
Fotó: Tuchiluș Alex
Szeptember utolsó hétvégéjén Sepsiszentgyörgy főterét ellepik az ízek és élmények: rekordméretű édes reggeli, látványos kürtőskalács- és lángossütés, versenyek, vásár és koncertek várják az érdeklődőket az Őszi Vásár és Kürtőskalács-fesztiválon.
2025. szeptember 26., 10:322025. szeptember 26., 10:32
A fesztivál ideje alatt változatos élmények várják a látogatókat. Az idei sepsiszentgyörgyi Őszi Vásár és Kürtőskalács-fesztivál több újdonsággal készül: vasárnap óriás édes reggelit tartanak 250 résztvevővel, új magyar rekordra pályázva. Bemutatják Székelyföld egy méter átmérőjű lángosát, valamint elkészül egy 21 méteres kürtőskalács is.
akik hagyományos és új ízeket, valamint helyi értékeket kínálnak. A programot közösségi élmények, fotósarok, vásár és kulturális események egészítik ki. Pénteken a Mesehetes gyermekkoncert után
szombaton a Veszprém vármegyei kiscsőszi Élő Forrás Hagyományőrző Egyesület, a Hunyor Népfőiskola néptáncegyüttese mutatkozik be,
Vasárnap fellép a Kincskeresők Néptáncegyüttes, este pedig Kaly Roly És Kapriccio, valamint Kozmix koncert zárja az eseményt. A részletes programról Sepsiszentgyörgy önkormányzatának Facebook-oldalán tájékozódhatnak az érdekeltek.
Húsvéthétfőn Baróton fiatalok vertek meg egy idős férfit, Sepsiszentgyörgyön családi erőszak miatt hívták a rendőrséget.
Gazdag kulturális programmal ünnepli a magyar költészet napját a Tamási Áron Színház: április 11–12. között könyvbemutató, koncert és színházi előadás várja az érdeklődőket.
Több száz bírság, tízezres nagyságrendű szankciók és több tucat forgalomból kivont sofőr – így léptek fel a Kovászna megyei rendőrök az ünnepi időszakban.
Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.
Telefonjáért támadtak rá egy férfira Sepsiszentgyörgyön: három fiatal bántalmazta, majd elvette a készülékét. A sértettet kórházban ápolják, a két fiú 30 napos előzetes letartóztatásba került, a 15 éves lány szabadlábon védekezhet.
A Kovászna megyei rendőrség járőrei két olyan körözött férfit fogtak el és kísértek börtönbe, akiket a bíróság már korábban jogerősen elítélt közlekedési bűncselekmények miatt.
Az autizmus spektrumzavar tünetei rendkívül széles skálát fognak át, és kombinációjuk esetről esetre egyedi lehet, ezért nagyon nehéz két egyforma autistát találni. Április 2-a az autizmus világnapja.
Az 5. Sepsi Book könyvvásár május 14. és 17. között várja a közönséget a Sepsi Arénában, több tucat kulturális programmal, neves szerzőkkel, gyermekfoglalkozásokkal és ingyenesen látogatható eseményekkel.
Kovászna megyében is lehetőség nyílik hivatásos személyi gondozóként bekapcsolódni a súlyos vagy halmozott fogyatékossággal élő felnőttek ellátásába. A program célja, hogy a rászorulók családias környezetben részesüljenek gondozásban.
Március folyamán a Kovászna megyei tűzoltóság összesen 486 sürgősségi esetnél avatkozott be – derül ki a múlt havi mérlegből. A legtöbb esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, de számos tarlótűz is történt a megyében.
szóljon hozzá!