
Fotó: Veres Nándor
Felújított futballpályán rúghatják ezentúl a bőrt a csíkszentkirályiak, szombaton ugyanis átadták a község helyrepofozott szabadtéri sportlétesítményét.
2012. szeptember 30., 18:002012. szeptember 30., 18:00
2012. szeptember 30., 18:452012. szeptember 30., 18:45
Ünnepi hangulat fogadta az újjávarázsolt szentkirályi pályára kilátogatókat, ahol reggel nyolc órától kispályás minifoci-bajnokságot, majd iskolásoknak ügyességi vetélkedőket szervezett a községvezetés. Délben több főzőcsapat is bemutatkozott a füves terület szomszédságában, az elkészült ételeket kora délután ízlelhették meg a jelenlévők.
Az ünnepélyes pályaavatóra egy órakor került sor, először Székely Ernő polgármester üdvözölte a fiatalokat és időseket, egyúttal meg is köszönve a helybéliek odaadó segítéségét, amivel hozzájárultak a futballpálya rendbehozatalához. Az elöljáró beszédét követően Pál Vilmos Béla, Csíkszentgyörgy plébánosa megáldotta a létesítményt, majd a Szentkirályi Borsáros és az Öregfiúk csapatai vették birtokba a pályát. Az avató délután szabadtéri mulatsággal folytatódott.
Hajnali keresztúttól az esti feltámadási körmenetig részletes rend szerint zajlik a húsvéti ünnepkör Csíksomlyón, miközben Csíkcsobotfalván a népszokások is élő közösségi élményt kínálnak.
A húsvéti ünnepekre való tekintettel a Csíki Trans autóbuszai nem a megszokott menetrend szerint közlekednek péntektől keddig.
Nem csak a fuvarleveleket tudja majd ellenőrizni, hanem a rakomány méretét is az a mesterséges intelligenciát használó rendszer, amelyet a rönkszállítmányok figyelése érdekében helyeznek üzembe. Ennek részeként kamerák telepítése van folyamatban.
Hiába Csíkszereda város része, megőrizte és továbbra is megőrizné falusi jellegét Csobotfalva – lakossági fórumot tartottak kedd este a helyi kultúrotthonban, ahol a jelenlevők a városrészt érintő problémákról beszélgettek Korodi Attila polgármesterrel.
Júniusig kell befejezni az Olt-folyó mentén épülő kerékpárutat Hargita megyében, mintegy 45 kilométer hosszan. A tavaly elkezdett kivitelezés a téli szünet után folytatódik, jelenleg a növényzeti réteg eltávolításán és az átjárók kialakításán dolgoznak.
Nem lehet már sokáig halogatni, szükség van a víztartályok telepítésére Tusnád község településein, enélkül ugyanis nem lehet csatlakozni a most épülő, a községen áthaladó vízvezetékre, amely Tusnádfürdőt is el fogja látni.
Egy létesítmény, mely egyszerre szolgálja a természeti értékek megőrzését és a látogatói élmény fejlesztését – felavatták pénteken a Szent Anna-tó – Mohos Tőzegláp Ökocentrum és Tudásközpontot.
Amikor nem találják egy betegség okát, többszöri orvosi konzultáció után sem állítható fel pontos diagnózis, akkor „lép képbe” a genetikus szakorvos. Az örökletes és nagyon ritka betegségekről Baczoni Balázs genetikus szakorvossal beszélgettünk.
Elkezdődött a levélszavazatok gyűjtése Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusán: a választók szombattól vehetik át levélcsomagjaikat, illetve adhatják le voksukat, ugyanakkor szükség esetén segítséget is kérhetnek a papírok kitöltéséhez.
Csíkszeredában, a csobotfalvi kultúrotthonban szerveznek lakossági fórumot kedden, ahol a városrész aktuális ügyeit szeretnék megtárgyalni az emberekkel – közli Korondi Attila polgármester.
szóljon hozzá!