
A Waldorf-oktatásról tartanak előadást Sepsiszentgyörgyön, melynek során az érdeklődők betekintést nyerhetnek az alternatív oktatás munkamódszerébe.
2014. január 24., 10:412014. január 24., 10:41
A sepsiszentgyörgyi Pro Waldorf – az Iskolai Waldorf Pedagógia Támogatásáért Egyesület találkozót szervez mindazok számára, akik tagjai kívánnak lenni az egyesületnek vagy érdeklődnek az alternatív oktatás iránt Sepsiszentgyörgyön. A találkozóra január 24-én kerül sor a Kónya Ádám Művelődési házban, másnap pedig nyílt napot rendeznek a Nicolae Colan iskolában, ahol lehetőség nyílik betekinteni a Waldorf első osztály munkamódszerébe.
Január végén újabb előadásokkal várják a szülőket, Iskolaválasztás – Miért Waldorf? témakörben. Az előadásokat Dán Judit tanárnő tartja, aki a 20 éves kolozsvári Waldorf-iskola társalapítója és pedagógusa. Ennek az előadásnak a Míves Ház ad otthont január 30-án. A belépés ingyenes.
Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.
Telefonjáért támadtak rá egy férfira Sepsiszentgyörgyön: három fiatal bántalmazta, majd elvette a készülékét. A sértettet kórházban ápolják, a két fiú 30 napos előzetes letartóztatásba került, a 15 éves lány szabadlábon védekezhet.
A Kovászna megyei rendőrség járőrei két olyan körözött férfit fogtak el és kísértek börtönbe, akiket a bíróság már korábban jogerősen elítélt közlekedési bűncselekmények miatt.
Az autizmus spektrumzavar tünetei rendkívül széles skálát fognak át, és kombinációjuk esetről esetre egyedi lehet, ezért nagyon nehéz két egyforma autistát találni. Április 2-a az autizmus világnapja.
Az 5. Sepsi Book könyvvásár május 14. és 17. között várja a közönséget a Sepsi Arénában, több tucat kulturális programmal, neves szerzőkkel, gyermekfoglalkozásokkal és ingyenesen látogatható eseményekkel.
Kovászna megyében is lehetőség nyílik hivatásos személyi gondozóként bekapcsolódni a súlyos vagy halmozott fogyatékossággal élő felnőttek ellátásába. A program célja, hogy a rászorulók családias környezetben részesüljenek gondozásban.
Március folyamán a Kovászna megyei tűzoltóság összesen 486 sürgősségi esetnél avatkozott be – derül ki a múlt havi mérlegből. A legtöbb esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, de számos tarlótűz is történt a megyében.
Két bocsával együtt tűnt fel egy medve Kézdivásárhelyen, a kutyamenhely közelében. A medve a lemhényi erdőből ereszkedhetett le egy vadász szerint, és akár területet is kereshetett magának.
A híveket vasárnap reggel várják Sepsiszentgyörgy főterére, hogy az egyházi elöljárók megszentelhessék a kosarukban lévő étkeket. A húsvéti ételszentelést idén ötödik alkalommal szervezi meg a Magyar Erdélyért Egyesület (MERT).
Ittasan vezető férfi akadt fenn a bodzafordulói rendőrség hálóján egy március 31-i ellenőrzés során. A gépjárművezető jogosítványát bevonták, de fél órával később a rendőrök ismét kiszúrták az autóját a forgalomban.
szóljon hozzá!