Hirdetés
Hirdetés

Még egy kicsit kell dolgozni az Állomás-tavi piknikezőhelyen, hogy tökéletes legyen

Babakocsival egy kissé nehézkes még lejutni a felújított sepsiszentgyörgyi állomás tói piknikezőhelyre, a kerekesszékesek számára felszerelt lift pedig még nem működik, ám ezeket a hiányosságokat orvosolni fogja az önkormányzat.

Bodor Tünde

2025. június 12., 20:192025. június 12., 20:19

2025. június 13., 18:032025. június 13., 18:03

Családdal könnyebb, a gyermeket egyedül sétáltató anyukáknak viszont nehezebb lejutni a piknikezőhelyre •  Fotó: Antal Árpád/Facebook

Családdal könnyebb, a gyermeket egyedül sétáltató anyukáknak viszont nehezebb lejutni a piknikezőhelyre

Fotó: Antal Árpád/Facebook

Babakocsival egy kissé nehézkes még lejutni a felújított sepsiszentgyörgyi állomás tói piknikezőhelyre, a kerekesszékesek számára felszerelt lift pedig még nem működik, ám ezeket a hiányosságokat orvosolni fogja az önkormányzat.

Bodor Tünde

2025. június 12., 20:192025. június 12., 20:19

2025. június 13., 18:032025. június 13., 18:03

Családdal könnyebb, a gyermeket egyedül sétáltató anyukáknak viszont nehezebb lejutni a piknikezőhelyre •  Fotó: Antal Árpád/Facebook

Családdal könnyebb, a gyermeket egyedül sétáltató anyukáknak viszont nehezebb lejutni a piknikezőhelyre

Fotó: Antal Árpád/Facebook

Sokéves munkálat után a lakosok türelmetlenül várták a sepsiszentgyörgyi új szabadidős központ megnyitását, annál is inkább, mert az idősebbeket sok nosztalgikus élmény fűzte az egykori tóhoz, amelyen csónakázni is lehetett. Ugyanakkor az Állomás negyed lakói égető szükségét érezték egy zöldövezetnek, amelynek híján van ez a városrész. Három idős hölgy ült egy padon a tó mellett, ők nehezményezték a Székelyhon megkeresésére, nincs egy pad sem a lépcsőházuk előtt, ahová leülhetnének a szomszédokkal beszélgetni.

Az árnyékolást is meg lehet kreatívan oldani •  Fotó: Antal Árpád/Facebook

Az árnyékolást is meg lehet kreatívan oldani

Fotó: Antal Árpád/Facebook

Az állomási tó felújítás után azonban nemcsak a vízfelület, hanem futó- és sportpálya, cukrászda és sok pihenőhely áll a helyiek rendelkezésére – mindezek este ki is vannak világítva, így egyre több városlakó látogat ki oda.

Hirdetés
Lejutni még nem lehet kerekesszékkel, de a cukrászda már akadálymentesen megközelíthető •  Fotó: Antal Árpád/Facebook

Lejutni még nem lehet kerekesszékkel, de a cukrászda már akadálymentesen megközelíthető

Fotó: Antal Árpád/Facebook

Némi kritika, ami orvosolható

A kisgyerekes anyukák és az akadálymentesített hozzáférést igénylők némi kritikát fogalmaztak meg a közösségi oldalakon. Úgy tűnik, joggal, hiszen Tóth-Birtan Csaba alpolgármester is elismerte, hogy

jelenleg a babakocsival valóban kicsit döcögősebb lejutni a tóhoz, de nem lehetetlen.

A Lukoil üzemanyagtöltő-állomás mellett le lehet menni a kicsikkel, igaz, még nem járdán. Mint az elöljáró jelezte, ennek az az oka, hogy a terület beépítési terve szerint a zöldövezetnek legtöbb 10 százalékát lehet más rendeltetéssel használni (például járdaként, sportpályaként, játszótérként), és mivel azon a részen, a kissé meredekebb terepen egy kanyargó járdát kellett volna kialakítani, ezért annak területével meghaladták volna a jelzett küszöböt. Ennek ellenére nem adják fel, megtalálják a módját annak, hogy a babakocsit tologató édesanyák is civilizáltan lejussanak a tóhoz – ígérte Tóth-Birtan.

A piknikre ideiglenesen nagy árnyékolókat szereltetett az önkormányzat, hiszen nagy kánikula volt •  Fotó: Antal Árpád/Facebook

A piknikre ideiglenesen nagy árnyékolókat szereltetett az önkormányzat, hiszen nagy kánikula volt

Fotó: Antal Árpád/Facebook

Ami a kerekesszékeseket illeti, nekik a központ felőli lejáratnál, a Rompetrol benzinkút melletti lépcsőnél fel van szerelve egy emelő lift, de mint megtudtuk, az még nincs engedélyeztetve a szakhatóság által, ezért nem is működhet még. Hetek kérdése, hogy megszerezzék a megfelelő engedélyeket – ígérte Bodor Loránd, a parkot működtető Rekreatív Kft. igazgatója.

