
Nagy, katonai parádé helyszíne lesz december elsején Csíkszereda. A főpróba alatt is útlezárásokra kell számítani. Archív
Fotó: Pinti Attila
Románia nemzeti ünnepe alkalmából útlezárások lépnek érvénybe csütörtökön, sőt a tervezett ünnepség főpróbája miatt már november 29-én, kedden is Csíkszeredában – tájékoztat a szerkesztőségünknek is elküldött közleményében a csíkszeredai városháza.
2022. november 28., 15:152022. november 28., 15:15
2022. november 28., 15:162022. november 28., 15:16
Csíkszeredában a 2019 előtt megszokott módon, egész napos rendezvénysorozattal ünneplik Románia nemzeti ünnepét december elsején, ezért forgalomkorlátozásokra lehet számítani a városban.

Minden eddiginél nagyobb szabású ünnepséggel készülnek a hatóságok a román nemzeti ünnepre Csíkszeredában: idén először katonai repülőgépeket és helikoptereket is „felvonultatnak”.
Csütörtökön fél 12 és fél 2 között teljes hosszában –
Mivel ezúttal katonai felvonulás főpróbáját nem december 1-én reggel, hanem november 29-én – kedden – délelőtt tartják, ezért
A közleményben ugyanakkor arra is kitérnek, hogy a Nemzeti-Liberális Párt önkormányzati képviselőjének hivatalos kérésére december elsején este díszvilágítást kap a Szakszervezetek Művelődési Háza.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.
Jócskán visszaesett a hőmérséklet Csíkszeredában szombatra virradóan, mindössze 3 Celsius-fokot mértek a hivatalos mérőállomáson.
Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.
Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.
Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.
Pénteki ülésén a kormány memorandumot fogadott el 34 új bölcsőde működtetéséhez szükséges 768 állás meghirdetéséről.
A Marosvásárhelyi Állatkert oroszlánkifutója idén is otthont ad egy rendhagyó divatbemutatónak augusztus végén: Hajnal Zsuzsa, marosvásárhelyi divattervező itt mutatja be a fenntartható divat jegyében alkotott új ruhakollekcióját.
Románia pénteken benyújtja az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó ötödik kifizetési kérelmét – jelentette be Dragoș Pîslaru európai alapokért felelős miniszter a kormányülés utáni sajtótájékoztatón.
Nem érdemelte meg a kórházi ellátást, ezért nem volt hajlandó bent maradni törött bordákkal a két ember életét követelő brassói gázolás elkövetője, aki elmondása szerint elvesztette az eszméletét a balesetet megelőzően.
1 hozzászólás