
A hideg időjárás ellenére a bűnözők nem pihennek. Az utóbbi napokban kevesebb zsebtolvajlás volt, minden valószínűség szerint azért, mert a városi emberek ilyenkor kevesebbet járnak üzletbe, ritkábban utaznak tömegközlekedési járműveken, másrészt, mert a vastag, réteges öltözet nem kedvez az ilyen bűncselekmények elkövetőinek. Ezzel szemben elszaporodtak az olyan lopások, amelyeket főként a melegebb időszakban szoktak elkövetni.
2012. február 11., 18:022012. február 11., 18:02
2012. február 12., 05:202012. február 12., 05:20
Végre hazakerültek a borjak
A marosludasi rendőrség egyik közbiztonsági járőre tetten ért egy mikefalvi férfit, aki a Maros menti város Fecske utcájának egyik tömbház-folyosójáról épp egy kerékpárt lopott el. A vizsgálat során fény derült arra is, hogy a mikefalvi 21 éves V. L. egy másik, egy héttel korábban elkövetett kerékpárlopással is alaposan gyanúsítható. A pléhszamarakat visszaszolgáltatták jogos tulajdonosaiknak, a biciklitolvaj ellen szabadlábon folytatnak bűnügyi vizsgálatot.
A mezőtóháti vidéki rendőrségi körzetet értesítette egy mezőszengyeli farmer, hogy a zapodiai farmjáról eltűnt négy darab, összesen 8.000 lej értékű borjú. A nyomozás során az állatokat megtalálták egy mezőszengyeli 25 éves férfi, B. V. portáján. A tolvaj ellen szabadlábon folytatnak bűnügyi vizsgálatot minősített lopás ügyében, a borjakat pedig visszaadták a károsultnak.
Egy maroslekencei épülő házból loptak el több tárgyat ismeretlen személyek a hét elején. A radnóti rendőrök megkezdték a nyomozást az ügyben, s rövidesen azonosították is a tolvajokat. Mint kiderült, az őrizetlenül maradt házba két személy hatolt be, a radnóti 26 éves F. F. és a marosugrai 21 éves M. M. Náluk meg is találták az ellopott javak 80 százalékát. A két tettes ellen szabadlábon folytatnak vizsgálatot minősített lopás alapos gyanújával.
Mikháza, a kis nyárádmenti falu ad otthont a Limesparknak, amely méltón képviseli a térség kivételes régészeti értékeit. A különleges múzeum szombat délelőtt nyitotta meg kapuit, és ezentúl minden keddtől vasárnapig várja látogatóit.
Rovarirtási akciót szervez Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala szombat éjjel a város valamennyi területén. Azt javasolják, csukják be az ablakokat, ha arra jár a rovarirtó szereket permetező autó.
Több mint 58 kilogramm kannabiszt, kokaint, valamint mintegy 700 ezer lejt és 8 ezer eurót foglaltak le a hatóságok egy Maros, Kolozs és Fehér megyére kiterjedő akció során. Három gyanúsítottat harmincnapos előzetes letartóztatásba helyeztek.
Óriástojásból bújt elő a világ legnagyobb madarának fiókája a Marosvásárhelyi Állatkertben. A ritkán látható pillanatot videóra vették.
Hat házkutatást tartanak pénteken Maros megyében a rendőrök egy olyan büntetőügyben, amelyben a halászati jogszabályok megsértésének gyanúja miatt nyomoznak.
Új járóbeteg-rendelő épül Szászrégenben, annak érdekében, hogy a jelenlegi négy helyszín helyett egy helyen legyenek elérhetők az egészségügyi szolgáltatások. A kivitelezőt most választják ki, a beruházás húszmillió lejbe kerül.
Ro-Alert riasztásban hívják fel a Maros megyeiek figyelmét, hogy narancssárga viharjelzés érvényes csütörtökön este fél hétig. Több település érintett.
A nők szerepe a szecesszió művészetében témakört ismerhetik meg mindazok, akik június 13-án, szombaton részt vesznek Marosvásárhelyen a szecesszió világnapjának programjain.
Még 2007-ben kezdődött el a marosvásárhelyi fedett jégpálya és multifunkcionális sportbázis építése a Ligetben. Az eredetileg 2009-re tervezett beruházás azonban máig sem zárult le. Befejezéséhez idén további 15 millió lejre van szükség.
Különleges fejlesztés valósult meg a Nyárád mente világörökségi helyszínén: a mikházi régészeti park szombattól korszerű kiállításokkal, és látogatóbarát infrastruktúrával várja mindazokat, akik közelebb kerülnének a római korhoz.
szóljon hozzá!