Majeczki-ügy: megszólalt az egyik vádlott

Az alapfokú felmentést követően a Majeczki-ügy érintettjeit kérdeztük, s mint Sándor Pongrác gyergyószentmiklósi vállalkozó lapunknak elmondta, nevetségesnek tartja a vádat, miszerint egy táska élelemmel akarta megvesztegetni Majeczki Izabella volt gyergyói főügyészt.

Gergely Imre

2016. január 06., 13:452016. január 06., 13:45

Sőt, mint hangsúlyozta, a kétéves tárgyalássorozat alatt az sem derült ki számára, hogy ezeket a vádakat a DNA mi alapján fogalmazta meg – olyan nem történt, ami a vádiratban olvasható, azaz, hogy a főügyésznő irodájába bevitt volna egy táska élelmet megvesztegetésként.

Elismerte, Majeczki Izabellával jó viszonyban voltak, többször kávéztak együtt az ügyészségi irodában is. Volt egy alkalom, amikor energiaitalt és egy csokoládét vitt az irodába: az italt ő itta meg, a csokit a beszélgetés alatt bontották meg. A kávézásról titkos video- és hangfelvétel is készült, azon jól hallható, hogy a vállalkozó tanácsot kért az ügyésztől. Pontosabban arra volt kíváncsi, hogy mit tegyen, mert egy csíkszeredai vállalkozó becsapta őt. Majeczki Izabella útmutatást adott, hogy milyen jogi lépések tehetők az ügyben.

Volt egy másik történet is, amikor Sándor Pongrác a gyergyószentmiklósi Szent Miklós katolikus plébániától felkérést kapott a felszegi kápolna építésére. Ő azonban ebből csak az alapozás elkészítését vállalta, és javasolta, hogy Szabó Tamás (a főügyész élettársa – szerk. megj.) cégét bízzák meg a munka folytatásával. Mint mondta, azért javasolta ezt, mert a tervekben szereplő hajlított gerendás építkezés köztudottan Szabó Tamás vállalkozásának specialitása. Korábban már a szárhegyi sportcsarnok építésénél is így, közösen végezték a kivitelezést: a faszerkezetet akkor is Szabó Tamásék készítették. Ezt a két történetet a DNA összekombinálta, és a vád szerint Sándor Pongrác annak fejében szerzett megbízatást Szabó Tamásnak, hogy Majeczki Izabella segítséget nyújtott számára jogi kérdésekben. A két történet összekötése értelmetlen és nevetséges – hangsúlyozta Sándor Pongrác.

Megkerestük Majeczki Izabellát is, aki közölte, most még nem nyilatkozik, de a majdani jogerős döntést követően készséggel válaszol kérdéseinkre. Szabó Tamás sem kívánt hosszabban reagálni az ítéletre, de annyit megjegyzett, természetesen örül a döntésnek.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 22., csütörtök

Lakossági fórum Gyergyóalfaluban: több mint ezer tulajdonost érint az A8-as autópálya miatti kisajátítás

Feszült hangulatú, de informatív lakossági fórumot tartottak Gyergyóalfaluban az A8-as autópálya nyomvonala mentén tervezett kisajátításokról. Bár a kártalanítási összegeket már elkülönítették, a helyi gazdák szerint a határidők betarthatatlanok.

Lakossági fórum Gyergyóalfaluban: több mint ezer tulajdonost érint az A8-as autópálya miatti kisajátítás
Hirdetés
2026. január 21., szerda

Már több mint háromszázan vettek parkolóbérletet Gyergyószentmiklóson

Eltelt egy hónap, amióta újra bevezették a fizetéses parkolási rendszert Gyergyószentmiklóson. A tapasztalat szerint a kezdeti félreértéseket leszámítva az emberek többsége betartja a szabályokat. A bérletet váltók száma meghaladta a 300-at.

Már több mint háromszázan vettek parkolóbérletet Gyergyószentmiklóson
2026. január 20., kedd

Tűz egy gyergyószentmiklósi húsfeldolgozónál, többen kimenekültek – videóval

Többen kimenekültek egy gyergyószentmiklósi húsfeldolgozó épületéből, amint a létesítményben tűz keletkezett kedden este. Egy ember égési sérüléseket szenvedett a karjain. Jelenleg is zajlik az oltás.

Tűz egy gyergyószentmiklósi húsfeldolgozónál, többen kimenekültek – videóval
2026. január 20., kedd

Vida Gábor író Gyergyószentmiklósra látogat

Érdekes eszmefuttatásra hívja olvasóit a kultúráról a gyergyószentmiklósi könyvtár csütörtökön. Meghívottjuk Vida Gábor író, a Látó szépirodalmi folyóirat főszerkesztője lesz.

Vida Gábor író Gyergyószentmiklósra látogat
Hirdetés
2026. január 19., hétfő

Jóllakni és segíteni egyszerre – megnyílt a Szent Márton Étterem

Újabb kezdeményezéssel segíti a rászorulókat a Gyulafehérvári Caritas: hétfőn megnyitotta a Szent Márton Éttermet, amelynek bevétele a gyergyószentmiklósi szeretetkonyha működését támogatja.

Jóllakni és segíteni egyszerre – megnyílt a Szent Márton Étterem
2026. január 19., hétfő

Ittas sofőr okozott balesetet Gyergyószentmiklóson, egy nő megsérült

Két személyautó ütközött össze szombat hajnalban Gyergyószentmiklóson, a balesetben egy 72 éves nő megsérült, az egyik sofőr leheletében pedig alkoholt mutatott ki az szonda.

Ittas sofőr okozott balesetet Gyergyószentmiklóson, egy nő megsérült
2026. január 19., hétfő

Sokáig várták, és végre megnyílt: újra élettel teli a gyergyócsomafalvi Csalóka Óvoda

Hosszú, akadályokkal teli évek után végre elindulhatott a tevékenység a gyergyócsomafalvi Csalóka Óvodában. A 118 éves egykori községháza épülete teljesen megújult, és ma már korszerű, biztonságos környezet fogadja a gyerekeket.

Sokáig várták, és végre megnyílt: újra élettel teli a gyergyócsomafalvi Csalóka Óvoda
Hirdetés
2026. január 18., vasárnap

Előadás a légúti betegségek megelőzéséről Gyergyószentmiklóson

Dr. Bíró Levente tüdőgyógyász A leggyakoribb légúti betegségek megelőzése címmel tart előadást Gyergyószentmiklóson.

Előadás a légúti betegségek megelőzéséről Gyergyószentmiklóson
2026. január 17., szombat

Tájékoztató megbeszélést tartanak az autópályáról Gyergyóalfaluban

Tájékoztató megbeszélésre hívja a lakosságot Gyergyóalfalu községvezetése az autópálya-beruházással kapcsolatban. Az esemény január 22-én, csütörtökön 12 órára van meghirdetve a helyi kultúrház színháztermébe.

Tájékoztató megbeszélést tartanak az autópályáról Gyergyóalfaluban
2026. január 15., csütörtök

Bement érdeklődni és kiderült: 125 százalékkal drágult a házadója

Noha hosszú sorok nem alakultak ki, folyamatos a forgalom a gyergyószentmiklósi polgármesteri hivatal adóosztályának pénztáránál. Január 15-től lehet befizetni a 2026-os évi helyi adókat.

Bement érdeklődni és kiderült: 125 százalékkal drágult a házadója
Hirdetés