Elégedetlenek a Tega alkalmazottaival

A hulladéktárolók állapotával, a köztisztasági alkalmazottak viselkedésével, a bevezetett kutyaadóval és az utcák hótalanításával a legelégedetlenebbek a sepsiszentgyörgyeik – derül ki a Tega Rt. megrendelésére készített közvélemény-kutatásból. Az eredményeket a keddi sajtótájékoztatón ismertették. 

Rákosi Katalin

2012. április 17., 20:132012. április 17., 20:13

2012. április 18., 14:082012. április 18., 14:08


Tóth Birtan Csaba, a Tega köztisztasági vállalat igazgatója (fotó) elmondta: a három évvel ezelőtt végzett felméréshez képest nagyobb osztályzatot kapott a szolgáltatás minősége, ellenben romlott az alkalmazottak megítélése. Tóth Birtan szerint ez azzal magyarázható, hogy150-ről három év alatt 300-ra nőtt az alkalmazottak száma, a csoportvezetők nem tudják kellő képpen ellenőrzésük alatt tartani az embereket, lazult a fegyelem, de ezen javítanak, ígéri az igazgató. Rámutatott, az utcák hótalanításával soha sem lesz teljes mértékben elégedett a lakosság, ez nem a vállalat hibája, hiszen vannak részek, ahol a lakók vagy cégek kellene takarítsanak, de ezt sok esetben elmulasztják.

A lakosság megítélése szerint javulás tapasztalható a szelektív hulladékgyűjtés terén. A megkérdezettek nagy része szerint közelebb kellene helyezni a tömbházak bejáratához a hulladékgyűjtő edényeket. Az igazgató szerint ez nem megvalósítható, mert akkor a bűzre panaszkodnának a lakók. Ezért egy köztes megoldást választottak: a magánházban lakók, akik igénylik, és havonta 60 liternyi papír, valamint műanyag és fém hulladékot „termelnek”, külön gyűjtőzsákot és hozzá való tartószerkezetet igényelhetnek a Tegatól bérmentve, akiknél kevesebb az újrahasznosítható hulladék, azok 30 lej körüli áron szerezhetik be a szerkezetet.

A válaszadók jelentős hányada kielégítőnek tartja a díjbeszedési formát, a vállalat azonban elégedetlen a befizetések mértékével. A közeljövőben nagyobb hangsúlyt fektetnek a díjbeszedő ügynökök képzésére, mert a felmérés azt mutatja, hogy a lakosság velük kommunikál, nekik jelzik észrevételeiket, ezért felkészülteknek kell lenniük, hogy minden a céggel és a szolgáltatásokkal kapcsolatos kérdésre válaszolni tudjanak.  A közvélemény-kutatás során 740 személyt kerestek fel a kérdezőbiztosok.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. október 08., szerda

Újabb árvíztől tartanak Háromszéken: aggasztóan emelkedik a Tatrang vízhozama

Október 7-én éjjel a Tatrang-folyó vízszintje megemelkedett, a Brassó és Kovászna megyék határán fekvő Kökösbácsteleken áradástól tartanak. A polgármester szerint a legaggasztóbb az, hogy nem tudnak jobban felkészülni az árvízre, mint tavasszal.

Újabb árvíztől tartanak Háromszéken: aggasztóan emelkedik a Tatrang vízhozama
Hirdetés
2025. október 08., szerda

Hetente négy-öt textilgyűjtő kukát feszítenek fel Sepsiszentgyörgyön

A textilgyűjtő kukák kifosztását és tartalmuk széthányását csak a köztisztasági vállalat, a helyi rendőrség és a lakosság összefogásával lehetne megakadályozni. Máthé László, a Tega igazgatója szerint viszont valahol mindig homok kerül a gépezetbe.

Hetente négy-öt textilgyűjtő kukát feszítenek fel Sepsiszentgyörgyön
2025. október 07., kedd

Kezdődik a korcsolyaszezon Sepsiszentgyörgyön

A tél szerelmesei már péntektől korcsolyát húzhatnak: megnyílik a Sepsi Aréna melletti sátortetős pálya, ahol hétvégén is több idősávban várják a látogatókat.

Kezdődik a korcsolyaszezon Sepsiszentgyörgyön
2025. október 07., kedd

Székelyföld létezik, érdemes látni – Lucian Mândruță 150 emberrel kerekezett a megbékélés jegyében

Több mint 150 kerékpáros vett részt Lucian Mândruță bukaresti televíziós újságíró immár ötödik alkalommal megrendezett székelyföldi túráján. A román–magyar megbékélés iránti elkötelezettségből szervezett esemény az előítéletek lebontását is szolgálja.

Székelyföld létezik, érdemes látni – Lucian Mândruță 150 emberrel kerekezett a megbékélés jegyében
Hirdetés
2025. október 06., hétfő

Vasbilinccsel és kötéllel nem lehet elnémítani egy nemzetet

A magyar forradalom és szabadságharc honvédtisztjei előtt hajtottak fejet a sepsiszentgyörgyiek október 6-án. Az aradi vértanúk szabadságba vetett erős hitéről és helytállásáról a magyar nemzet mártírjainak kopjafáinál emlékeztek meg.

Vasbilinccsel és kötéllel nem lehet elnémítani egy nemzetet
2025. október 06., hétfő

Kártérítést kérhetnek a viharkárt szenvedett autósok Kézdivásárhelyen

Kártérítési lehetőséget biztosít Kézdivásárhely önkormányzata azoknak, akiknek járműveit a július 9-i vihar során kidőlt fák vagy letört ágak rongálták meg.

Kártérítést kérhetnek a viharkárt szenvedett autósok Kézdivásárhelyen
2025. október 05., vasárnap

Méhnyakrák: az első tünettől a visszafordíthatatlan állapotig

A tünetek sokszor rejtve maradnak, a nők többsége akkor fordul orvoshoz, amikor a betegség már előrehaladott állapotú. Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat a méhnyakrák stádiumairól, a szűrővizsgálatokról és a HPV elleni védőoltásról.

Méhnyakrák: az első tünettől a visszafordíthatatlan állapotig
Hirdetés
2025. október 04., szombat

Az erdővidéki kultúrát őrzik és ünneplik

Idén 31. alkalommal rendezik meg az Erdővidéki Közművelődési Napokat, ezalkalomból a térség minden településén szerveznek különböző kulturális, tudományos és szórakoztató rendezvényeket, illetve gyermekprogramokat.

Az erdővidéki kultúrát őrzik és ünneplik
2025. október 03., péntek

Fertőző májgyulladás: megsokszorozódtak az esetek Kovászna megyében

Tavalyhoz képest tízszeresére nőtt a hepatitis A vírus okozta megbetegedések száma Kovászna megyében. A fertőző májgyulladás gócpontja egy bodzavidéki községben található.

Fertőző májgyulladás: megsokszorozódtak az esetek Kovászna megyében
2025. október 03., péntek

Újraindult az online számlafizetés a háromszéki vízszolgáltatónál

Tavasz óta döcögött az új számlázási program a Hydrokovnál – korábban Közüzemek Rt. –, a hibák miatt sokan késve kapták a számlát, és a honlap sem működött megfelelően. Október 3-tól ismét lehet online fizetni és óraállást jelenteni.

Újraindult az online számlafizetés a háromszéki vízszolgáltatónál
Hirdetés