
Közel ezer nyugdíjas igényelt üdülési és gyógykezelési jegyet a Kovászna megyei nyugdíjpénztárnál, de alig pár százat tudtak kiszolgálni.
2012. március 30., 13:192012. március 30., 13:19
A legtöbben a tengerparti üdülőhelyekre szeretnének elutazni, de sokan részesítették előnyben a szovátai, olanești-i, tusnádfürdői, illetve a félixfürdői üdülőket is. Ezekre a helyekre azonban még nem érkeztek meg a jegyek.
„Egyelőre csak az Országos Nyugdíjpénztár adminisztrálásában lévő szállodákba lehet kedvezményes kezelőjegyeket igényelni. Kovászna megye 396 jegyet kapott, többek között Kovásznára, Május 1-re, Algyógyra, Amara-ra. A legnépszerűbb helyekre, mint Felixfürdő, Szováta, Tusnádfürdő még nem osztották le a jegyeket” – mondta el a Székelyhon ronak Bartók Gabriella, a Kovászna megyei nyugdíjpénztár igazgatója.
A kéréseket be lehet nyújtani a nyugdíjpénztárhoz, amint megkapják a kedvezményes kezelő- és üdülőjegyeket értesítik az érintetteket. Minden beérkezett kérelmet pontoznak figyelembe véve, hogy a kérelmező az utóbbi két évben kapott-e kezelőjegyet, milyen fajta nyugdíjba részesül, és mekkora a bevétele. A legnagyobb pontszámot a rokkantsági nyugdíjasok kapják.
Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.
Telefonjáért támadtak rá egy férfira Sepsiszentgyörgyön: három fiatal bántalmazta, majd elvette a készülékét. A sértettet kórházban ápolják, a két fiú 30 napos előzetes letartóztatásba került, a 15 éves lány szabadlábon védekezhet.
A Kovászna megyei rendőrség járőrei két olyan körözött férfit fogtak el és kísértek börtönbe, akiket a bíróság már korábban jogerősen elítélt közlekedési bűncselekmények miatt.
Az autizmus spektrumzavar tünetei rendkívül széles skálát fognak át, és kombinációjuk esetről esetre egyedi lehet, ezért nagyon nehéz két egyforma autistát találni. Április 2-a az autizmus világnapja.
Az 5. Sepsi Book könyvvásár május 14. és 17. között várja a közönséget a Sepsi Arénában, több tucat kulturális programmal, neves szerzőkkel, gyermekfoglalkozásokkal és ingyenesen látogatható eseményekkel.
Kovászna megyében is lehetőség nyílik hivatásos személyi gondozóként bekapcsolódni a súlyos vagy halmozott fogyatékossággal élő felnőttek ellátásába. A program célja, hogy a rászorulók családias környezetben részesüljenek gondozásban.
Március folyamán a Kovászna megyei tűzoltóság összesen 486 sürgősségi esetnél avatkozott be – derül ki a múlt havi mérlegből. A legtöbb esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, de számos tarlótűz is történt a megyében.
Két bocsával együtt tűnt fel egy medve Kézdivásárhelyen, a kutyamenhely közelében. A medve a lemhényi erdőből ereszkedhetett le egy vadász szerint, és akár területet is kereshetett magának.
A híveket vasárnap reggel várják Sepsiszentgyörgy főterére, hogy az egyházi elöljárók megszentelhessék a kosarukban lévő étkeket. A húsvéti ételszentelést idén ötödik alkalommal szervezi meg a Magyar Erdélyért Egyesület (MERT).
Ittasan vezető férfi akadt fenn a bodzafordulói rendőrség hálóján egy március 31-i ellenőrzés során. A gépjárművezető jogosítványát bevonták, de fél órával később a rendőrök ismét kiszúrták az autóját a forgalomban.
szóljon hozzá!