A Tölgymező, valamint a Göröcs dülő és a vasút közé eső földek használóit hívják mostantól a gyergyószentmiklósi városházára, hogy az ott kifüggesztett parcellázási terveket ellenőrizzék.
2015. március 06., 15:452015. március 06., 15:45
Ők a törvény szerint jelenleg csak földhasználónak nevezhetők, viszont a parcellázási folyamat végén teljes jogú tulajdonosai, gazdái lesznek a területeiknek.
A most elkészült parcellázási tervek 120,17 hektárnyi területet érintenek, összesen 499 igénylőt. Kis földekről, nadrágszíjparcellákról van szó. A folyamatban talán a legfontosabb az érintett lakosság közreműködése. Igencsak lényeges lenne, hogy minél többen szemrevételezzék a terveket, ellenőrizzék, hogy az ő földjük megfelelő helyen, pontos méretekkel szerepel-e, azok-e a feltüntetett szomszédok, akiket ő tud. Ez a módja annak, hogy az esetleges mérési vagy más hibákat még időben ki lehessen javítani – hangsúlyozta Nagy Zoltán alpolgármester. A tervek március 19-éig vannak közszemlére téve a polgármesteri hivatal földszintjén, addig lehet bejelenteni az esetleges hibákat. Amint ez az időszak lejár, a dokumentáció átkerül a kataszteri hivatalhoz, és már el is kezdődik a telekkönyvezés procedúrája. Utólag nagyon nehéz lesz bármilyen tévedést korrigálni – közölték a városháza kataszteri irodájának munkatársai.
Újabb dűlők felmérése következik
Hétfőtől újabb földterületeken végzik el a parcellatervek készítéséhez szükséges méréseket. A Dombtartomány, a város déli része, a Haladás, Felső iskola és Hóvirág utcák, valamint a város határa közti területek következnek. Az itt földekkel rendelkező személyeket – egy még nem véglegesített időpontban, de mindenképpen március utolsó napjaiban, megbeszélésre hívják. Az önkormányzatnál bíznak abban, hogy minél többen megjelennek, és továbbra is jó lesz az együttműködés az emberekkel, gördülékenyen zajlik majd a végleges birtokba helyezés.
Amint közölték, a most sorra kerülő területeken még nagyobb odafigyelés szükséges a gazdák részéről. Az eddigi felmért dűlőkben ugyanis zömében a társasok által művelt földek vannak, könnyebb volt az adatok egyeztetése, most azonban inkább a magángazdálkodókon múlik saját földjeik tulajdonjogi helyzetének megfelelő rendezése.
Nagy Zoltán ugyanakkor elmondta, az eddig felmért dűlőkre vonatkozó dokumentumokat a jövő héten átadják a megyei kataszteri hivatalnak, egy hónap múlva pedig a telekkönyvi bizonylatok is a tulajdonosok kezébe kerülnek.
Más lesz a 2025–2026-os szezon a Gyergyószentmiklósi Műjégpályán, mivel a Gyergyói Hoki Klub felnőttcsapata, valamint az U21, U18 és U16 korosztályok Gyergyóremetére költöznek. A jég azonban így sem marad üresen: a jégpálya hétfőn indítja az új szezont.
Komoly változásra készülnek a szociális juttatások terén Gyergyószentmiklóson: a következő tanácsülésen dönthetnek arról, hogy csak azok részesüljenek a különféle juttatásokból, akik minden helyi adót és bírságot kifizettek.
Holtan találták meg azt a 72 éves, maroshévizi férfit, aki július 26-án önként távozott otthonából, majd nagy erőkkel keresték többek között rendőrök, csendőrök és önkéntesek is.
Zajlanak a nyári karbantartási munkálatok a gyergyószentmiklósi tanintézményeknél. A Szakinál az iskolaépület felújításával jól haladnak, a bentlakással kevésbé. A Salamonnak is várnia kell még a régi műhelyépület bontására.
Elkezdték a központi park körüli parkolók felújítását Gyergyószentmiklóson, ami egy újabb lépés a fizetéses parkolás újbóli bevezetéséhez.
Elindult az a civil szervezetek programjait népszerűsítő nagykövetek regisztrációja, a negyedik Fuss NEKI! Gyergyó adománygyűjtő mozgalomhoz. 27 szervezet összesen Ötszázezer lejnyi támogatás megszerzését tűzte ki célul.
Gyergyószentmiklós több utcájában és a lakónegyedekben is csatornázási munkálatok zajlanak augusztus folyamán. Ezek időszakos forgalomkorlátozással is járnak.
Engedély nélküli árusítóhelyet számoltak fel kedden a Gyilkos-tó partján. Az önkormányzat polgármesteri rendelet alapján távolíttatta el a természetvédelmi övezetbe jogtalanul kihelyezett büfékocsit, amely egy stég közelében működött.
Folyamatosan mozgásban lenni, vagy nyugisan ellazulni? Sok embernek dilemmája lehet ezekben a napokban Gyergyószentmiklóson. Az Egyfeszt élménykínálatával nem egyszerű a lépést tartani. De bármi a döntés, a végeredmény csak jó lehet.
Elrajtolt az Egyfeszt összművészeti fesztivál idei kiadása csütörtökön Gyergyószentmiklóson. Már az első napon benépesültek a rendezvény helyszínei, az események java pedig még csak most jön.
szóljon hozzá!