
Lesz egyenruha a Mikes Kelemen Főgimnáziumban, de értekezleteken egyeztetnek a szülőkkel, valamint fokozatosan vezetik be a viseletet – döntött szerdán az iskola vezető tanácsa.
2014. március 20., 15:132014. március 20., 15:13
2014. március 20., 15:152014. március 20., 15:15
Az ülésen a nemrégiben beadványt megfogalmazó szülők közül is részt vettek. A vezető tanács tagja Zsigmond József városi tanácsos is, aki a gyűlést követően elmondta: döntésük értelmében minden diáknak ajánlják az egyenruhát, de nem kötelezik. Ugyanakkor az iskola vezetősége reméli, hogy idővel minden diák szívesen viseli majd az iskola jelvényével ellátott ruhát. A döntés szerint a kezdő osztályoknak a következő tanévtől vezetnék be a viseletet, így a nulladik, az első, az ötödik és a kilencedik osztályosok kellene viseljék – és a szülők is előre tudnák, hogy ebben az iskolában egyenruha van, így eldönthetnék, hogy oda íratják-e a gyerekeiket vagy sem. A már rendszerben lévő diákok viszont maguk dönthetik el, hogy felveszik-e az egyenruhát, a szülőértekezleteken pedig a szülők is megvitatják a kérdést.
Zsigmond József – akit a városi önkormányzat delegált a gyűlésre – portálunknak elmondta: annak idején ő maga is tiltakozott az egyenruha ellen, de nem elvi megfontolásból, hanem a ruha kinézete miatt. Számára mégis hasznos az egyenruha bevezetése, és ezt több érv is alátámasztja.
„Egyrészt megszünteti a társadalmi-szociális különbségeket az iskolában, másrészt egy keret, mindig speciális identitással látja el hordozóját. Nyugati nagyvárosokban több helyen is bebizonyították, hogy csökken a lógások, igazolatlan hiányzások száma, révén, hogy a diák felismerhető, illetve az egyenruhának kohéziós jellege is van. Úgy gondolom, hogy nem hiába van a világ legjobb iskoláinak kivétel nélkül mind egyenruhája, hiszen ha nem lenne különleges szerepe, nem használnák. Ugyanúgy a nyugat-európai iskolásoknak is a szülő kell megvásárolja az egyenruhát, ez sehol sem ingyenes” – magyarázta Zsigmond József.
Nemrégiben négy szülő gyűjtött aláírást az egyenruhamentes iskoláért, mivel – mint mondták – felkészületlenül érte őket a bevezetése, ami gyakorlatilag úgy valósult meg, hogy az osztályképviselőknek előzőleg nem állt módjukban osztályközösségük véleményét kikérni, és ez alapján voksolni. A szerda esti gyűlést követően Váncsa Jenő, az egyik szülő elmondta: sikeresnek tartja azt, hogy az iskola vezetősége elfogadta beadványukat és újratárgyalták az egyenruha ügyét. Ők továbbra is ellene vannak, de mivel elkezdődött az iskolában a felmérés és az eddig megkérdezett osztályok többségében szeretnék hordani a diákok, így ezt el kell fogadni.
„Örülünk annak, hogy meghallgattak, és elfogadnak más véleményt is a sajátjuk mellett, ahogyan mi is tesszük. A gyűlésen való megjelenésünk pozitív, a megbeszélés konstruktív jellegű volt. Érdeklődve figyeljük tovább, hogy miként alakul ez a dolog” – mondta Váncsa, akinek kilencedikes fia jár a Mikesbe.
A közkedvelt üdülőtelepen a következő időszakban meg kell szokni a munkagépek látványát. Bálványos utcáit aszfaltozzák, központi hídját újjáépítik, sőt a Sepsibükszád – egyben Szent Anna-tó – felé vezető út is felújítás előtt áll.
Harminc napos előzetes letartóztatásba helyeztek egy 42 éves sepsiszentgyörgyi férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy öt áldozatától összesen hetvenezer eurót csalt ki fiktív ingaltanügyletekre.
Csaknem 46 ezer lejt csalt ki egy szélhámos egy sepsiszentgyörgyi nőtől, miután elhitette vele, hogy megpróbálták feltörni a bankszámláját. A rendőrség tanácsokat fogalmazott meg a hasonló esetek elkerülése érdekében.
Alsórákost és környékét ismerhetik meg mindazok, akik csatlakoznak november 15-én, szombaton a Járjuk be Erdővidéket honismereti túrasorozathoz.
Annyira sikeres volt tavaly a Háromszéki Kisállattenyésztők Egyesülete által szervezett sepsiszentgyörgyi kiállítás, hogy idén az országos kiállításnak is Kovászna megye ad otthont. Több mint 3500 kisállatot nézhetnek meg a látogatók a dohánygyárban.
A palackvisszaváltós rendszer révén begyűjtött hulladék az országban keletkező teljes hulladék alig hat százalékát képezi, ám a döntéshozók mégis úgy tekintenek rá – úgy tálalják –, mintha ezzel minden szemétgond megoldódott volna. Korántsem oldódott meg.
A Best of Sepsi 2025-ös kiadásának szavazási időszaka november 9-én zárult le. A győzteseket 2026 februárjában a díjkiosztó gálaesten ismerheti meg a közönség.
November első hetén adták át a magyarországi Nemzeti Művelődési Intézet rangos szakmai elismeréseit Lakiteleken. Sepsiszentgyörgy a Közösségeket Támogató Önkormányzat díjat, ezzel együtt egy 400 ezer forint értékű támogatást is elnyert.
Korán született gyerekeknek és szüleiknek szerveznek találkozót november 17-én, 12 órakor a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban. A koraszülöttek világnapján babaruhákat is lehet adományozni a kórháznak.
Ötmillió lej értékben újíthatja meg orvosi eszközállományát a baróti kórház a városi és a megyei önkormányzat, valamint a térségbeli települések támogatásával. A jelenleg zajló fejlesztések révén több tízezer erdővidéki ember jut minőségibb ellátáshoz.
szóljon hozzá!