
Fotó: Bartos Lóránt
Három civil szervezet összefogásának köszönhetően szombat délelőtt nagy érdeklődésnek örvendő ingyenes kiképzést szervezetek a kézdivásárhelyi kutyamenhely területén. A rendezvényen szakavatott trénerek mutatták be a kutyakiképzés fortélyait.
2014. július 07., 19:502014. július 07., 19:50
Kézdivásárhelyen több alkalommal tartották meg az Őszinte Barátok találkozóját, viszont első alkalommal és hagyományteremtő szándékkal szerveztek olyan rendezvényt, ami révén a kutyatartók bepillantást nyerhettek a kutyaidomítás rejtelmeibe és tanácsokat kaphattak az ebek neveléséről.
Forró Béla, a Székely Kutya Klub elnöke érdeklődésünkre elmondta: civilizált körülmények között teremtettek civilizált lehetőséget arra, hogy az állattartókat ráébresszék: miért érdemes több időt eltölteni a házi kedvenceikkel. A kutyák nemcsak terület- és embervédők, sokkal több a potenciál bennük, amit nemcsak szeretet miatt, hanem más egyébért is érdemes kiaknázni, a szó jó értelmében véve: egy betanított, idomított állat jóval nagyobb eséllyel vehet részt különböző versenyeken, jobban ráfigyel gazdájára, figyelmesebb minden értelemben.
A kutyatartók szerint a nevelésnek több célja van, és több ok miatt érdemes házi kedvencet hasonló rendezvényre elvinni. Az ebeket ilyen esetben nem csak szófogadásra, hanem együttműködésre is oktatják. A kutya a mai világban egy hasznos állat, aki képes embert és területet is megvédeni, de ugyanakkor egy játékos partner is – vélekedett az egyik résztvevő.
Az oktatás a szentkatolnai út mellett található menhely akadálypályáján zajlott, ahol brassói és sepsiszentgyörgyi kutyaidomárok mutattak be olyan fogásokat, amik révén a házi kedvencek kezesebbek lesznek és jobban hallgatnak a gazdájuk parancsára. A nagy sikernek köszönhetően elképzelhető, hogy a kutyakiképzést rendszeresíteni fogják, és havonta szerveznek hasonló akciót.
Az akció helyszíne mellett található egyébként a felsőháromszéki kórborkutyák problémáját megoldatni hívatott menhely. Kovács Etele, a Benji Állatvédő Egyesület elnöke érdeklődésünkre kifejtette: a létesítmény működőképes, a finanszírozás kérdésével vannak gondok. Elképzelésük szerint Kézdivásárhely és a környékén levő önkormányzatok együttműködésén múlik, hogy beindul-e az egyik legégetőbb szociális problémát megoldani hívatott kutyamenhely.
Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.
Telefonjáért támadtak rá egy férfira Sepsiszentgyörgyön: három fiatal bántalmazta, majd elvette a készülékét. A sértettet kórházban ápolják, a két fiú 30 napos előzetes letartóztatásba került, a 15 éves lány szabadlábon védekezhet.
A Kovászna megyei rendőrség járőrei két olyan körözött férfit fogtak el és kísértek börtönbe, akiket a bíróság már korábban jogerősen elítélt közlekedési bűncselekmények miatt.
Az autizmus spektrumzavar tünetei rendkívül széles skálát fognak át, és kombinációjuk esetről esetre egyedi lehet, ezért nagyon nehéz két egyforma autistát találni. Április 2-a az autizmus világnapja.
Az 5. Sepsi Book könyvvásár május 14. és 17. között várja a közönséget a Sepsi Arénában, több tucat kulturális programmal, neves szerzőkkel, gyermekfoglalkozásokkal és ingyenesen látogatható eseményekkel.
Kovászna megyében is lehetőség nyílik hivatásos személyi gondozóként bekapcsolódni a súlyos vagy halmozott fogyatékossággal élő felnőttek ellátásába. A program célja, hogy a rászorulók családias környezetben részesüljenek gondozásban.
Március folyamán a Kovászna megyei tűzoltóság összesen 486 sürgősségi esetnél avatkozott be – derül ki a múlt havi mérlegből. A legtöbb esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, de számos tarlótűz is történt a megyében.
Két bocsával együtt tűnt fel egy medve Kézdivásárhelyen, a kutyamenhely közelében. A medve a lemhényi erdőből ereszkedhetett le egy vadász szerint, és akár területet is kereshetett magának.
A híveket vasárnap reggel várják Sepsiszentgyörgy főterére, hogy az egyházi elöljárók megszentelhessék a kosarukban lévő étkeket. A húsvéti ételszentelést idén ötödik alkalommal szervezi meg a Magyar Erdélyért Egyesület (MERT).
Ittasan vezető férfi akadt fenn a bodzafordulói rendőrség hálóján egy március 31-i ellenőrzés során. A gépjárművezető jogosítványát bevonták, de fél órával később a rendőrök ismét kiszúrták az autóját a forgalomban.
szóljon hozzá!