
Illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Első alkalommal szerveznek falunapot a Marosvásárhely szomszédságában levő Maroskeresztúron.
2017. augusztus 30., 20:042017. augusztus 30., 20:04
2017. augusztus 30., 20:242017. augusztus 30., 20:24
A nagyközség polgármestere, Kovács Edit korábban már beszélt arról, hogy fontosnak tartja, hogy közösségépítés és hagyományteremtés céljából megszervezze az első falunapot. Erre szeptember 2-án, szombaton kerül sor.
A program 10 órakor kerékpáros felvonulással kezdődik, s a résztvevők a polgármesteri hivataltól az iskola és óvoda közelében levő pályára, a falunap helyszínére kerekeznek. A hivatalos megnyitó 11 órakor lesz, majd az Aranylakodalmat ünneplő házaspárokat köszöntik. A felállított színpadon gyermekcsoportok mutatkoznak be, az egybegyűltek tapsolhatnak a modern táncosoknak, a kick-box és tékvandó csoport tagjainak, de fellép a helybéli Tipegők és a székelykakasdi Kakasmandikók néptánccsoport is.
Az iskola épületében ikonkiállítást nyitnak meg, s lesz gulyásfőzés és sportvetélkedő is. 15 órától barátságos focimérkőzések lesznek, majd a nyárádtői Horea román néptánccsoport és Bekecs Néptáncegyüttes is színpadra lép. A késő délutáni órákban Vlad Masca és Luiza Zan, majd Jakab Csaba és a Vecker szórakoztatja az egybegyűlteket. 22 órakor tűzijáték lesz, majd a Kiss Attila Band koncertje zárja az első falunapot.
A kártya története legalább háromezer éves múltra tekint vissza, Európában a 14. századtól kezdett elterjedni. Az ördög bibliájának, merthogy így is nevezték, 190 éve magyar változta is ismert, amelynek napját 2013 óta december 29-én tartjuk.
Cáfolta hétfőn az oktatási minisztérium azokat a nyilvánosságban megjelent információkat, amelyek szerint a 2025–2026-os tanévben az előző tanévhez képest mintegy 30 ezerrel csökken a tanári állások száma.
Gyergyószentmiklósra hazatérve nagyszabású koncerttel zárta a 2025-ös évet a 4S Street zenekar szombaton.
Nehéz hetek előtt áll a torjai férfi, akinek házában december 27-én tűz keletkezett. A baj pillanatok alatt bekövetkezett: előbb az áram ment el, röviddel ezután robbanást hallott, ekkor gyúlt meg otthonának tetőtere.
Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton – közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
Románia nagy részén az év végéig hideg marad az időjárás, de 2026 első napjaiban melegedni kezd, a legmagasabb nappali hőmérséklet el fogja érni a 11 Celsius-fokot, majd újabb lehűlés következik.
Közös közleményt adott ki hétfőn az alkotmánybíróság legutóbbi üléseit bojkottáló négy alkotmánybíró a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó tervezettel kapcsolatos beadvány tárgyalásának sorozatos elhalasztásáról.
Több mint egymillió euró értékű vagyont akart megszerezni az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Ittas sofőrök, felfüggesztett jogosítványok, valamint súlyos közlekedési baleset is szerepel a Hargita megyei rendőrség karácsonyi mérlegében.
Súlyos közlekedési baleset történt vasárnap hajnalban a bukaresti Egyesülés (Unirii) aluljáróban: egy személygépkocsi nekiütközött az elválasztófalnak, majd felborult. A becsapódás nyomán az autó vezetője megsérült, kórházi ellátásra szorult.
szóljon hozzá!