
Sok finomság kapható
Fotó: Haáz Vince
Kicsik és nagyok, szülők, nagymamák, baráti társaságok vették birtokukban pénteken este Marosvásárhely főterét, ahol megnyílt a karácsonyi vásár, felkapcsolták a díszkivilágítást. Idén sikerült helyivé és eredetivé tenni az ünnepi pillanatokat.
2025. december 05., 20:242025. december 05., 20:24
2025. december 05., 20:412025. december 05., 20:41
Sok finomság kapható
Fotó: Haáz Vince
Alig sötétedett, már csapatokban érkeztek a marosvásárhelyiek és környékbeliek Marosvásárhely főterére. Mint korábbi években, idén is nagy érdeklődés volt az ünnepi díszkivilágítás felkapcsolása iránt.
Fotó: Haáz Vince
A Színház térre felállított színpadra elsőként a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia vegyeskara lépett, akik szívet melengető, színvonalas karácsonyi dalokkal kápráztatták el a hallgatóságot. A repertoárban angol dalok szerepeltek, a jól ismert szöveget, dallamokat többen velük együtt dúdolták.
Az ünnepi programban a Maros Művészegyüttes programjával folytatódott. A román tagozat a Bună seara, gazdă bună!, a magyar tagozat a Mennyből alá szállott 15-15 perces műsorral lépett fel.
A Mikulással minden nap lehet találkozni
Fotó: Haáz Vince
Örvendetes, hogy előző évekhez képest, idén sikerült helyi kiválóságokat színpadra hívni az ünnepi pillanatokra, és biztosítani a jó hangulatot, színvonalas műsort. Jó hír, hogy
Az ünnepi pillanatok után sétáltunk egyet a megnyílt karácsonyi vásárban is. Van sok apróság, ajándéknak való színes bögre, ízléses fajátékok, fülbevalók, de az otthoni karácsonyfa díszítésére alkalmas gömbök, díszek is. Ünnepi abroszok, fahéjas szappanok, mézek és méhviasz gyertyák várják a vásárlókat. Megnyitott a Mikulás házikója is.
Fotó: Haáz Vince
A vásárban nemcsak ajándékokat lehet vásárolni, hanem falatozni is lehet. Egy pohár forró csoki és forralt bor 15 lej, a meleg citromos tea 12 lej, a kürtőskalács 35 lej, ugyanannyiért hamburgert is lehet vásárolni, az óriás palacsinta különböző töltelékkel harminc lejt kóstál. A legkisebbek húsz lejért ülhetnek fel a kis körhintára, az óriáskerékre a gyerekjegy harminc lej, míg a felnőttjegy negyven lej. A marosvásárhelyi városháza és a metropolisz övezet által szervezett karácsonyi vásárban nyílt félszáz bódé január 4-ig tart nyitva hétfőtől péntekig 15-21 óra, hétvégén 11-21 óra között.
Sajnos a vásárt tavalyhoz hasonlóan idén sem lehet babakocsival, kerekesszékkel megközelíteni. Tavaly a Székelyhon jelezte, hogy
Fotó: Haáz Vince
A gyerekek nagy örömére pénteken este elindult a Mikulás egyik segédje által vezetett busz is. Az ünnepi díszfényekben tette meg az első köröket, szállítva azokat, akik felfértek. Jó hír, hogy az ünnepekig közlekedni fog. Szombaton a 20-as vonal, vasárnap a 4-es vonal, december 8-án, hétfőn a 17-es vonal, míg december 9-én, kedden a12-es buszjárat útvonalán lehet közlekedni vele.
A Mikulás busz 17 órától indul a végállomásról és este tíz óráig szállítja a gyerekeket, felnőtteket. A további programot a new.transportlocal.ro lehet majd tanulmányozni.
Jó tudni, hogy a december minden hétvégéjén forgalomkorlátozás lesz: az ortodox katedrálistól egészen a Horea utcáig, valamint a Bartók Béla utcában. A korlátozás szombaton 15 órától vasárnap 21 óráig tart.
Az elkövetkező napokban enyhe felmelegedés várható, így vékonyodhatnak a tavakon, folyókon a jégrétegek. A hatóságok figyelmeztetnek: ne menjünk rá a jégre.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
szóljon hozzá!