
A Szent Görgy-napok szervezőcsapata gyakornokokat keres, akik az újságírók munkáját segítenék a fesztivál ideje alatt.
2013. március 11., 09:532013. március 11., 09:53
2013. március 11., 09:592013. március 11., 09:59
A rendezvény sajtóirodája ebben az évben is újságírókat keres csapatába. Olyan fiatalok jelentkezését várják, akik otthonosan mozognak a kultúra terén, foglalkoztatja őket a színház és a zene világa, és szívesen részt vennének egy lendületes csapat munkájában.
Az egyetemisták vagy főiskolai hallgatók március 22-ig jelentkezhetnek a spress@sepsi.ro e-mail címen. A szervezők szállást és étkezést kínálnak, valamint lehetőséget a szakmai fejlődésre, betekintést a rendezvényszervezésbe, A legsikeresebb pályázók a rendezvény alatt a szervezőkkel együtt fognak dolgozni, találkozhatnak a fellépőkkel és kivehetik részüket a sajtóiroda munkájából is.
Az önkéntesek munkája az elmúlt években is igen színes volt, több feladattal is megbízták őket. A műsorfüzetet árusításától kezdve az előadások résztvevőinek helyfoglalásán át a kérdőívezésig mindenben segítettek.
Több száz bírság, tízezres nagyságrendű szankciók és több tucat forgalomból kivont sofőr – így léptek fel a Kovászna megyei rendőrök az ünnepi időszakban.
Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.
Telefonjáért támadtak rá egy férfira Sepsiszentgyörgyön: három fiatal bántalmazta, majd elvette a készülékét. A sértettet kórházban ápolják, a két fiú 30 napos előzetes letartóztatásba került, a 15 éves lány szabadlábon védekezhet.
A Kovászna megyei rendőrség járőrei két olyan körözött férfit fogtak el és kísértek börtönbe, akiket a bíróság már korábban jogerősen elítélt közlekedési bűncselekmények miatt.
Az autizmus spektrumzavar tünetei rendkívül széles skálát fognak át, és kombinációjuk esetről esetre egyedi lehet, ezért nagyon nehéz két egyforma autistát találni. Április 2-a az autizmus világnapja.
Az 5. Sepsi Book könyvvásár május 14. és 17. között várja a közönséget a Sepsi Arénában, több tucat kulturális programmal, neves szerzőkkel, gyermekfoglalkozásokkal és ingyenesen látogatható eseményekkel.
Kovászna megyében is lehetőség nyílik hivatásos személyi gondozóként bekapcsolódni a súlyos vagy halmozott fogyatékossággal élő felnőttek ellátásába. A program célja, hogy a rászorulók családias környezetben részesüljenek gondozásban.
Március folyamán a Kovászna megyei tűzoltóság összesen 486 sürgősségi esetnél avatkozott be – derül ki a múlt havi mérlegből. A legtöbb esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, de számos tarlótűz is történt a megyében.
Két bocsával együtt tűnt fel egy medve Kézdivásárhelyen, a kutyamenhely közelében. A medve a lemhényi erdőből ereszkedhetett le egy vadász szerint, és akár területet is kereshetett magának.
A híveket vasárnap reggel várják Sepsiszentgyörgy főterére, hogy az egyházi elöljárók megszentelhessék a kosarukban lévő étkeket. A húsvéti ételszentelést idén ötödik alkalommal szervezi meg a Magyar Erdélyért Egyesület (MERT).
szóljon hozzá!