
Gázmérgezés gyanújával kórházba került egy sepsiszentgyörgyi gyár több alkalmazottja, péntek délelőtt mind a nyolcszáz munkást kimenekítették a vállalat udvarára.
2015. január 30., 14:152015. január 30., 14:15
2015. január 30., 14:182015. január 30., 14:18
A Kovászna megyei mentőszolgálat közleménye szerint pénteken 10 óra 36 perckor a 112-es sürgősségi hívószámra érkezezett a riasztás, hogy a sepsiszentgyörgyi Autoliv kormánykereket gyártó vállalatnál gázszivárgást észleltek.
Két mentő és egy rohamkocsi azonnal a helyszínre sietett, majd újabb két mentő érkezett. Összesen tizenkét személyt szállítottak a sürgősségre.
Nagy D. István kórházszóvivő elmondta, munkahelyi balesetként vették nyilvántartásba az eseteket, a páciensek rosszullétre panaszkodtak, de az állapotuk nem volt súlyos, kórházi beutalásuk nem volt indokolt, a sürgősségen tartották megfigyelés alatt őket.
Ördög Lajos, a Kovászna megyei munkafelügyelőség igazgatója portálunk érdeklődésére elmondta, a helyszínen vizsgálódnak, fényképeket készítenek, próbálják megállapítani, hogy milyen vegyszer okozta a mérgezést.
Azt tartják valószínűnek, hogy két vegyszer reakcióba lépett, és ez okozhatta a gázszivárgást. Ördög Lajos elmondta, a gyár 2013-ban benyújtotta a veszélyes vegyszerek jegyzékét – ha azóta nem változtattak a technológiai folyamaton, rendelkeznek jóváhagyással, hogy ezeket használják.
Egy szemtanú portálunknak elmondta, először tíz óra körül lett rosszul egy nő, őt bevitték a vállalati orvoshoz, de aztán egyre többen panaszkodtak rosszullétre, ezért riasztották a katasztrófaelhárító-felügyelőséget és a mentőket.
„Erős gázszag volt. Az emberek pánikba estek, ajtón-ablakon keresztül menekültek” – mondta a neve elhallgatását kérő alkalmazott. A délutáni műszakban dolgozókat értesítették, hogy jelentkezniük kell a munkahelyükön – az emberek attól tartanak, hogy még nem azonosították a gázszivárgás helyét, így ők is veszélyben lehetnek.
Tavaly az Autoliv prázsmári gyárában két ízben történt hasonló baleset, szeptemberben 41 alkalmazott, novemberben pedig öt került kórházba.
Több mint húszféle segély, támogatás kezelője, közvetítője a Kovászna Megyei Szociális Kifizetési és Ellenőrzési Ügynökség, melynek igazgatója ma a prefektus meghívottjaként számolt be az intézmény tevékenységéről.
Júliustól drágít a Kovászna megye nagy részén szolgáltató Hydrokov Rt. Ezentúl az ivóvíz köbméteréért 1,16, a szennyvíz után 0,81 lejjel kell többet fizetnünk, ami 12 százalékos emelést jelent.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház idei éve az elkezdett korszerűsítések lezárásáról, finomhangolásról, ötletelésről szól. Terveik között szerepel a régi kórházépület felújítása és a leendő egészségügyi komplexum projektjének elindítása is.
Egy személyautó és egy tehergépkocsi ütközött össze csütörtök este fél tízkor Bereck közelében.
Több olyan határozattervezet is a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület csütörtöki ülésének napirendjére került, amely a kormányzati megszorítások helyi hatásait tükrözi. A tervezést azonban nem adta, nem adhatja fel a város.
A kiszámíthatóság érdekében 2028-ig befagyasztják a vállalkozások épület- és területadóját Sepsiszentgyörgyön, ugyanakkor folytatják a de minimis támogatási programot is, amelynek révén a cégek visszaigényelhetik a befizetett helyi adó egy részét.
Két évben belül szobrot állítanak Mihai Eminescunak Sepsiszentgyörgyön – jelentette be Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Kovászna megyei elnöke közös szerdai sajtótájékoztatójukon.
Néhány hónap leforgása alatt hatalmas épületek nőttek ki a földből Sepiszentgyörgy leendő egyetemi kampuszának területén. Tonk Mártont, a Sapientia EMTE rektorát faggattuk a munkálatok előrehaladtáról, a képzési kínálat bővítésének lehetőségéről.
Drasztikus bírságokat helyezett kilátásba a TEGA köztisztasági vállalat az építkezési törmeléket a háztartási hulladéknak szánt digitalizált ökoszigetekbe dobók számára. A szabálytalankodó sepsiszentgyörgyiek zsebe akár 3000 lejjel is bánhatja.
Harmincegy iskolai bűncselekményt tartottak számon, ezek többsége verekedés volt, súlyos következmények nélkül – összegezték a minap lezárult tanév iskolai biztonsági tapasztalatait Kovászna megyében.
szóljon hozzá!