vendégek érkeznek a Székely Nemzeti Múzeumba az Olimpiai emlékév jegyében
2026. január 13., kedd

Nem a hideg rendíti meg a Kovászna megyeiek egészségét

Nem volt az átlagosnál több hívás a napokban tapasztalt erős fagyok okán a Kovászna Megyei Mentőszolgálatnál, a háziorvosok rendelőjében is legfeljebb a szezonális influenza tüneteivel jelentkeznek a betegek. De vannak más aggasztó jelenségek.

Nem a hideg rendíti meg a Kovászna megyeiek egészségét
Hirdetés