
Fotó: Haáz Vince
Virág- és zöldségtermesztők, hús- és tejfeldolgozók, méhészek, szörpöket és kozmetikai termékeket készítő kézművesek, családi vállalkozások és nem utolsó sorban pálinkafőző él és dolgozik Nyárád mentén, Dózsa György községtől Nyárádremetéig. Őket segíti, vonja egy ernyő alá a csütörtökön bemutatott Nyárádmenti termék védjegy, amelyet a Nyárádmente Kistérség Társulás rendelt meg.
2023. július 13., 15:532023. július 13., 15:53
2023. július 13., 17:192023. július 13., 17:19
Színes bemutatón ismertették a sajtó képviselőivel a Nyárádmenti termék védjegyet a nyárádszentmártoni Lovasfogadóban. A csütörtöki sajtóeseményen termelők is jelen voltak, akiknek a termékét a helyszínen meg lehetett kóstolni.
Balássy Andrástól, a Nyárádmente Kistérség Egyesület munkatársától megtudtuk, hogy
Fotó: Haáz Vince
A Nyárádmenti termék védjegy kialakítása és népszerűsítése is ennek a célnak a része. Fontosnak tartják, hogy a nagyobb cégek mellett,
A Nyárádmenti termék védjegyet uniós pályázatból, mintegy százezer euróból valósították meg.
Balássy András projektmenedzser
Fotó: Haáz Vince
Nyárádszeredának már az 1600-as években vásárszervezési joga volt, és napjainkban szerdánként is vásárt tartanak a településen. Tóth Sándor nyárádszeredai polgármester arról beszélt, hogy már rég szükség volt arra, hogy a térség gazdáit, kistermelőit, családi vállalkozásait összefogják, termékeiket közös vizuális identitás alatt bemutassák.
– fogalmazott a polgármester.
Többféle méz is készül a kistérségben
Fotó: Haáz Vince
Nyárád menti gazdaként beszélt magáról Novák Levente parlamenti képviselő, aki elmondta, hogy kocafarmot létesített uniós pályázatból, és így ismerte meg jobban a gazdálkodást, de az uniós pályázati lehetőségeket is. Beszélt arról, hogy
Fontosnak tartotta, hogy a kistermelők szövetségbe társulva próbáljanak újabb piacokat azonosítani, közösen, egymást erősítve dolgozzanak.
Tóth Sándor Nyárádszereda polgármestere
Fotó: Haáz Vince
A Nyárádmenti termék védjegyet Porcsalmi Balázs mutatta be, aki a védjegyet és a vizuális identitást kidolgozó cég képviselője. Részletesen ismertette, hogy miként jutottak el a stilizált, a Nyárád folyását is jelentő N betűhöz, amit egy kerek pecsét formába tettek és egy világos zöld színű alapra helyeztek.
A védjegy mottója: Becsülettel, természetesen, ehhez pedig készítettek egy címke sablont is, amit a kistermelők rendezkedésére bocsátanak.
Ez is a Nyárád mentén termett
Fotó: Haáz Vince
A tervező kiemelte:
Egyelőre harminc termelő csatlakozott a Nyárádmenti termék védjegyhez, de a térségben több száz kis és nagyobb termelő, családi vállalkozás van, számukra is nyitott a csatlakozási lehetőség. A kistérségi társulás elindította a Nyárádmenti termék védjegy levédését, amely előreláthatóan év végéig zárul le.
Fotó: Haáz Vince
Levendula és pogácsa a Nyárád mentéről
Fotó: Haáz Vince
Több mint 220 hóekével dolgoznak az országutak takarításán Hargita, Kovászna és Brassó megyében – közli a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP).
Havazásra és erős szélre figyelmeztető narancssárga és sárga jelzésű riasztásokat adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 25 megyére és Bukarestre. Az ország többi részén is hideg idő és havazás várható csütörtök reggelig.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, hogy a koalícióban nem volt szó a Szociáldemokrata Párt (PSD) szolidaritási csomagjáról, és egyetlen olyan javaslatot sem fognak támogatni, amelynek nincs biztosítva a finanszírozása.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) szerda reggeli összegzése szerint 21 megye 102 településén és Bukarestben okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában, és 205 településen több mint 166 ezer fogyasztó maradt áramszolgáltatás nélkül.
A bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezettel kapcsolatos beadvány is szerepel az alkotmánybíróság szerdai ülésének napirendjén.
Havazásra figyelmeztető vörös jelzésű riasztást adtak ki Bukarestre és Ilfov megyére szerdán reggel. A rendkívüli hóhelyzet miatt leállították forgalmat az A7-es autópálya egy szakaszán.
Kiásni az autót a hó alól, lépésben haladni a behavazott utakon, időben elérni a gyerekkel óvodába, iskolába, majd pedig a munkahelyre – néhány kihívás, amivel az újabb havazás miatt sokan szembesültek a reggeli órákban.
Az időjárási viszonyokra való tekintettel szerdán nem ellenőrzik a parkolójegyek érvényességét Csíkszeredában.
Jelentős hóréteg alakult ki szerdára virradóra térségünkben a kedd délután óta tartó havazás miatt. Mutatjuk, hogy hol mekkora a hóvastagság.
Nehézkes lesz a közlekedés a csíkszeredai utakon a havazás miatt, ezért előfordulhat, hogy nem tudják tartani a menetrendet a Csíki Trans városi buszjáratai.
szóljon hozzá!