
Fotó: Kristó Róbert
Ebben a hónapban négy kisgyereket hagytak a csíkszeredai kórházban szüleik. A kórház dolgozóinak és a rendszernek a gondoskodására bízott kicsik számára gyűjtésbe kezdett a Csíki Anyák Egyesülete.
2012. július 26., 13:012012. július 26., 13:01
2012. július 26., 19:202012. július 26., 19:20
Többször írtunk már a szüleik által a kórházban hagyott csecsemőkről, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház gyerekosztályán szinte mindig van néhány kisgyerek, akiket szüleik a kórházi alkalmazottak, a többi kismama és a rendszer gondjaira hagynak. Mivel időről időre egy-egy napra visszatérnek gyermekükhöz, hogy ne essenek el az utána kapott támogatástól, egy ideig nem is kerülhetnek állami gondozásba a kicsik, így sokszor hosszú hónapokig a kórházban maradnak.
Az otthagyott gyerekek sorsa gyakran meghatja a kicsijükkel kórházba kerülő kismamákat, sokan visznek nekik alkalomadtán ruhaneműt, játékot. Nemrég a Csíki Anyák Egyesületének egy tagja, Both Virág gondolkodott el a sorsukon és kezdeményezett gyűjtést a javukra. „Szegény gyermekek a kórházi időt a kiságyban töltik, játék nélkül, ölelés nélkül. Nincs tiszta ruhájuk, pelenkájuk stb. Az alkalmazottak közül egyesek az unokák, gyermekek kinőtt ruháit viszik be, hogy valami tisztát adhassanak rájuk” – írta a csíki kismamákat egyesítő levelezőlistára az anyuka.
Felhívása nyomán az egyesületben megszervezték a gyűjtést, a csíkszeredai Albert-házba vártak használható állapotban lévő gyerekruhákat kétéves korig, továbbá játékokat, törlőket, pelenkákat. A gyűjtés még tart, amint Tiboldi Beáta, az egyesület elnöke közölte, várják a ruhaneműt az Albert-házban. Az adományok bevitele előtt kérik, hogy az adományozók hívják fel az egyesület egyik tagját, Szakács Gyöngyikét a 0745–323327-es telefonszámon.
Demeter Ferenc, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház menedzsere közölte, szívesen látják az elhagyott gyerekeknek szánt ruhaneműt. Közölte, júliusban négy gyereket hagytak szüleik a kórház gyermekosztályán. Közülük két kisgyereket a szociális gondozók munkájának eredményeként hazavittek a szülők, egy gyerek nevelőszülőkhöz került, egyikük továbbra is a kórházban van – ismertette dr. Demeter Ferenc.
Továbbra is folyamatban van a nyomozás a Szépvízi víztározó közelében holtan talált fiatalok ügyében, ugyanis hivatalos szakvélemény egyelőre nem született a haláluk körülményeiről.
Közös megemlékezést tartanak Csíksomlyó, Csobotfalva és Csomortán lakói november 11-én, kedden a csobotfalvi temetőben, hogy a felújított háborús emlékműnél tisztelegjenek a helyi háborús hősök előtt.
Csíkszentkirályon, az E578-as jelzésű út és a 123A jelzésű megyei út kereszteződésénél kialakították az ideiglenes körforgalmat, így jó lesz figyelni a változásra az arra autózóknak.
Átmenetileg kihelyezik az új körforgalmat Csíkszentkirályon, az E578-as jelzésű nemzetközi út és a 123A jelzésű megyei út kereszteződésénél november 8-án, szombaton. Fokozott figyelemre intik az autósokat.
Várhatóan jövő nyáron állhatnak forgalomba a csíkszéki tömegközlekedés átalakítását szolgáló elektromos buszok, amelyek Nagybányán készülnek. A gyártás folyamatban van, közben elektromos töltőállomásokat is kell telepíteni.
Hivatalos Csíkmadaras címere, az RMDSZ javaslatára erről döntött a kormány – jelentette be Cseke Attila RMDSZ-es fejlesztési és közigazgatási miniszter.
A Csíki Kamarazenekar családi hangversenye játékos formában mutatja be, hogyan szólalnak meg a barokk kor harci zenéi, és miként kelnek életre a csaták hangjai dobokon, sípokon és cintányérokon.
Újabb támogatással segíti Csíkszereda testvérvárosát, Beregszászt: iskolai padokat, székeket és katedrákat juttattak el a háború sújtotta kárpátaljai településre kedden. A bútoradomány mellett a lelki támogatás fontosságát is hangsúlyozták.
Folyamatban van a közbeszerzési eljárás egy új Olt-híd tervezésére és építésére Csíkszereda nyugati ki- és bejárata közelében. A leromlott állapotú építmény helyett jövőben kezdődhet el az új híd építése, ha rendelkezésre áll a finanszírozás.
Átmenetileg nem lesz víz több csíkszeredai háztartásban szerdán javítási munkálatok miatt – tájékoztat a Harvíz Rt. közleményben.
szóljon hozzá!