Fotó: Erdély Bálint Előd
Tehetségük az „isteni ingyen kegyelem” ajándéka – Berde Mária írónő és Berde Amál festőművész pályaképe című kiállítást nyitják meg február 6-án, kedden délután hat órától a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban.
2024. február 03., 11:242024. február 03., 11:24
A székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeum és a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet által bemutatott kiállítás két különleges művész, egy író és egy festő testvérpár, R. Berde Mária és Dóczyné Berde Amál pályaképét ábrázolja, okmányok és műalkotások, valamint riportok segítségével, és az „isteni ingyen kegyelem ajándékát” a tehetséget hivatott bemutatni.
A kiállítást megnyitja Szebeni Zsuzsanna színháztörténész, a sepsiszentgyörgyi Liszt Intézet vezetője, közreműködik Albert Orsolya színművész és Haáz Márton fuvolaművész. A vendégeket köszönti Ölvedi Zsolt székelyudvarhelyi alpolgármester, valamint konzuli köszöntő hangzik el Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa részéről.
Engedély nélkül tartott fegyvereket és több ezer lőszert foglaltak le a rendőrök Kovászna megyében egy összehangolt akció során – közölte a rendőrség.
Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) tizenöt megye folyóira.
Nicușor Dan szerdán kijelentette, hogy az ország valós területi-közigazgatási átszervezését 2028-nál előbb nem lehet megvalósítani.
Erdőszentgyörgy nem a Kis-Küküllőből nyeri a vezetékes vizet, így a folyóvíz sókoncentrációjának emelkedése nem érinti a várost – hívja fel a lakók figyelmét a helyi önkormányzat.
Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke adott helyzetjelentést Budapesten Orbán Viktor miniszterelnöknek, illetve a magyar kormánynak a parajdi bányakatasztrófáról június 4-én, a nemzeti összetartozás napján.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 16 megyéjére, köztük Hargita és Kovászna megyére is.
Alapos állagfelmérést és előkészítést követően immár teljes gőzzel halad a csíkszeredai városháza átfogó felújítása. A kivitelezőnek 18 hónap áll rendelkezésére a megvalósításra – olvasható az önkormányzat közleményében.
Sűrű 24 órán vannak túl a Maros megyei hivatásos tűzoltók: összesen 148 alkalommal vonultak ki különféle sürgősségi helyzetekhez.
Olajos István székelyudvarhelyi születésű képzőművész sajnálatosan rövid, de igencsak figyelemre méltó életpályájának alkotásaiból nyílik emlékkiállítás Székelyudvarhelyen, a Kossuth utcai képtárban csütörtökön.
Folytatják Csaracsóban az Olt-folyó felett átívelő betonhíd kiépítését, amelyet még idén szeretnének befejezni 5,5 kilométernyi útszakasz leaszfaltozásával együtt.
szóljon hozzá!