Rázkódnak az ablakok, összekoccannak a szekrényben a poharak, mozognak a bútorok, robajlás hallatszik rendszeresen a csíkszeredai Hargita utca egyik házában. Nem földrengésről van szó, de a ház mellett a rosszul helyreállított, besüllyedt útburkolat mégis ahhoz hasonló jelenségeket okoz.
2013. március 04., 18:062013. március 04., 18:06
2013. március 04., 18:222013. március 04., 18:22
A város nyugati kijárata közelében tavaly egy új vezetéket fektettek le, ezért keresztben felásták az úttestet, majd helyreállították. Ahogy ez lenni szokott, később az aszfaltréteg besüllyedt és gödör keletkezett, az áthaladó autók pedig ebbe zökkennek bele. A gödör nem annyira látványos, viszont az autók ezen az egyenes szakaszon gyorsan haladnak, ezért is érezhetőbbek bent a döccenések.
„Nem igaz, hogy nem javították, kétszer is kijártak azóta” – mondta a házban lakó Albert Ágnes, aki repedést is mutatott a szoba falán, ahol tavaly meszeltek. „Reméltük, hogy az európai út felújításába ez a szakasz is bekerül, de nem így lett. Korábban nem volt ilyen gond, de tavaly nyár óta ez rendszeres, főleg délután, amikor több teherautó, kamion jár az utcában. Éjszaka sokszor felébredünk a zajra, amitől remeg az egész ház. Így nem lehet élni, egyszer megomlik minden” – panaszolta az asszony, aki azt szeretné, ha a helyzet megnyugtatóan rendeződne, és megfelelően helyreállítanák az útburkolatot.
„Nekünk még nem jelezték” – reagált a helyzettel kapcsolatos megkeresésünkre Szőke Domokos. Csíkszereda alpolgármestere szerint egy esővíz-elvezető vezetéket kellett a Hargita utca azon részén kibővíteni, új bekötés készült, mert az esővíz nem folyt el megfelelően. Közölte, mivel az elvégzett munka esetében tart a szavatossági idő, felszólítják a kivitelező céget, hogy az útburkolatot megfelelően állítsa helyre.
Ismét benőtte a nád az egykori csíkszeredai Suta-tavat, miközben 19 évvel a lecsapolása után továbbra sem kezdődtek újra a rehabilitációs munkálatok. A közbeszerzési eljárás ugyan újraindult, de az eredményt megóvták, így a kivitelezés ismét várat magára.
Négy éve avatták fel a magyar állami támogatással épült gyimesbükki óvodát, amely mára megtelt élettel. A kezdeti nehézségek után ma már 70 gyermek tanul itt, az intézmény pedig a helyi közösség megmaradásának egyik záloga lett.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
Ingyenes vércukormérést szervez kedden és szerdán délután négy órától a Hargita Megyei Vöröskereszt a csíkszeredai Szabadság téren.
Hajnali keresztúttól az esti feltámadási körmenetig részletes rend szerint zajlik a húsvéti ünnepkör Csíksomlyón, miközben Csíkcsobotfalván a népszokások is élő közösségi élményt kínálnak.
A húsvéti ünnepekre való tekintettel a Csíki Trans autóbuszai nem a megszokott menetrend szerint közlekednek péntektől keddig.
Nem csak a fuvarleveleket tudja majd ellenőrizni, hanem a rakomány méretét is az a mesterséges intelligenciát használó rendszer, amelyet a rönkszállítmányok figyelése érdekében helyeznek üzembe. Ennek részeként kamerák telepítése van folyamatban.
Hiába Csíkszereda város része, megőrizte és továbbra is megőrizné falusi jellegét Csobotfalva – lakossági fórumot tartottak kedd este a helyi kultúrotthonban, ahol a jelenlevők a városrészt érintő problémákról beszélgettek Korodi Attila polgármesterrel.
Júniusig kell befejezni az Olt-folyó mentén épülő kerékpárutat Hargita megyében, mintegy 45 kilométer hosszan. A tavaly elkezdett kivitelezés a téli szünet után folytatódik, jelenleg a növényzeti réteg eltávolításán és az átjárók kialakításán dolgoznak.
Nem lehet már sokáig halogatni, szükség van a víztartályok telepítésére Tusnád község településein, enélkül ugyanis nem lehet csatlakozni a most épülő, a községen áthaladó vízvezetékre, amely Tusnádfürdőt is el fogja látni.
szóljon hozzá!