Színpadon a műkedvelő színjátszók

Vasárnap tartják Gyergyószentmiklóson a XIX. Műkedvelő Színjátszók Találkozóját, a MÜSZIT. Ennek keretében a Fábián Ferenc Színtársulat 35 éves fennállását is ünnepli.

Baricz-Tamás Imola

2013. november 06., 17:062013. november 06., 17:06

Az idei MÜSZIT-re hat műkedvelő csoport jelezte részvételét, a korábbi évekhez hasonlóan a művelődési házban tartják a rendezvényt. „Megértük a tizenkilencediket, és még mindig megvan abból a tűzből, a lángból, ami az első szervezésekor jelen volt. Akkor is jöttek a műkedvelő színjátszók, és most is nagyon várjuk a találkozást” – fogalmazott Danaliszyn József, a Fábián Ferenc Színtársulat vezetője, a rendezvény megálmodója, illetve szervezője. Az 1978 júliusában alakult színtársulat 35 éves fennállását is ünnepli. „Évente két-három előadással leptük meg a közönséget, és az akkori kor szinte minden fesztiválmeghívásának eleget tettünk, díjakat nyertünk. 1989 után váltani kellett, majd 2000 után a megnyirbált 22-es létszámból olyan is volt, hogy hárman mentünk fesztiválra. Majd folyamatosan gyarapodott a műkedvelő színjátszók létszáma, jelenleg 11 lelkes tagja van a társulatnak. Tavaly sikerült egy régi álmot megvalósítani, két és fél órás zenés-táncos kabaréval léptünk a közönség elé. A 35 év alatt 407-en fordultak meg a társulatban, érdekességként jegyzem meg, 16 házasság köttetett, ezek közül egy sem bomlott fel” – összegzett Danaliszyn József.
A rendezvény vasárnap 14 órától a Fábián Ferenc színművészre való emlékezéssel kezdődik, sírjánál a római katolikus temetőben koszorúznak. Az előadásokat követően pedig Czegő Csongornak, a Figura Stúdió Színház igazgatójának szakmai értékelésére, majd állófogadásra kerül sor. Az délutáni programra, a hat előadásra jegyek ára felnőtteknek 8 lej, diákoknak és nyugdíjasoknak 6 lej.

A Műkedvelő Színjátszók Találkozójának programja

16 óra Megnyitó - stúdióterem
16.15 SZĺN-KRON (Gyergyószentmiklós) – A vers, a mi zenénk – stúdióterem
17.00 Bodor Péter Színkör (Erdőszentgyörgy) – Pórul járt férj – vásári komédia – színházterem
17.40 Fábián Ferenc Színtársulat (Gyergyószentmiklós) – Nevetni nem vétek – színházterem
18.30 Visky Árpád Amatőr Színjátszó Társulat (Sepsiszentgyörgy) - Aldo Nikolaj: Éljen az ifjú pár! – színházterem
19.00 Szászrégeni Népszínház Kemény János Társulata – Horváth Péter: A fogas – színházterem
19.40 Sepsiszentgyörgyi Dávid Ferenc Ifjúsági Egylet – R & J - etűdök W. Shakespeare Rómeó és Júlia tragédiája alapján – színházterem
20.30 Szakmai kiértékelés – Karancsi-terem

A MÜSZIT szervezői: Gyergyószentmiklós Megyei Jogú Város, Gyergyószentmiklósi Művelődési Központ, Fábián Ferenc Színtársulat. Támogatók: Romániai Magyar Demokrata Szövetséget és a Communitas Alapítvány, Robi konyha. Partnerek: Figura Stúdió Színház, Sic Card.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 12., péntek

Nyári Ifjúsági Színpad: a Momentán Társulat és kolozsvári színészhallgatók lépnek színpadra

Folytatódik a Nyári Ifjúsági Színpad programja a gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeum udvarán: szombaton a budapesti Momentán Társulat interaktív impróshowja és karaoke party, vasárnap társasjáték-maraton, és a színházi előadás várja a közönséget.

Nyári Ifjúsági Színpad: a Momentán Társulat és kolozsvári színészhallgatók lépnek színpadra
Hirdetés
2026. június 10., szerda

Közeleg a hetedik Feltöltő fesztivál

Zenével, közösségi élményekkel és lelki feltöltődéssel várja Gyergyószentmiklós a FeltöltŐ Keresztény Zenefesztivál közönségét. Június 18–21. között a „Boldogok, akik békét teremtenek” mottóval szólalnak meg a dallamok, hangzanak el az előadások.

Közeleg a hetedik Feltöltő fesztivál
Közeleg a hetedik Feltöltő fesztivál
2026. június 10., szerda

Közeleg a hetedik Feltöltő fesztivál

2026. június 10., szerda

Házkutatások Hargita megyében: cigarettát, szeszt és készpénzt foglaltak le

Két házkutatást tartottak szerdán Hargita megyében jövedéki termékek illegális birtoklása és forgalmazása miatt. A rendőrök 4720 szál cigarettát, 56 liter etil-alkoholt, 33,5 liter tömény szeszes italt és 5000 lej készpénzt foglaltak le.

Házkutatások Hargita megyében: cigarettát, szeszt és készpénzt foglaltak le
2026. június 09., kedd

Több gyergyószentmiklósi helyszínen zajlanak egyszerre munkálatok

Gyergyószentmiklóson jelenleg több infrastrukturális beruházás is zajlik párhuzamosan. Egyszerre dolgoznak a szennyvízhálózat bővítésén, a korábban felásott utak helyreállításán, és készülnek az elektromosautó-töltőállomások is.

Több gyergyószentmiklósi helyszínen zajlanak egyszerre munkálatok
Hirdetés
2026. június 08., hétfő

Megszüntették Barti Tihamér hatósági felügyeletét

A Brassói Ítélőtábla helyt adott a Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke által benyújtott fellebbezésnek, és jogerős döntéssel megszüntette az ellene korábban elrendelt hatósági felügyeletet.

Megszüntették Barti Tihamér hatósági felügyeletét
2026. június 07., vasárnap

Verekedés Salamáson

Salamási verekedéshez riasztották a maroshévízi rendőrséget június 6-án.

Verekedés Salamáson
Verekedés Salamáson
2026. június 07., vasárnap

Verekedés Salamáson

2026. június 07., vasárnap

Pszichiátriai kórházban csaptak fel a lángok

Szombat éjjel kigyulladt a gyergyótölgyesi pszichiátria. A tűzesetnek nincsenek sérültjei.

Pszichiátriai kórházban csaptak fel a lángok
Hirdetés
2026. június 06., szombat

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó

Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.

Óvni azt, ami a bölcsőtől a koporsóig része az életünknek – videó
2026. június 05., péntek

Ezen a hétvégén is remek élményeket kínál a gyergyószentmiklósi Nyári Ifjúsági Színpad

A hétvégén újra benépesül a Tarisznyás Márton Múzeum udvara: játék, színház és könnyed nyári hangulat várja az érdeklődőket. A szervezők törekvése, hogy minden korosztály találjon magának valami érdekeset.

Ezen a hétvégén is remek élményeket kínál a gyergyószentmiklósi Nyári Ifjúsági Színpad
2026. június 05., péntek

Kilencvenhárom garázst bontottak le határidőre a Virág negyedben

128 engedély nélküli építmény volt a Virág lakónegyed déli részén. Ebből 93-at bontottak le önként a tulajdonosaik május végéig a városháza kérésének eleget téve. A többieket is fel kell számolni, hogy a negyed teljes felújítása megtörténhessen.

Kilencvenhárom garázst bontottak le határidőre a Virág negyedben
Hirdetés