
Fotó: Veres Nándor
Vége a jónak hitt világnak – jelenthető ki a csíkszéki üzemanyagárak láttán, ugyanis az elmúlt hetek árcsökkenéséhez képest az elmúlt napokban szinte mindegyik csíkszéki töltőállomásnál drágítottak.
2015. január 28., 19:442015. január 28., 19:44
Az általunk vizsgált benzinkutak közül szerdán már csak az egyik felcsíki töltőállomásnál lehetett öt lej alatt hozzájutni egy liter 95-ös oktánszámú benzinhez, illetve gázolajhoz. A múlt héten még arról cikkezhettünk, hogy bármelyik benzinkutnál lehet kevesebb mint öt lejért tankolni, ehhez képest most már csak a Csíkszentdomokos balánbányai eltérőjénél lévő kútnál vásárolhatunk 4,99 lejes áron üzemanyagot.
Csíkszeredában két töltőállomást működtet a Petrom olajipari vállalat, mi a Zöld Péter utcai városi, úgynevezett „kicsi PECO-nál” jártunk.Ott e hét elején drágítottak: a múlt heti 4,95, illetve 4,96 lejről 5, illetve 5,01 lejre. Hasonló, öt banis drágítást tapasztaltunk a Csíkszeredában ugyancsak két benzinkúttal jelen lévő orosz Lukoilnál is: a Nagyrét utcai egységnél 5 lejbe kerül a benzin és 5,01 lejbe a gázolaj.
A MOL magyar olajipari vállalat Brassói úti állomásánál a múlt heti 4,99 lej helyett már 5,04 lejbe kerül egy liter benzin és 5,01 helyett 5,06-ba a gázolaj. A Hargita utcában lévő Rompetrolnál a következő a helyzet: egy liter benzinért 5,05 lejt (múlt héten 4,99 volt), a gázolajért pedig 5,07 lejt (5,01 helyett) kell fizetni.
Csíkszentdomokoson volt a legkedvezőbb az üzemanyagár szerdán. A balánbányai eltérőnél lévő kis kútnál egy hét alatt nem változtak az árak: ott továbbra is 4,99 lej egy liter benzin, illetve egy liter gázolaj. A csíkszentmártoni és a gyimesfelsőloki töltőállomás hasonló árakkal dolgozik. Ezeknél múlt szerdán 5,10 lej volt a benzin és 5,31 a gázolaj. Ehhez képest tegnap már 5,15 lejbe került a benzin és 5,36-ba a „motorina”. A szépvízi benzinkútnál is érdeklődtünk. Mint megtudtuk, ott sem változtak az árak, így továbbra is 5,1 lejbe kerül a benzin és 5,25 lejbe a gázolaj.
Február 5-én éjfélig lehet szavazni online, illetve ily módon értékelni a Csíkszentmiklósi Ifjúsági Egyesület által meghirdetett rajzversenyre beküldött munkákat. Ez egyfajta ráhangolás a február 7-én esedékes ottani kolbászfesztiválra.
Dolgoznak a betonelemekkel, ezért lezárták az 578-as európai út Csíkszentkirály felől Csíkszereda irányába vezető dupla sávját kedden reggel.
Szakképzést indít 2026 februárjától a Gyulafehérvári Caritas Csíkszeredában, amely a szociális ellátórendszerben dolgozni kívánók számára kínál gyakorlatorientált felkészülést.
Civil kezdeményezésre Csíkszeredában is tüntetést szerveznek szombat délre a Szabadság térre a magas adók ellen tiltakozva.
Senkire nem lehet rákényszeríteni a szociális ellátást, így évek óta az utcán él egy nő Csíkszereda központjában. A helyiek aggódnak érte.
Amióta Sepsiszentgyörgyön bejelentették a helyi adók csökkentését, Csíkszeredában is egyre erősebb az elvárás az önkormányzat intézkedésére. Korodi Attila polgármester közölte: ebben a kérdésben a pénzügyminisztérium válasza lesz sorsdöntő.
Az RMDSZ Csíki Területi Szervezete az Eurotrans Alapítvánnyal együttműködve kiszállást szervez Csíkszenttamás községbe, ahol ingyenes lesz a honosítás, az anyasági és életkezdési támogatás ügyintézése.
A Csíki Trans tájékoztatása szerint két járat esetében késés várható pénteken.
Hetedik alkalommal szervezik meg a Madéfalvi Hargita Túrát, azaz a Siculicidium Emléktúrát a hétvégén. A háromnapos rendezvény Nedeczky Júlia hegymászó előadásával indul.
Kihívás lesz a csíkszeredai kutyamenhely további működtetése a Pro Animalia Alapítvány megszüntetése után, ugyanis a városi létesítménybe befogott kutyák többségét eddig ők vették örökbe. A befogadóképességük is kisebb, mint az alapítványé volt.
szóljon hozzá!