Keresik a legjobb üzleti tervet

•  Fotó: Bús Ildikó

Fotó: Bús Ildikó

Az Üzleti Tervek Versenyét hatodik alkalommal szervezi meg a Junior Business Club Sepsiszentgyörgyön, amelyre úgy diákok, mint egyetemisták, továbbá felnőtt, vállalkozni kívánók is jelentkezhetnek.

Bencze Melinda

2015. október 27., 16:552015. október 27., 16:55

Az Üzleti Tervek Versenyének szervezői továbbra is a 16-35 év közöttieket célozza, ugyanakkor bárki jelentkezhet, nem szükséges felsőfokú végzettség vagy hallgatói státus, csupán minimális gazdasági szaktudás, hiszen reális üzleti tervet kell elkészíteni, annak minden elemével együtt – tájékoztatnak az esemény szervezői. A verseny szabályzata alapján csak a legjobb 8 beküldött terv kerül be a megmérettetésre, amely alkalmával élőben kell bizonyítani a zsűri és a közönség előtt. Csapatban is lehet jelentkezni, viszont csak két személy mutathatja be a tervet ebben az esetben. A nyolc továbbjutott terv bemutatásához kötelező módon Prezit vagy Power Pointot kell használni.

„Célunk, hogy a versenyzők megtanuljanak elkészíteni egy hiteles üzleti tervet, melyet szakmabeli zsűri értékel, véleményez, ezáltal is hozzájárulva a résztvevők fejlődéséhez. Mindezek mellett egy olyan platformot biztosítunk, ahol egy jó ötlettel rendelkező versenyző, akár befektetőt is találhat, ezzel is támogatva egy kezdő vállalkozás elindításában” – fogalmaznak a szervezők. „Vállalkozási ötleteink sokunknak vannak, az viszont nem mindegy, hogy szüleinktől, barátainktól kérünk véleményt, vagy egy olyan szakmai zsűritől, amely összetettségéből adódóan a vállalkozás minden területén jártas. Itt a kritika szakmai, nem baráti” – tartja Héjja Huba-Ferencz, a Junior Business Club tagja.

Az Üzleti Tervek Versenyére november 13-ig lehet jelentkezni, november 26-áig kell elküldeni a kész üzleti tervet és a pénzügyi-gazdasági tervet, december elsején pedig kihirdetik azt a nyolc versenyzőt, aki élőben is bemutathatja tervét. A verseny december 4-én lesz a Babeș-Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi kihelyezett tagozatán. Jelentkezni a Junior Business Club esemény számára létrehozott honlapján lehet. További információk kérhetők a 0751 011 548-es telefonszámon, illetve a juniorbusinessclub@yahoo.com e-mail címen keresztül.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. november 11., kedd

Nem fél a kihívásoktól, bízik a társulatban a Tamási Áron Színház új igazgatója

Őrizze meg a Tamási Áron Színház művész-színház jellegét, de nyisson eddig el nem ért célcsoportok felé – ezek az intézményfenntartó önkormányzat elvárásai az új igazgatóval, Albu Istvánnal szemben, aki a maga során bátran néz a kihívások elé.

Nem fél a kihívásoktól, bízik a társulatban a Tamási Áron Színház új igazgatója
Hirdetés
2025. november 11., kedd

Halálos fenyegetést kapott két gidófalvi, nem maradt el a következmény

Két gidófalvi lakos – egy nő és egy férfi – a rendőrséghez fordult, miután halálos fenyegetéseket kaptak egy üzenetküldő alkalmazáson keresztül. A rendőrség gyorsan intézkedett: az elkövetők ellen ideiglenes távoltartási végzést adtak ki.

Halálos fenyegetést kapott két gidófalvi, nem maradt el a következmény
2025. november 10., hétfő

„Buta”, „analfabéta”, „CES-es”: háborog egy baróti anyuka, aki szerint megalázó jelzőkkel illették fiát az iskolában

Konfliktus alakult ki az egyik baróti iskolában egy negyedikes fiú új tanítónője és édesanyja között. Az anya szerint az addig jól teljesítő gyermeket az új pedagógus megalázó jelzőkkel illette. A szülő a fiút átvitte az erdőfülei iskolába.

„Buta”, „analfabéta”, „CES-es”: háborog egy baróti anyuka, aki szerint megalázó jelzőkkel illették fiát az iskolában
2025. november 09., vasárnap

Sokan igényelték a segélyhívó okoseszközt a nyílt napon

Nyílt napot hirdetett a sepsiszentgyörgyi önkormányzat csütörtökre a Gondosóra-program iránt érdeklődőknek. Sokan éltek a lehetőséggel és már a kért iratokkal jelentkeztek, így kézhez is kapták az eszközt.

Sokan igényelték a segélyhívó okoseszközt a nyílt napon
Hirdetés
2025. november 09., vasárnap

Hiánypótló dobversenynek lesz a helyszíne Sepsiszentgyörgy

A Sepsiszentgyörgyi Művészeti Népiskola partnerségével a Sic-Art Egyesület november 16-án Sepsiszentgyörgyön szervezi meg a SepsiDrum Országos Dobversenyt. Az élő döntőbe idén húszan jutottak be.

Hiánypótló dobversenynek lesz a helyszíne Sepsiszentgyörgy
2025. november 09., vasárnap

Gelencei győzelem a Székelyföldi Kolbászparádén

A gelencei férfidalárda csapata érdemelte ki a fődíjat a Székelyföldi Kolbászparádé huszadik kiadásán, melyet szombaton rendeztek meg a zabolai Mikes-birtokon. A versenybe benevezett 18 csapat között több különdíjat is kiosztottak.

Gelencei győzelem a Székelyföldi Kolbászparádén
2025. november 08., szombat

Részleteket tudtunk meg a mikóújfalusi gyilkossággal kapcsolatban

A Csíkkozmásról néhány éve Mikóújfaluba költözött család bolygatta meg a háromszéki falu békéjét – árulta el lapunknak a minapi gyilkosság kapcsán Demeter Ferenc, Mikóújfalu polgármestere.

Részleteket tudtunk meg a mikóújfalusi gyilkossággal kapcsolatban
Hirdetés
2025. november 08., szombat

Az ablakon át próbált menekülni az országosan körözött férfi, de nem jutott messzire

A sepsiszentgyörgyi rendőrség közrendvédelmi osztályának járőrei fogtak el egy országosan körözött férfit, aki megpróbált elmenekülni a rendőrök elől.

Az ablakon át próbált menekülni az országosan körözött férfi, de nem jutott messzire
2025. november 07., péntek

Huszadjára parádéznak a kolbásztöltők: tizenhét csapat méri össze ízeit Zabolán

A térség legjobb ízeit egybegyűjtő Székelyföldi Kolbászparádé huszadik kiadását tartják szombaton 10 órától a zabolai Mikes-birtokon. A kolbász története az ókori Mezopotámiáig nyúlik vissza, ám most újabb mérföldkőhöz érkezik.

Huszadjára parádéznak a kolbásztöltők: tizenhét csapat méri össze ízeit Zabolán
2025. november 06., csütörtök

Sertéspestisgócpont Kovászna megyében is – az állatokat elpusztították

Réty község egyik falujában, Bitán bukkant fel a sertéspestisvírus egy gazdaságban. A Kovászna Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság gyorsan megtette a szükséges óvintézkedéseket.

Sertéspestisgócpont Kovászna megyében is – az állatokat elpusztították
Hirdetés