
Nemcsak az alkalmazottak, hanem a hozzátartozók is élhetnek a helyszíni oltás lehetőségével
Fotó: Erdély Bálint Előd
Elkezdődött hétfőn a helyszíni oltás a székelyudvarhelyi vállalkozásoknál: elsőként a Páva Étterem igényelte az egészségügyi szolgáltatást, de a héten még két helyszínre száll ki a mobil oltócsapat. Egyébként az elkövetkezőkben nemcsak vállalkozók, hanem sportegyesületek és sportcsapatok is élhetnek a lehetőséggel.
2021. május 03., 20:382021. május 03., 20:38
Hétfőn reggel összesen huszonhatan kapták meg a koronavírus elleni oltást a székelyudvarhelyi Páva Étterem Templom utcai egységében: a tulajdonosok kérésére AstraZeneca típusú vakcinát kaphattak azok az alkalmazottak, akik még nem voltak beoltva, illetve az ő hozzátartozóik is.
A vírus megállítására a vakcina az egyetlen igazán hatásos módszer, a vállalkozás vezetői pedig szeretnék biztonságban tudni a munkatársakat, a családjaikat, szeretteiket és a vendégeiket is, ezzel maguk is hozzájárulva a járvány megfékezéséhez – hangsúlyozták. Nem elhanyagolható szempont az sem, hogy
„Ennek is elébe szeretnénk menni, hogy ha valóban megszületik ez a döntés, akkor legyünk rá felkészülve. De ettől függetlenül is a munkatársak biztonsága elsőrendű kérdés” – mondták a Páva éttermében.
A koronavírus elleni országos oltási kampány újabb szakaszában egy hete igényelhetik vállalkozások munkaközösségük számára a vakcinát, amelynek beadását mobil oltócsapatok végzik a cégek székhelyén. A mobil oltócsapatok a közösen megegyezett időpontban szállnak ki a cég székhelyére, és a vállalkozás által megválasztott vakcinával immunizálják a munkaközösséget. A lehetőség előnye, hogy
Ebben az esetben az oltást igénylők minimális létszáma a megválasztott vakcina típustától függ – tudtuk meg Zörgő Noémitől. A székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal sajtószóvivője kifejtette: egy Pfizer-oltóanyagot tartalmazó üvegcséből hat személyt, míg egy AstraZeneca-üvegcséből tíz személyt lehet beoltani, így a hat vagy a tíz többszöröse az ideális szám.
„Pfizer-oltás esetén 18 vagy 24 a minimum létszám, AstraZeneca esetében 10.
– sorolta az illetékes. Megtudtuk még, a Melinda cégcsoport is jelentkezett, velük most egyeztetik az időpontot, de sok más vállalkozás is érdeklődött, ezek esetében most történik az igénylők, illetve a jelentkezéshez szükséges adatok összeírása. Ugyanakkor a polgármesteri hivatal felvette a kapcsolatot a helybéli sportegyesületekkel, sportcsapatokkal is, az előzetes egyeztetéseket követően ezek székhelyére is kiszáll az oltócsapat.
Egyébként a székelyudvarhelyi és környékbeli vállalkozásoknak továbbra is lehet igényelni a helyszíni oltást, ebbéli szándékukat az oltas@udvarhely.ro e-mail-címen lehet jelezni.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Babatápszereket hívnak vissza a Bacillus cereus baktérium által termelt cereulid toxin jelenlétének gyanúja miatt – figyelmeztetett az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA).
Őrizetbe vettek csütörtökön a rendőrök egy 54 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hat kiskazánt lopott el egy épülő bukaresti tömbházból.
Kétbocsos anyamedve merészkedett egy brassópojánai sípályára fényes nappal, a hegyi csendőröknek kellett beavatkozniuk.
Oszlopnak ütközött, majd egy üzlet falának csapódott egy autó péntekre virradóan a Kolozs megyei Szászfenesen. Mint kiderült, a járművet vezető férfinek nincs jogosítványa.
Február 9-én kezdődik és március 1-jéig tart a sívakációk időszaka.
Az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben dolgozó Sanitas-tagok jó része az általános sztrájk megszervezésére szavazott, ezért a szakszervezet megkezdte a munkabeszüntetéssel járó tiltakozás előkészítését.
A lakossági földgáz ára biztosan nem emelkedik 2027. március 31-éig, mert a kormány április elsejétől a jelenlegi ársapka helyett többszintű árplafont vezet be, és várhatóan a jövő hét végéig kidolgozza az ehhez szükséges teljes jogszabályi keretet.
A kormánynak meg kell találnia a költségvetési forrásokat a kisnyugdíjasok Szociáldemokrata Párt (PSD) által javasolt támogatására úgy, hogy közben ne boruljon fel a nehezen elért pénzügyi stabilitás – jelentette ki a pénzügyminiszter.
A szokásosnál hamarabb utalják ebben a hónapban a jogosultaknak a gyermekpénzt, a gyermeknevelési, valamint a beilleszkedési támogatást. Az érintettek bankszámlájára már pénteken megérkezik a pénz.
2 hozzászólás