
Megéri versenyezni, a szervezők nemrég megemelték a díjakat
Fotó: Haáz Vince
A meghirdetett kétnapos rendezvény helyett háromnapos lesz az idei Marosszéki Lófuttatás. A szombat és vasárnapi események mellett már pénteken elkezdődik az eseménysor Erdőszentgyörgyön. Ugyanakkor a szervezők megemelték a megnyerhető díjak összegét is.
2017. június 21., 13:532017. június 21., 13:53
Az eseménysorozat már pénteken elkezdődik, ugyanis 19 órától lép fel a Szentegyházi Gyermekfilharmónia az erdőszentgyörgyi kultúrotthonban.
Mivel a szervezők úgy érzik, hogy fontos a lovas kultúra felkarolása, a hagyományok ápolása és továbbadása, számos, e témához kapcsolódó fellépőt hívtak meg a szombati és vasárnapi napra.
őket a parajdi fúvószenekar kíséri. Miután körbejárják Erdőszentgyörgy utcáit, elkezdődnek a lovas programok az erdőszentgyörgyi Padnak nevezett domboldalon, előbb a Székely Virtus Hagyományőrző Egyesület lovasbemutatóját lehet megtekinteni, majd a Farkasnyom Baranta Csapat, a Hortobágyi Csikósok, az Erdélyi Lovaskaszkadőrök, a Sólymászok előadásai, bemutatói szórakoztatják a jelenlévőket, de Pászka Lehel íjászbemutatóval, a Mezőhavas magyar nótákkal, a térség tánccsoportjai pedig néptánccal szórakoztatja az érdeklődőket.
Szombaton kerül sor a Marosszéki Lófuttatás futamainak elő- és középdöntőjére, vasárnap késő délután lesz a döntő, majd ezt követően a díjátadás. A lovas verseny szervezői nemrég megemelték a díjakat, így a Marosszéki Lófuttatás első három helyezettje 5000, 3500, és 2500 lej tulajdonosa lesz. A huszárfutamban is érdemes dobogósnak lenni, mivel 1500, 800 és 500 lej tulajdonosai lesznek a legjobb huszárok.
A gyereksarok lehetőséget biztosít a legkisebbeknek, hogy kézügyességüket fejlesszék, kézműves foglalkozások által, de ugróvár, arcfestés és számos egyéb program várja a gyerekeket. A bátrabbak nyeregbe is pattanhatnak, ugyanis a szervezők lovagoltatásról is gondoskodnak. A rendezvény egyik színfoltja a kézműves vásár, amelyen több mint harminc helybéli és környékbeli kiállító portékája lesz megcsodálható, és megvásárolható.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Nagyszabású ellenőrzést tartott vasárnap délután a 15-ös országúton a Hargita megyei rendőrség. Huszonkét sofőrnél végeztek alkohol- és drogtesztet, de az autók műszaki állapotát is ellenőrizték.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
szóljon hozzá!