
Nagy, katonai parádé helyszíne lesz december elsején Csíkszereda. A főpróba alatt is útlezárásokra kell számítani. Archív
Fotó: Pinti Attila
Románia nemzeti ünnepe alkalmából útlezárások lépnek érvénybe csütörtökön, sőt a tervezett ünnepség főpróbája miatt már november 29-én, kedden is Csíkszeredában – tájékoztat a szerkesztőségünknek is elküldött közleményében a csíkszeredai városháza.
2022. november 28., 15:152022. november 28., 15:15
2022. november 28., 15:162022. november 28., 15:16
Csíkszeredában a 2019 előtt megszokott módon, egész napos rendezvénysorozattal ünneplik Románia nemzeti ünnepét december elsején, ezért forgalomkorlátozásokra lehet számítani a városban.

Minden eddiginél nagyobb szabású ünnepséggel készülnek a hatóságok a román nemzeti ünnepre Csíkszeredában: idén először katonai repülőgépeket és helikoptereket is „felvonultatnak”.
Csütörtökön fél 12 és fél 2 között teljes hosszában –
Mivel ezúttal katonai felvonulás főpróbáját nem december 1-én reggel, hanem november 29-én – kedden – délelőtt tartják, ezért
A közleményben ugyanakkor arra is kitérnek, hogy a Nemzeti-Liberális Párt önkormányzati képviselőjének hivatalos kérésére december elsején este díszvilágítást kap a Szakszervezetek Művelődési Háza.
Közvitára bocsátották az 1990 januárja és 1992 december közötti diplomáciai dokumentumok titkosítását feloldó kormányhatározat-tervezetet – jelentette be a külügyminisztérium.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Földimogyorót vont vissza a forgalomból a Metro Cash & Carry áruházlánc, mivel a termékeknél az aflatoxin szintje meghaladta a megengedett határértéket. A vásárlóknak azt tanácsolják, hogy ne fogyasszák el, hanem vigyék vissza.
A különnyugdíjban részesülő közalkalmazottaknak 85 százalékkal csökken a különnyugdíjuk nem járulékalapú része, ha továbbra is dolgozni akarnak – jelentette be a csütörtöki sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke, Flavius Jakubowicz szerint a lej euróval szembeni történelmi mélypontra gyengülését elsősorban a meglévő gazdasági egyensúlyzavarokat felerősítő belpolitikai kockázatok magyarázzák.
1 hozzászólás