A hideg miatt kellett felfüggeszteni erre a hétre a balánbányai napközi működését. Az adósságok következtében a gázszolgáltatás továbbra is szünetel a város tanintézményeiben.
2011. október 11., 15:292011. október 11., 15:29
2011. október 13., 21:402011. október 13., 21:40
A földgáz egyelőre hiányzik, várják a megoldást. Nézze meg videónkat!
Fűtéshiány miatt ezen a héten nem fogad gyermekeket a balánbányai Havasi Gyopár Napközi. Miután a múlt a héten a hideg miatt már a gyermekek fele inkább otthon maradt, a Hargita Megyei Tanfelügyelőség helyt adott az intézmény kérésének, és október 10–14. között felfüggesztette a tevékenységet.
Korábban villanymelegítőkkel igyekeztek pótolni a gázfűtés hiányát, akkor 11 Celsius-fokról 14-re sikerült „melegíteni” a termeket. Ez viszont kevés, hiányzott a meleg víz, és nehézségekbe ütközött a meleg étel előállítása is. „Csak a személyzet jött be, a gyermekek otthon maradtak, nincs oktatás. Várjuk, hogy a minisztérium is segítsen a helyzet megoldásában” – mondta kérdésünkre a napközi igazgatónője, Sorina Pârvan.
Lassan fél éve nincs gázszolgáltatás a város tanintézményeiben, miután a szolgáltató Hargita Gáz Rt. még a tavaszi vakáció előtt ezt megszüntette a 400 000 lejt meghaladó adósságok miatt. A múlt hónapban a város kifizette törlesztésként ugyan a kormánytól kapott 100 000 lejt, de ezt szétosztották a tanintézmények között, így csak részleges kifizetés történt, és továbbra sincs gáz.
Ferencz S. Alpár: Nem lehet gyermekekkel zsarolni
Hargita megye főtanfelügyelője, Ferencz S. Alpár szerint elfogadhatatlan, hogy a pénzügyi problémák miatt egy önkormányzat a gyermekekkel zsarolja a kormányt. Mint elmondta, sok önkormányzat van nehéz helyzetben a megyében, de a tanintézmények fenntartási költségeit előteremtik, és ezt kellene tennie Balánbányának is. „A tanfelügyelőségnek nincsenek eszközei, továbbítottuk a problémát a minisztérium felé, a megyei önkormányzat, és a prefektusi hivatal is igyekszik segíteni, reméljük, hogy legalább részben megoldás születik” – mondta a főtanfelügyelő. Hozzátette, olyan körülmények között, amikor 11 fok van bent, és a meleg étel előállítása is problémás, nincsenek meg a feltételek a napközi működéséhez. Ferencz S Alpár szerint, ha áttérne a tanügy a fejkvótás finanszírozási rendszerre, amely tartalmazza a fenntartási költségeket, akkor sehol nem lennének kiszolgáltatva ilyen polgármestereknek.
Tetemes összeget kell hozzárendelnie a megnyert pályázati forrásokhoz Csíkszereda önkormányzatának, hogy felújíthassa a Nagy István festő sétány teljes lakóövezetét. Hétfőn rendkívüli tanácsülésen módosították a munkálatok megvalósíthatósági tanulmányát.
Közel harminc évnyi tevékenység után megszűnik a tapolcai részen kutyamenhelyet is üzemeltető csíkszeredai Pro Animalia Alapítvány – jelentette be Facebook-oldalán maga a szervezet. Az okról egyelőre nem közöltek konkrétumot.
Változások előtt áll a csíkszeredai önkormányzat többségi tulajdonában lévő Eco-Csík Kft., amely jelenleg a városban és az alcsíki településeken a hulladék összegyűjtését és szállítását végzi, de ezt nemsokára be kell fejeznie.
Hagyományteremtő szándékkal szervezték meg az első felcsíki lovasszán-ünnepet Csíkkarcfalván vasárnap. A rendezvényre közel nyolcvan fogat gyűlt össze.
Folyamatban van a közbeszerzési eljárás a Büdösfürdőre tervezett víz- és csatornahálózat kivitelezése érdekében a Csíkszentkirályhoz tartozó terület esetében. A munkálatokhoz szükséges az Anghel Saligny-program finanszírozása is.
Alkalom a viszontlátásra, a tapasztalatcserére, a közös táncra – erről szól a Botorka Nemzetközi Néptáncfesztivál. A Kárpát-medence néptáncosait tömörítő balánbányai rendezvény 30. évében különlegességekkel készülnek a közönségnek.
Baleset történt szombaton délután fél öt körül Tusnádfürdőn, a várost átszelő E578-as nemzetközi úton. Ketten megsérültek.
Egy héttel meghosszabbították a Csíki Székely Múzeumban látogatható Márkos András-emlékkiállítást, így az érdeklődők január 25-ig még megtekinthetik.
Egy 73 éves férfi vesztette életét kigyúlt házában a Csíkszentsimon községhez tartozó Csatószegen pénteken éjszaka. A lángok a kályhából kihullt parázs miatt csaphattak fel.
Jól halad a csíkszentgyörgyi bölcsőde tavaly ősszel elkezdett építése, ezért megalapozottnak tűnik az elképzelés, hogy ősztől már fogadni tudják az intézményben a gyerekeket. A munka télen sem szünetel, a beltérben lehet dolgozni.
szóljon hozzá!