Fotó: Kristó Róbert
Kovászna megye településein több személyt is illegális fakivágáson, vagy származást igazoló okirat hiányában faanyag szállításán kaptak a rendőrség munkatársai hétfőn – tájékoztatott Nicoleta Marin, a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
2015. január 06., 17:442015. január 06., 17:44
Négy, 27 és 33 év közti férfit kaptak illegális fakivágáson a Bereck környékén szolgálatot teljesítő rendőri egységek január 5-én. Mint kiderült, a férfiak nem rendelkeztek fakivágási engedéllyel. Ugyancsak hétfőn három, 19 és 43 éves férfit azonosítottak a hatóságok, akik két és fél köbméternyi faanyagot szállították Előpatakon, és nem rendelkeztek semmilyen, a fa származását igazoló okirattal. A rendőrség munkatársai megállapították, hogy a fát engedély nélkül vágták ki a település határában.
Bejelentés is érkezett hétfő kora reggel, amely alapján a rendőrök megállapították, hogy egy 38 éves férfi egy 14 éves kiskorúval közösen Zágon határában engedély nélkül hat fát vágott ki, amit lóvontatta szánnal szállított el lakhelyükre. Az 1,17 köbméternyi fát elkobozták, ugyanakkor mindhárom esetben illegális fakivágás, valamint faanyag eltulajdonításának gyanújával indítottak eljárást a hatóságok.
Az augusztusi szünet után újdonságokkal várják vissza a filmkedvelőket Sepsiszentgyörgyön. A Művész Mozi vetítéseire mostantól új felületen lehet jegyet vásárolni – az áfaemelkedés miatt kicsivel drágábban –, a jegyárakat ugyanakkor egységesítették.
Nem is egyet kívánhattak azok, akik az elmúlt éjszakákon figyelmesen, türelemmel tekintettek az égboltra. A Perseidák meteorraj égi parádéját, a hullócsillagokat a Székelyhon is megörökítette.
Életét vesztette egy motoros, miután egy személygépkocsival ütközött csütörtökön délelőtt a 11-es országúton, Kézdivásárhely és Csernáton között.
Közúti baleset történt Kovászna megyében szerdán reggel, a mentés idején felváltva halad az autós forgalom a 10-es országúton, Bodzafordulónál.
Érkezik a Perseidák meteorraj, az év egyik legkülönlegesebb égi látványossága. A benedekmezői Vega Csillagvizsgálónál idén is lehetőség lesz hullócsillag-nézésre, mi több, a Holdat, a Szaturnuszt, a Jupitert és a Vénuszt is megfigyelhetjük közelebbről.
Hamarosan elkészülnek a buszmegállók, elindul az új forgalomirányítási rendszer Sepsiszentgyörgyön. Az intelligens jelzőlámpákhoz – amelyek elsőbbséget biztosítanak az autóbuszoknak – a közlekedés minden résztvevőjének hozzá kell majd szoknia.
Zsellérház, csűr, fűrészszín, emlékház fogja alkotni a skanzent, amely a gelencei hagyományokat hivatott bemutatni, megőrizni. Noha a községvezetés előtt állnak még kihívások, a falumúzeum megépítését napirenden tartják.
Az unokákat általában különlegesebb, bensőségesebb viszony fűzi a nagyszüleikhez, mint közvetlen felmenőikhez, és ennek meg is van az oka. Ám mi történik akkor, ha a nagytata emlékéből brandet akarnak kovácsolni, és aköré fesztivált szervezni?
Két nap alatt háromszor kellett közbelépni családon belüli erőszak, illetve távoltartási végzés megszegése miatt Háromszéken. A rendőrök minden esetben megtették a szükséges jogi intézkedéseket az áldozatok védelme érdekében.
Augusztus 28–30. között rendezik meg Sepsiszentgyörgyön az első MindFormerst: a fesztivált, ami egyben tudásfórum is. A szervezők díjmentes belépést kínálnak a diákok és pedagógusok számára.
szóljon hozzá!