A Háromszéki Közösségi Alapítvány (HKA) az augusztus 12. és szeptember 13. közötti periódusban a helyi értékek védelmében, a közösségi jövő biztonságáért Helyi Termék – fontos nekem! címmel szervez kampányt.
2013. augusztus 06., 11:562013. augusztus 06., 11:56
2013. augusztus 06., 14:122013. augusztus 06., 14:12
A kampány során a közösségi kártyafelhasználókat autós matricákkal ajándékozzák meg, összesen tízezer darabot osztanak szét – közölte a Háromszéki Közösségi Alapítvány sajtóirodája. Ezeket a Bertis és Merkúr üzletek kasszáinál lehet átvenni a közösségi kártya felmutatásával. A HKA ajándékokkal ösztönzi a matricák használatát, 3000 lejt fordít erre a célra, és 100 darab 20 lej értékű vásárlási utalványt, valamint egy ezer lejes főnyereményt sorsol ki azok között, akik a járműre felhelyezett matricáról fotót küldenek be elektronikusan az alapítványnak.
Négy héten át, minden pénteken a Sepsi Rádióban kerül sor a sorsolásra, az eredményeket az alapítvány honlapján is folyamatosan lehet majd követni.
Utolsó pénteken kerül sor a főnyeremény sorsolására, amely egy ezer lejes vásárlási utalvány, amit a nyertesnek két hónapon belül értékesítenie kell a Bertis és Merkúr üzletekben.
A kampánnyal kapcsolatos részletek az alapítványi honlapon találhatók meg.
Egy mikrobusz és egy motorbicikli ütközött össze hétfőn késő délután Kökös közelében, teljesen lezárták a 12-es országút érintett szakaszát – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Miután korrupciós váddal akarták kivonni a politikai életből, Markó Attila jogász, kisebbségi államtitkár 2014-ben a pár négyzetméteres cella helyett a 93 ezer négyzetkilométeres anyaországot választotta fogsága helyszínéül –101 hónapig.
„Az élet értelmét nem lehet készen kapni. Azt meg kell teremteni: munkával, hűséggel, szeretettel.” Dr. Mucsi Mihály, Kézdivásárhely legújabb Pro Urbe díjasa pontosan ezt tette – hangzott el péntek délután a Vigadó dísztermében.
Kézműves vásárral, tartalmas előadásokkal, ifjúsági térrel, gyermekprogramokkal, helyi ízekkel, emlékezetes koncertekkel várja a városlakókat és az idelátogatókat Kézdivásárhely legnagyobb közösségi eseménye, a Sokadalom. Óriáskerék viszont nem lesz.
Új programot vezet be az elszigetelődött, beteg idősek és a fogyatékkal élők számára a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: egy olyan digitális eszköz beszerzését és használatát támogatják, amely baj esetén riasztja az illetékeseket.
Újra sokszínű kínálattal várja a Sepsi Classic fesztivál a komolyzene kedvelőit Sepsiszentgyörgyön július 10–13. között. Hallhatjuk Miklósa Erika operaénekest és Szamosi Szabolcs orgonaművészt, valamint a nemzetközi hírnév sok fiatal várományosát.
Sepsiszentgyörgy utcáin és parkjaiban napok óta nagyszámú lepke rajzik, ami a lakosság körében is feltűnést keltett. A hársfákon, rózsákon és levendulákon tömegesen megjelenő rovarokat gamma bagolylepkének azonosították.
Ideiglenes közlekedési korlátozások lesznek Sepsiszentgyörgyön, csütörtökön a Román Zászló Napjára szervezett ünnepség ideje alatt – tájékoztat közleményében a helyi rendőrség.
A Székely Vágta döntőjében történt balszerencsés események, két versenyző esése és az egyik ló tragikus lábtörése nem teszik szükségessé a szabályzat módosítását – tájékoztatták lapunkat a szervezők, hangsúlyozva, hogy minden teljesen szabályosan történt.
Háromszáz embert kellett kimenekíteni és több mint 200 háztartást öntött el a víz kisebb-nagyobb mértékben – hangzott el azon az összesítőn, ahol megtudhattuk, hogy a polgármesterek nem igazán szoktak részt venni a katasztrófavédelmi felkészítőkön.
szóljon hozzá!