Szerdán függesztik ki a tanfelügyelőségen az állások jegyzékét, amelyből az előkészítő osztályok beindulása, illetve az óraszám-csökkenések nyomán állás nélkül maradó pedagógusok választhatnak. Számszerűleg van elegendő állás, személy szerint azonban nem biztos, hogy mindenki megtalálja a számítását.
2012. február 14., 11:462012. február 14., 11:46
2012. február 14., 16:182012. február 14., 16:18
Az óvodákban kilencven állás szűnik meg az előkészítő osztályok létrehozása miatt. A pedagógusoknak más állásokat ajánlanak fel
Az új tanügyi törvény rendelkezései alapján számos újdonság lesz idén a pedagógusok alkalmazása terén. A legfontosabb változás, hogy a megüresedő pedagógusi helyekre a versenyvizsgákat idén már az iskolák szervezik meg. Mielőtt azonban ez lezajlana, a tanfelügyelőségnek kötelessége elhelyezni azon címzetes pedagógusokat, akik a gyermeklétszám csökkenése nyomán összeszűkülő oktatási tevékenység miatt elvesztik az állásukat.
Amint Waczel Ferenc, a Hargita Megyei Tanfelügyelőség illetékese közölte, a megyében idén mintegy kilencven óvónő állása szűnik meg annak nyomán, hogy az előkészítő osztályoknak az iskolákhoz való átkerülésével két évfolyamnyi gyerek megy át ősszel az iskolákhoz. Vannak még, akik nyugdíjba mennek, vagy pedig csak egyéves, helyettesítői megbízással dolgoztak, címzetes óvónői állás viszont mintegy kilencven épül le a megyében – magyarázta a tanfelügyelő. Közölte, mintegy harminc tanári állás is leépül, a gyermeklétszám csökkenése miatt csökkentek ugyanis az óraszámok. „Sokan a szakoktatásból kerülnek ki, és ezen címzetes pedagógusok helyzetét nem biztos, hogy meg fogják tudni oldani minden esetben, hisz vannak olyan szakoktatási profilok, amelyek megszűntek” – magyarázta a tanfelügyelő, aki reményét fejezte ki, hogy az újrainduló szakoktatásban sikerül mégis helyet találni az érintett pedagógusoknak.
Waczel Ferenc leszögezte, a megszűnő állások mellett megüresedők is vannak, a megyében összesen mintegy ötvennel több üres állás lesz, mint ahány pedagógusi állás megszűnik, elméletileg tehát mindenkit el tudnak helyezni, kérdés azonban, hogy mennyire fognak a felajánlott állások megfelelni az érintetteknek. „Lehet, hogy eddig valaki a városban dolgozott egy óvodában, most viszont csak egy közeli faluban fogunk tudni állást ajánlani neki” – vázolta a tanfelügyelő.
Ismertette, az üres állások jegyzékét szerdán teszik közzé a tanfelügyelőség székhelyén és honlapján az iratkozások pedig március 6-ig zajlanak le. Az állások elosztása március közepén lesz, nyílt ülésen. Az iskolák által szervezendő versenyvizsgákon megpályázható állások jegyzéke ezen folyamat lezárulta után, március végén jelenhet meg.
Folytatódik a Nyári Ifjúsági Színpad programja a gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeum udvarán: szombaton a budapesti Momentán Társulat interaktív impróshowja és karaoke party, vasárnap társasjáték-maraton, és a színházi előadás várja a közönséget.
Zenével, közösségi élményekkel és lelki feltöltődéssel várja Gyergyószentmiklós a FeltöltŐ Keresztény Zenefesztivál közönségét. Június 18–21. között a „Boldogok, akik békét teremtenek” mottóval szólalnak meg a dallamok, hangzanak el az előadások.
Két házkutatást tartottak szerdán Hargita megyében jövedéki termékek illegális birtoklása és forgalmazása miatt. A rendőrök 4720 szál cigarettát, 56 liter etil-alkoholt, 33,5 liter tömény szeszes italt és 5000 lej készpénzt foglaltak le.
Gyergyószentmiklóson jelenleg több infrastrukturális beruházás is zajlik párhuzamosan. Egyszerre dolgoznak a szennyvízhálózat bővítésén, a korábban felásott utak helyreállításán, és készülnek az elektromosautó-töltőállomások is.
A Brassói Ítélőtábla helyt adott a Barti Tihamér, a Hargita megyei tanács tisztségéből felfüggesztett alelnöke által benyújtott fellebbezésnek, és jogerős döntéssel megszüntette az ellene korábban elrendelt hatósági felügyeletet.
Salamási verekedéshez riasztották a maroshévízi rendőrséget június 6-án.
Szombat éjjel kigyulladt a gyergyótölgyesi pszichiátria. A tűzesetnek nincsenek sérültjei.
Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.
A hétvégén újra benépesül a Tarisznyás Márton Múzeum udvara: játék, színház és könnyed nyári hangulat várja az érdeklődőket. A szervezők törekvése, hogy minden korosztály találjon magának valami érdekeset.
128 engedély nélküli építmény volt a Virág lakónegyed déli részén. Ebből 93-at bontottak le önként a tulajdonosaik május végéig a városháza kérésének eleget téve. A többieket is fel kell számolni, hogy a negyed teljes felújítása megtörténhessen.
szóljon hozzá!