
Fotó: Nagy D. István
Megoldást keresnek a szakszervezetek arra, hogy újra megnyithassa kapuit a Sepsiszentgyörgy belvárosában található, egyre romosodó kultúrpalota.
2015. február 18., 20:172015. február 18., 20:17
A kommunizmusban működő szakszervezet vagyona esetében ugyanis negyedszázad után sem tisztázódott a jogutódlás.
„Az egyértelmű, hogy a szakszervezetek nem tudják újra működtetni a létesítményt, hiszen nem tudják kifizetni az 1,3 millió lejes ingatlanadó-hátralékot, a víz-, gáz-, villanyszolgáltatónál felhalmozott több százezer lejes tartozást, és ezenkívül beruházásokra is szükség lenne” – mondta Vasile Neagovici, a Testvériség szakszervezeti tömb Kovászna megyei elnöke.
Az érdekvédelmis szerint az ügyben együttműködési szerződést kellene kötni az önkormányzattal. „Nem szeretnénk, hogy az állami vagyon elkótyavetyéléséért vizsgálatot indítson ellenünk a korrupcióellenes ügyészség. De az is elfogadhatatlan, hogy évek óta kihasználatlanul áll az épület” – ecsetelte Neagovici.
Hozzátette, vannak megoldások, Teleormanban például kormányhatározattal átadták a kultúrpalotát az önkormányzatnak. Országos szinten 27 szakszervezeti művelődési ház helyzete tisztázatlan, de csak a szentgyörgyire tettek lakatot. Az önkormányzat évek óta próbálja megszerezni az ingatlant, kérte, hogy az kerüljön át városi köztulajdonba, és pert is indított az adóhátralékért, eddig eredménytelenül.
Mintegy háromnapos beavatkozás után sikerült eloltani a lécfalvi hulladékgyűjtő központban vasárnap kitört tüzet. A tűzoltók folyamatosan, éjszaka is dolgoztak a tűzfészkek felszámolásán és a lángok újbóli fellobbanásának megakadályozásán.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A Kézdivásárhelyt és Kézdiszentléleket összekötő kerékpárútnak egyelőre csak az egyik felén zajlik a munka. A Kézdisárfalvára vezető szakasz azonban már átadás előtt áll, ide az éjszakai világításához szükséges oszlopokat, lámpatesteket várják.
Előpatakon autó-, Sepsiszentgyörgyön rolleres, míg Kökös községben biciklis baleset történt vasárnap – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Bántalmazta, majd a telefonját is eltulajdonította egy nőnek a szomszédjában lakó sepsiszentgyörgyi férfi, akit előzetes letartóztatásba helyeztek vasárnap a hatóságok – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Porig égett a lécfalvi hulladéklerakó szelektív hulladék válogatására szolgáló csarnoka a vasárnap délután keletkezett tűzben. Az oltás hétfőn is tart, a kárt jelenleg egymillió euróra becsülik, és a tűzeset 30–40 embert érint közvetlenül.
Noha leváltották az éjszaka dolgozó szakembereket, továbbra is zajlik a tűzoltás a lécfalvi hulladékgyűjtő telep válogatáshoz használt csarnokánál. A vizet egy három kilométerre lévő patakból biztosítják.
Legendáinkból érkezett, óvott küzdelmeinkben, s a jövendőbe vezet. Kézdiszéket és Orbaiszéket követően ezúttal a történelmi Sepsiszéken folytatjuk turulmadaras emlékműveink számbavételét.
Kigyulladt egy válogatócsarnok vasárnap délután a Kovászna megye hulladékát tároló lécfalvi telepen, amely jelenleg is nagy füsttel ég. A tűzoltók nagy erőket mozgósítanak, brassóiak is besegítenek.
Folytatódik az Öt Nyáresti Koncert hatodik évada a Sepsiszentgyörgyi Református Vártemplom udvarán. Vasárnap este Pethő Csaba gitárművész fellépésére várják a közönséget.
szóljon hozzá!