Véget ért az ifjúsági karaván

Véget ért az Építjük Háromszéket ifjúsági karaván, amelynek záró fórumára Sepsiszentgyörgyön került sor. A szombati találkozón jelen volt az alsóháromszéki parlamenti képviselet, az RMDSZ főtitkára, a megyei és városi vezetők, a MIÉRT elnöke és számos háromszéki fiatal.

Bús Ildikó

2012. március 26., 12:112012. március 26., 12:11

2012. március 27., 09:002012. március 27., 09:00


A fórumon elsőként Kelemen Péter Szilárd mutatkozott be, ő a városi fiatalságot szeretné képviselni a tanácsban. Kelemen Péter Szilárd a sepsiszentgyörgyi Junior Business Klub vezetőjeként, valamint a Háromszéki Ifjúsági Tanácsban kifejtett munkája során ismert a városi közösség előtt. A fiatal jelölt célja, hogy majdani tanácsosi munkája során egy ifjúsági központ alapjait sikerüljön letenni Sepsiszentgyörgyön.

A kérdésre, hogy mi motiválhatja a fiatalokat, hogy RMDSZ-színekben vállaljanak szerepet, Kovács Péter főtitkár keresett választ. „Úgy gondolom, fontos szempont, hogy az RMDSZ eredményekre épít, következetes munkavégző, realista szervezet. E mellett pedig biztonságos, kiszámítható. Tudjuk, mit várnak el tőlünk a fiatalok, a közösségek tagjai, és ennek mentén végezzük a munkát.”


A fórumon jelen volt Tamás Sándor, a megyei önkormányzat elnöke is, aki elégedetten nyugtázta, hogy a háromszéki fiatalok ismételten jó munkát végeztek. A felelősségre hívta fel a figyelmet Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere, hiszen az általuk elkezdett munkát a fiataloknak kell folytatniuk. Az elöljáró hangsúlyozta, erre a generációra vár majd az a feladat, hogy Székelyföldet felépítse.

Grüman Róbert, a karaván főszervezője, akit a HÁRIT vezetőtanácsa Kovászna Megye Tanácsának alelnöki tisztségére jelölt, összegzésként elmondta: az ifjú jelöltek a lehető legkomolyabban álltak hozzá a feladathoz.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 21., vasárnap

Hat éve várnak a lakók az utca felújítására, most végre elkezdődik a munka

Az ott lakók, illetve a rajta naponta közlekedők több mint hat éve várnak rá, azóta hol por, hol sár keseríti az életüket. Kézdivásárhelyen június 22-én, hétfőn elkezdik a város egyik bejáratának számító Kanta utca felújítását.

Hat éve várnak a lakók az utca felújítására, most végre elkezdődik a munka
Hirdetés
2026. június 21., vasárnap

Szívvel-lélekkel ápolt örökség: harmincadik alkalommal tartották meg a Széchenyi-bált

Harmincadik alkalommal rendezték meg a Széchenyi-bált szombaton az árkosi Szentkereszty-kastélyban. A Mikes Kelemen Elméleti Líceum hagyományos tanévzáró eseményén ezúttal is bálkirálynőt és bálbánt választottak.

Szívvel-lélekkel ápolt örökség: harmincadik alkalommal tartották meg a Széchenyi-bált
2026. június 20., szombat

Rendhagyó évadzáróval búcsúznak a színház épületétől

Fordulóponthoz érkezett a sepsiszentgyörgyi színház története. Lassan véget ér az idei színházi évad, ezzel együtt pedig a jelenlegi épülettől is elbúcsúzik a társulat. Június 29-én rendhagyó eseményt szerveznek Viszlát, színházépület! címmel.

Rendhagyó évadzáróval búcsúznak a színház épületétől
2026. június 18., csütörtök

Veszélyben a juhtenyésztés? Jelentős veszteséget okoz a gazdáknak az exporttilalom 

A kiskérődzők körében terjedő járványokra hivatkozva 2026 végéig blokkolta a juhok és kecskék romániai exportját az Európai Bizottság. A háromszéki juhosgazdák szerint a tilalom egyeseknek kedvezhet, a tenyésztőknek viszont veszteséget okoz.

Veszélyben a juhtenyésztés? Jelentős veszteséget okoz a gazdáknak az exporttilalom 
Hirdetés
2026. június 17., szerda

Európai uniós támogatással szervezhet programokat az időseknek a sepsiszentgyörgyi Diakónia

A Diakónia új, kétéves futamidejű programja azzal segít az időseknek, amire a leginkább szükségük van: közösséggel, élménnyel. A cél legalább 120 sepsiszentgyörgyi nyugdíjas aktivizálása és társadalmi kapcsolataik erősítése.

Európai uniós támogatással szervezhet programokat az időseknek a sepsiszentgyörgyi Diakónia
2026. június 16., kedd

Ifjú fogathajtók mutatkoznak be Oltszemen

Rekordszámú fogat nevezett be a július 10. és 12. között zajló országos és nemzetközi fogathajtó versenyre. Az oltszemi megmérettetés szokásosnál is több izgalmat ígér, hiszen a gyakorlott fogatok mellett a fiatalabb korosztály is pályára lép.

Ifjú fogathajtók mutatkoznak be Oltszemen
2026. június 16., kedd

Egymásba rohant négy autó a rétyi körforgalomnál

Közúti baleset miatt lassult le a forgalom kedden délután Rétynél, a 11-es és a 13E jelzésű országutak kereszteződésénél. Négy autó ütközött össze, személyi sérülés nem történt.

Egymásba rohant négy autó a rétyi körforgalomnál
Hirdetés
2026. június 16., kedd

Kilőtték a Martonosba bejáró medvét, de van másik

A medve kiszámíthatatlan, a bajt pedig jobb megelőzni – vélekedett a berecki polgármester, és a sürgősségi bizottság egyhangú döntésével összhangban kilövette a faluba, a házak kertjébe bejáró medvét.

Kilőtték a Martonosba bejáró medvét, de van másik
2026. június 16., kedd

Gazdát cserélt a csaknem kétszáz embert foglalkoztató sepsiszentgyörgyi üzem

Sepsiszentgyörgyi üzemet vásárolt fel a Reed Capital magántőkelap – írja az MTI a profit.ro gazdasági portál beszámolója alapján.

Gazdát cserélt a csaknem kétszáz embert foglalkoztató sepsiszentgyörgyi üzem
2026. június 15., hétfő

Sokat segíthet a pályaválasztásban: mentorprogram Háromszéken

Helyi vállalkozók és szakemberek segítik a háromszéki középiskolásokat a pályaválasztásban. A diákok személyes találkozókon ismerhetnek meg különféle szakmákat és életutakat.

Sokat segíthet a pályaválasztásban: mentorprogram Háromszéken
Hirdetés