
Soós Zoltán. Függetlenként szállhat ringbe a marosvásárhelyiek szavazatáért. Archív
Fotó: Haáz Vince
Az RMDSZ felső vezetése megerősítette: Dorin Florea húszéves marosvásárhelyi polgármesterségének véget vetése érdekében beleegyezését adta abba, hogy a szövetség jelöltje, Soós Zoltán függetlenként induljon.
2020. január 22., 14:572020. január 22., 14:57
2020. január 22., 14:592020. január 22., 14:59
Hegedüs Csilla, az RMDSZ országos ügyvezető alelnöke hangsúlyozni kívánta, hogy a cél érdekében a szövetségi elnökség nem vet gátat Soós Zoltán függetlenedésének.
– szögezte le a lapcsaládunknak nyilatkozó politikus.
Mint arról beszámoltunk, a múlt héten Hermann Mark Christian, a Szabad Emberek Pártja (POL) egykori helyi tanácsosa felajánlotta Soósnak, hogy amennyiben magáévá teszi a tízpontos programját és függetlenként indul, ő lemond az ősszel a Facebookon bejelentett jelöltségéről, és beáll a nyilvános támogatói közé. Korábban hasonló igényt fogalmazott meg a másik két kisebb magyar párt is.

Lemond a hónapokkal ezelőtt beharangozott független jelöltségéről Hermann Mark Christian, aki a továbbiakban Soós Zoltánt támogatja Marosvásárhely polgármesteri székéért folytatott harcban.
A múlt pénteki kézfogáson Soós Zoltán és RMDSZ-es kampánycsapata ígéretet tett Hermann-nak, hogy lemondanak a pártszínekről és a tulipán jelvényéről. „Készen állok függetlenként indulni, annál is inkább, hogy az RMDSZ vezetősége támogatna egy ilyen megoldást.
– fogalmazott január 17-én Soós.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
szóljon hozzá!