Ez a fő lejárat, amely egyelőre valóban problémás a kerekesszékeseknek és babakocsis anyukáknak •  Fotó: Antal Árpád/Facebook

Ez a fő lejárat, amely egyelőre valóban problémás a kerekesszékeseknek és babakocsis anyukáknak

Fotó: Antal Árpád/Facebook

Ezt mindenki élvezni szeretné •  Fotó: Antal Árpád/Facebook

Ezt mindenki élvezni szeretné

Fotó: Antal Árpád/Facebook

Szép új szabadidős övezetet kaptak az Állomás negyediek •  Fotó: Antal Árpád/Facebook

Szép új szabadidős övezetet kaptak az Állomás negyediek

Fotó: Antal Árpád/Facebook

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 07., vasárnap

Szétszort rongyok a ruhagyűjtő kukák körül

A használt ruhás kukák kirámolása örökzöld téma Sepsiszentgyörgyön. A lakosság sokszor nehezményezi nemcsak azt, hogy a nekik nem kellő ruhákat szétszórják a fosztogatók, hanem azt is, hogy a helyi rendőrség fellépése elmarad ezekben az esetekben.

Szétszort rongyok a ruhagyűjtő kukák körül
Hirdetés
2026. június 07., vasárnap

Katonai repülőgépekkel, ejtőernyősökkel gyakorlatozik a hadsereg Sepsiszentgyörgyön

Június 8–12. között a hadsereg szárazföldi egységei tartanak hadgyakorlatot a sepsiszentgyörgyi Păiuș-gyakorlótéren.

Katonai repülőgépekkel, ejtőernyősökkel gyakorlatozik a hadsereg Sepsiszentgyörgyön
2026. június 07., vasárnap

Rekordot döntött a Székelyföldi Grafikai Biennáléra benevező alkotók száma

Minden eddiginél nagyobb nemzetközi érdeklődés övezte a 9. Székelyföldi Grafikai Biennálét: a rendezvény történetében még soha nem válaszolt ennyi alkotó a felhívásra.

Rekordot döntött a Székelyföldi Grafikai Biennáléra benevező alkotók száma
2026. június 06., szombat

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó

Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó
Hirdetés
2026. június 05., péntek

Háromezer euróba került egy hamis érettségi bizonyítvány Kovászna megyében

Vádat emelt a Kovászna megyei ügyészség egy 64 éves nő és egy 45 éves férfi ellen egy hamis érettségi bizonyítvány kiállításával kapcsolatos ügyben.

Háromezer euróba került egy hamis érettségi bizonyítvány Kovászna megyében
2026. június 04., csütörtök

Teljes a flotta: mind a harminchat elektromos iskolabuszt átadták Háromszéken

Határidő előtt bonyolította le Kovászna Megye Tanácsa a harminchat elektromos iskolabusz beszerzését célzó pályázatot. Júniusi ülésén a megyei testület jóváhagyta az utolsó kilenc, 20+1 személyes kisbusz átadását is.

Teljes a flotta: mind a harminchat elektromos iskolabuszt átadták Háromszéken
2026. június 04., csütörtök

Húsz év börtönre ítélték a berecki férfit, aki halálra verte édesapját

Húsz év letöltendő börtönbüntetésre ítélte első fokon a Kovászna Megyei Törvényszék azt az 50 éves berecki férfit, aki a vád szerint 2023 augusztusában olyan súlyosan bántalmazta édesapját, hogy a férfi belehalt sérüléseibe. Az ítélet nem jogerős.

Húsz év börtönre ítélték a berecki férfit, aki halálra verte édesapját
Hirdetés
2026. június 04., csütörtök

Életmentő tudásra tehetnek szert a motorosok a hétvégén Sepsiszentgyörgyön

Több mint ötven motoros fejlesztheti tudását ezen a hétvégén a sepsiszentgyörgyi Motorious Tramps RC által szervezett motoros vezetéstechnikai és közlekedésbiztonsági tréningen, mely idén bővített programmal várja az érdeklődőket.

Életmentő tudásra tehetnek szert a motorosok a hétvégén Sepsiszentgyörgyön
2026. június 03., szerda

Felelősségre tanítás „tojáshéjban” – egy iskola, ahol csirkéket nevelnek, a csirkék pedig a gyerekeket

Szokatlan vendégei vannak az egyik marosvásárhelyi iskolának: nemrég öt kiscsibe kelt ki a tanintézet falai között, amelyek az iskolaudvar egy elkerített részében élik mindennapjaikat úgy, hogy közben komoly oktatási-nevelési célokat is szolgálnak.

Felelősségre tanítás „tojáshéjban” – egy iskola, ahol csirkéket nevelnek, a csirkék pedig a gyerekeket
2026. június 02., kedd

Több támogatást kaphatnak a magasabb béreket fizető helyi vállalkozások Sepsiszentgyörgyön

Módosította a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a kis- és középvállalkozásoknak szóló de minimis támogatási programot: az ingatlanadó mellett immár a telekadó egy része is visszaigényelhető.

Több támogatást kaphatnak a magasabb béreket fizető helyi vállalkozások Sepsiszentgyörgyön
Hirdetés