
Fotó: Veres Nándor
Csíkszeredában a Temesvári sugárúton, a Gál Sándor-szobor közelében is vizet találtak a tavaly elkezdett feltáró fúrás során. A hasznosítást hosszabb időn át tartó megfigyelés, elemzés előzi meg.
2013. július 16., 17:182013. július 16., 17:18
2013. július 16., 19:002013. július 16., 19:00
Négy helyszínen, a Szabadság, illetve Majláth Gusztáv Károly téren, a központi parkban és a Gál Sándor-szobornál végeztek kutató-, illetve feltáró fúrásokat annak érdekében, hogy ásványvizet hozzanak a felszínre. Vizet mindenütt találtak, de hogy ezeket hogyan minősítik majd, csak a hosszabb ideig, akár egy-két évig is elhúzódó megfigyelés, a víz összetevőinek rendszeres elemzése után derül ki.
Az utolsó helyszínen, a Gál Sándor-szobor közelében július elején fejezte be a fúrást a megbízott kivitelező, amely azóta elszállította a berendezést is. Ez utóbbi fúrás kapcsán Antal Attila alpolgármester kérdésünkre azt mondta, az ott talált víz szénsavas ásványvíznek tűnik, és elég hideg, de ennél többet csak az elemzések után lehet tudni róla. Ezen a helyszínen is el kel készítenie még a béléscsövezést a kivitelezőnek – tudtuk meg.
Mind a négy forrásnál forrásházak építését tervezte a polgármesteri hivatal, ezek látványterveit már 2012-ben bemutatták a helyi önkormányzati egyik ülésen. Ezekre a pavilonokra még várni kell, mivel építésük szempontjából meghatározó, hogy milyen módon hasznosítható a források vize, létrehozhatók-e ivókutak – közölte az alpolgármester.
A vizek minősítéséhez a forrásoknak először a Ásványvizek Országos Társasága (SNAM) nyilvántartásába kell kerülniük, és a megfigyelést, rendszeres elemzést engedélyezett személy végezheti. A minősítéshez vezető folyamat egyes esetekben egy, más esetekben két évig tart. Antal Attila szerint a Szabadság, illetve Majláth Gusztáv Károly tereken a források körül felállított, építkezési területet jelző kerítéseket a nyár folyamán eltávolítják, de előtte szivattyúkat szerelnek be, és a forrásokat lefödik.
Továbbra is nagy az érdeklődés a csíkszeredai szavazás helyszínén, ahol hosszú sorokban várakoznak a magyar országgyűlési választáson részt vevő polgárok. A voksolók szerint minden szavazat számít, és a választás tétje túlmutat Magyarország határain.
Már a délelőtt folyamán sokan éltek szavazati jogukkal a csíkszeredai külképviseleti szavazóhelyiségben, ahol a részvétel magasnak bizonyult. A voksolás rendben zajlik, noha több választó adminisztratív akadályokba ütközött. A külképviseleten segítenek.
Elvesztette uralmát a jármű fölött, és egy tömbház lépcsőházának bejáratához csapódott autójával egy csíkszeredai sofőr szombaton késő este.
Több mint hatszáz kórustag gyűlt össze Gyimesfelsőlokon a 29. Felcsíki Egyházi Kórustalálkozón szombaton, amikor a közös éneklés nem versennyé, hanem a hitet, a közösséget és az élő hagyományt összekapcsoló ünneppé vált.
Egy 45 éves, csíkszeredai férfi az 112-es segélyhívón értesítette a hatóságokat pénteken délelőtt, hogy valaki ellopta az autóját a Mihai Eminescu utcából.
Már három hónapja kivonták forgalomból azt a személyautót, amivel Tusnádfürdőn közlekedett egy 33 éves férfi.
Jócskán visszaesett a hőmérséklet szombatra virradóan a hargitai megyeközpontban, ahol a mínusz tíz fokot közelítette a legalacsonyabb érték a hivatalos mérőállomáson.
Baleset történt Szépvíz közelében csütörtök este, egy fiatal sofőr autójával megcsúszott és lesodródott az úttestről.
Autójavító műhelyben keletkezett tűzhöz riasztották csütörtök este a csíkszeredai tűzoltókat.
Egy héten belül háromszor is ittas vezetés és baleset miatt került a Hargita megyei rendőrség látókörébe egy külföldi férfi.
szóljon hozzá!