
Albert Flórián labdarúgó előtt tisztelegnek Sepsiszentgyörgyön azzal a kiállítással, amely nem csupán a nemzet sportolójaként emlegetett férfi életútját megörökítő fotóanyagot, hanem személyes tárgyait is bemutatja.
2015. augusztus 24., 20:052015. augusztus 24., 20:05
2015. augusztus 24., 21:022015. augusztus 24., 21:02
Sepsiszentgyörgy önkormányzata, valamint a Sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklub szervezésében nyílik Albert Flórián Emlékkiállítás csütörtökön. „A tárlat sepsiszentgyörgyi bemutatása már régi tervünk, Albert Flórián világhírű sportszemélyiségén keresztül a labdarúgás szellemisége előtti tiszteletadás ez” – fogalmazott Nemes Áron, az Iskolás Sportklub igazgatója, a kiállítás kezdeményezője. Hozzátette, „a tárgyi emlékek sokak számára a régi idők focijának hangulatát is megidézhetik, mikor a Ferencváros mérkőzéseinek élményéért, az élő közvetítésekért hegyre, dombra, tömbháztetőre is elmentek a szurkolók”. Nemes Áron úgy véli, a magyarság számára az Aranycsapat utáni korszak legkiemelkedőbb játékosa sportszimbólum, akárcsak a Ferencváros, melynek Albert Flórián pályafutása alatt végig játékosa volt.
A Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztjével kitüntetett sportoló pályafutását felölelő tárlat gazdag fényképanyaga mellett Albert Flórián személyes tárgyait, így labdáit, emlékserlegeit is bemutatja. Az Albert Flórián Alapítvány és a Ferencváros Tornaklub támogatásával létrejövő vándorkiállítást sepsiszentgyörgyi megállója alkalmával Tischler Ferenc, a megyeszékhely alpolgármestere és Nemes Áron nyitják meg csütörtökön 17 órától a Lábas Házban. Az érdeklődők hétköznapokon reggel 9 és délután 17 óra között, míg szombaton 9 és 14 óra között tekinthetik meg a kiállítást szeptember 10-éig. A rendezvény a Sepsiszentgyörgy Székelyföld Kulturális Fővárosa programsorozat része.
Őrizze meg a Tamási Áron Színház művész-színház jellegét, de nyisson eddig el nem ért célcsoportok felé – ezek az intézményfenntartó önkormányzat elvárásai az új igazgatóval, Albu Istvánnal szemben, aki a maga során bátran néz a kihívások elé.
Két gidófalvi lakos – egy nő és egy férfi – a rendőrséghez fordult, miután halálos fenyegetéseket kaptak egy üzenetküldő alkalmazáson keresztül. A rendőrség gyorsan intézkedett: az elkövetők ellen ideiglenes távoltartási végzést adtak ki.
Konfliktus alakult ki az egyik baróti iskolában egy negyedikes fiú új tanítónője és édesanyja között. Az anya szerint az addig jól teljesítő gyermeket az új pedagógus megalázó jelzőkkel illette. A szülő a fiút átvitte az erdőfülei iskolába.
Nyílt napot hirdetett a sepsiszentgyörgyi önkormányzat csütörtökre a Gondosóra-program iránt érdeklődőknek. Sokan éltek a lehetőséggel és már a kért iratokkal jelentkeztek, így kézhez is kapták az eszközt.
A Sepsiszentgyörgyi Művészeti Népiskola partnerségével a Sic-Art Egyesület november 16-án Sepsiszentgyörgyön szervezi meg a SepsiDrum Országos Dobversenyt. Az élő döntőbe idén húszan jutottak be.
A gelencei férfidalárda csapata érdemelte ki a fődíjat a Székelyföldi Kolbászparádé huszadik kiadásán, melyet szombaton rendeztek meg a zabolai Mikes-birtokon. A versenybe benevezett 18 csapat között több különdíjat is kiosztottak.
A Csíkkozmásról néhány éve Mikóújfaluba költözött család bolygatta meg a háromszéki falu békéjét – árulta el lapunknak a minapi gyilkosság kapcsán Demeter Ferenc, Mikóújfalu polgármestere.
A sepsiszentgyörgyi rendőrség közrendvédelmi osztályának járőrei fogtak el egy országosan körözött férfit, aki megpróbált elmenekülni a rendőrök elől.
A térség legjobb ízeit egybegyűjtő Székelyföldi Kolbászparádé huszadik kiadását tartják szombaton 10 órától a zabolai Mikes-birtokon. A kolbász története az ókori Mezopotámiáig nyúlik vissza, ám most újabb mérföldkőhöz érkezik.
Réty község egyik falujában, Bitán bukkant fel a sertéspestisvírus egy gazdaságban. A Kovászna Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság gyorsan megtette a szükséges óvintézkedéseket.
szóljon hozzá!