
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Az egészségügyi minisztérium péntek este közölte, hogy a bukaresti Floresca sürgősségi kórház égési sérülteket kezelő kórházi osztályán végzett átfogó ellenőrzések során számos hiányosságot találtak, amelyek adminisztratív szankciók alkalmazását és korrekciós intézkedések elrendélését vonták maguk után.
2025. augusztus 02., 13:372025. augusztus 02., 13:37
A tárca közleménye szerint az ellenőrzéseket az egészségügyi miniszter ellenőrző testülete és az Állami Egészségügyi Felügyelet végezte. Ezek nyomán
tízezer lejes bírságot róttak ki a takarítócég képviselőjére a kórházi helyiségek higiéniai és fertőtlenítési eljárásainak be nem tartása miatt,
további húszezer lejes bírságot biocid termékek megfelelő engedély hiányában történő felhasználásáért.
A kórházi osztály 30 ezer lej bírságot kapott a megfelelő szellőzőberendezés és légcsere biztosításának hiánya miatt.
Az egészségügyi ellenőrök ugyanakkor megállapították a Candida auris gomba jelenlétét az égési sérülteket kezelő osztályon; ennek nyomán
a vízszűrők cseréjét az osztályon; a beteglátogatások felfüggesztését; az egész terület fertőtlenítését a nemzetközi irányelveknek megfelelő módszerek alkalmazásával; a személyzet újraképzését a kéz és a műszerek higiéniája terén; napi jelentéstételt a megállapított intézkedések alkalmazásáról – írja az Agerpres hírügynökség.
Az egészségügyi tárca és Állami Egészségügyi Felügyelet csapatai folyamatosan monitorozzák a helyzetet, és szükség esetén további intézkedéseket vezetnek be.
A Román Orvosi Kamara szintén vizsgálatot folyat az osztályon a betegek kezelésében részt vevő személyzet szakmai magatartásával kapcsolatban.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter múlt héten átfogó ellenőrzéseket rendelt el a Floreasca kórház égési sérülteket kezelő osztályán, ahol a higiéniai körülményeket, az ellátással összefüggő fertőzések helyzetét és a fertőtlenítési protokollok betartását is vizsgálták. Ezzel párhuzamosan a miniszter ellenőrző testülete az egészségügyi intézmény takarítási, rovarirtási és rágcsálóirtási szerződéseit és fájdalomcsillapító-készletét is górcső alá vette.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kijelentette, hogy szerdán csak „elméleti”, informális megbeszélése volt Nicușor Dan államfővel az esetleges kormányalakítási megbízásáról.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben korlátozza a miniszterelnöki megbízatás maximális hosszát.
A Román Vámhatóság alkalmazottait is képviselő Meridian Országos Szakszervezeti Szövetség bejelentette, hogy az intézmény dolgozói szerdán kétórás figyelmeztető sztrájkot tartanak a munkakörülményeket és juttatásaikat érintő súlyos problémák miatt.
Az RMDSZ egyelőre nem döntött arról, hogy támogatja-e Adrian Veștea kormányát, előbb megvárja, hogy milyen álláspontra jut a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Dobos Melindát nevezték ki Hargita Megye Tanácsának megyemenedzseri tisztségére a hétfői tanácsülésen.
Sepsiszentgyörgy egykori dohánygyárában aláírták hétfőn a helyi Csodák palotájának finanszírozását célzó szerződést. Az önkormányzat a Közép Fejlesztési Régió legnagyobb uniós támogatásával vághat bele az élményközpont kivitelezésébe.
Mezőgazdasági munkát végző emberekre támadt rá a medve hétfőn a Kászonaltíz községhez tartozó Kászonújfaluban, mindkét személyt kórházba kellett szállítani. Az áldozatok állapota stabil.
Megtiltja a brit kormány a közösségi média használatát a 16 évnél fiatalabb gyerekek számára.
Hetek óta üzenget Hargita Megye Tanácsának korábbi elnöke utódjának, hétfőn azonban látványosan egymásnak esett Hargita Megye Tanácsának ülésén Bíró Barna Botond és Borboly Csaba a homoródfürdői ifjúsági tábor ügyében.
szóljon hozzá!