
Fotó: Veres Nándor
A földgázszolgáltató Delgaz Grid megbízásából Csíkszereda több pontján is gázvezetékeket cserélnek, illetve javítanak különböző cégek. Úttestet, járdákat kell feltörni, a munka minőségével pedig nem minden esetben elégedett a polgármesteri hivatal.
2021. május 21., 09:192021. május 21., 09:19
A közlekedést is akadályozzák a májusban kezdődött munkálatok, amelyek miatt a jó állapotú úttestet és járdákat is fel kell törni – ez történik például a Szabadság tér környékén, a Szakszervezetek Művelődési Háza mögötti szakaszon is. De hasonló beavatkozásokra kért és kapott engedélyt a szolgáltató a város más helyszínein is, így a Nagyrét utca közelében, ahol szintén kisebb kotrógépek dolgoznak, és ássák a vezetékek nyomvonalát.

A felső Bethlen-negyedben az aszfaltréteg visszaállításán dolgozik a kivitelező, az elkövetkezőkben pedig újabb hét útszakaszon kezdődik el a gázvezetékek cseréje Székelyudvarhelyen. A városszintű nagyberuházását már 2019 végén elkezdték, a munkálatokat a Delgaz Grid Rt. felügyeli és finanszírozza.
Kérdésünkre Bors Béla alpolgármester azt mondta, tervezett munkálatokról van szó. „Azt mondanám, hogy
– értékelt a tapasztalatok alapján az elöljáró. Hozzátette, vagy vezetékcsere, vagy levegőztető csövek cseréje történik, és minden esetben
A beavatkozás a továbbiakban is folytatódik, és még nagyobb területre terjed majd ki.
Fotó: Veres Nándor
„Városvezetőként nem örülünk ennek, mert út- és járdafeltörés történik, akárcsak az áramszolgáltató esetében. Szinte lehetetlen azt elérni, hogy amikor felújítást végzünk valahol, az összes vezetéket kicseréljék. Az Octavian Goga sétány esetében, ahol minden szolgáltatót felszólítottunk, ez többé-kevésbé sikerült. A gond az, hogy ha elkészül egy felújítás, és utána szivárgás történik, be kell avatkozni, akkor is, ha jótállási időszak van –
– összegzett Bors Béla.
Véget ért a várakozás, ismét belevethetjük magunkat a Száz év magány történetébe a képernyőkön.
Bizonyos szempontból még jól is jön a mezőgazdaságban a forró, száraz időjárás, hiszen zajlik az őszi búza aratása. A gazdálkodók számára nem a hőhullám okozza a legnagyobb fejfájást, hanem egy egészen más jelenség, amivel nem számoltak.
Feszültséget okoz a közköltségek elmaradása és az italozásból fakadó agresszió a székelyudvarhelyi szociális tömbházakban, miközben a városvezetés javításokat végeztet a Cekend-bejáratnál és a Budvár utcában.
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
A képviselőház plénuma szerdán módosításokkal elfogadta a biológiai sokféleség megőrzésére vonatkozó 2026-2030-as stratégiát és cselekvési tervet jóváhagyó törvénytervezetet.
Mintegy húsz nappal ezelőtt, amikor legutóbb hírt adtunk róluk, a székely világjárók éppen Ázsia kapuja felé közeledtek. Azóta eljutottak a Bajkál-tóhoz, továbbá Mongólia fővárosába, Ulánbátorba, jelenleg Dzsingisz kán hajdani székhelyén pihennek.
Drónmaradványokat találtak szerda délután a Fekete-tengerben, a mamaiai napozóövezet közelében.
A Hargita megyei közlekedési rendőrök is csatlakoztak a ROADPOL – SPEED európai közlekedésbiztonsági akcióhoz. Az augusztus 3-tól augusztus 9-ig tartó ellenőrzés-sorozat célja a gyorshajtás visszaszorítása és a súlyos közúti balesetek megelőzése.
Összesen 26 sürgősségi esetet kezeltek a Hargita megyei hivatásos tűzoltók a hét első két napján. Elsősegélyt nyújtottak, tűzhöz és balesethez vonultak ki, valamint medvék megjelenése miatt is figyelmeztették a lakosságot.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!