Beismerő vallomást tett T. G. zongoratanár, akit két diáklány megrontásával gyanúsítanak. A pedagógust szerdán este őrizetbe vették, csütörtökön pedig a bíróság 29 napra előzetes letartóztatásba helyezte.
2011. november 17., 20:302011. november 17., 20:30
2011. november 18., 09:402011. november 18., 09:40
A kihallgatás során T. G., 41 éves tanár beismerő vallomást tett, miszerint szexuális viszonya volt két diákjával is a Plugor Sándor Művészeti Líceumból – nyilatkozta a Székelyhon.ro-nak Andraş Cosmin Gheorghe, a sepsiszentgyörgyi ügyészség szóvivője. Amint arról beszámoltunk, a férfi ellen hétfőn tettek feljelentést az egyik kiskorú diáklány szülei, majd egy másik tanítvány szülei is megtették a szükséges lépéseket szintén kiskorú megrontásának vádjával. Andraş Cosmin Gheorghe elmondta még, hogy folytatják a vizsgálatot, további adatokat gyűjtenek és kihallgatják a tanúkat, majd összeállítják a vádiratot.
Az ügy óriási port kavart Sepsiszentgyörgyön, ugyanis az iskolában néhány tanár és a diákok is arról beszélnek, hogy ez egy régi ügy, amely bár most robbant ki, de mindenki tudott róla. Állítólag az egyik kiskorú – jelenleg 14 éves – lány és a zongoratanár között két éve folyik a viszony, a szülők pedig a kislány naplójából értesültek róla. Feljelentésük nyomán egy másik szülő is bejelentést tett a rendőrségen, hogy az ő kislányával is viszonya van a tanárnak, ez a lány most 17 éves.
A művészeti iskolában csütörtökön is puskaporos volt a hangulat, a tanárok nem nyilatkoznak, csak az igazgatónő, aki nem tudott új információkkal szolgálni, de szerdán elmondta: tehetséges, jól felkészült tanárról van szó és sajnálatos az eset. A diákok régóta beszélnek már erről a dologról, megerősítették azt, hogy hosszú ideje tudják. „A tanár nyomult a kis csajokra, volt akinek ez bejött, volt akinek nem, most azonban lebukott” – nyilatkozta az érintett egyik tanítványa.
A szülők egy része hitetlenkedve fogadta a történteket, mások azonban felháborodtak. B. Gizella a Székelyhon.ro-nak elmondta, ötödikes kora óta jár ebbe a tanintézménybe a kislánya, és most megrökönyödve vette tudomásul a történteket. „Én is és sok más szülő fontolóra vettük, hogy elvisszük az iskolából a gyerekünket, hiszen mint kiderült, sokan tudtak az ügyről, de eltussolták. Ha csak pletyka volt is, a vezetőségnek kötelessége lett volna utána járni a dolgoknak, és megvédeni a gyerekeket. A felelősség őket is terheli” – mondta a felháborodott szülő.
T. G. csütörtökön a sepsiszentgyörgyi bíróságon nem jelezte, hogy fellebbezne a letartózása ellen.
Lemondott a Vadon Egyesület a Benedek-mezei lovasközpont fenntartásáról és működtetéséről, illetve közös megegyezéssel megszűnik a sepsiszentgyörgyi önkormányzat és a Vadon Egyesület közötti erre vonatkozó társulási szerződés.
Építik, díszítik, élettel töltik meg a Sepsi Arénát: készülnek a szervezők sepsiszentgyörgyi kortárs irodalmi fesztiválra és könyvvásárra. A Sepsi Book csütörtökön kezdődik, a végleges program csak kevéssel tér el a tervezettől.
A Tamási Áron Színház nagytermében zárul az idei sepsiszentgyörgyi hangversenyévad május 23-án, pénteken 19 órától. Ez alkalommal a Plugor Sándor Művészeti Líceum diákkórusai és szimfonikus zenekarai lépnek fel.
Bár a magyarság számára az elvárt módon alakult az államfőválasztás, a statisztikából kitűnik, hogy még a legmagyarabbként számon tartott háromszéki településeken is többtucatnyian adták a szavazatukat George Simionra. Ennek okát firtattuk.
Közel 85 százalékos fölénnyel végzett Kovászna megyében Nicușor Dan a romániai elnökválasztás vasárnapi, második fordulójában.
Fehérlő nárciszok törik meg a tavasz élénkzöldjét Erdőfüle határától nem messze, a Kankóskertben. A mezőt idén is őrzik, hogy a nárciszok természetes szépségükben virágozhassanak anélkül, hogy leszakítanák a látogatók.
Az alsó-háromszéki RMPSZ és a történelmi egyházak közös szervezésében 2025. május 23-án, pénteken 10 órától Sepsiszentgyörgyön lesz a hagyományos ökumenikus ballagási ünnepség a belvárosi református templomban.
Az Európai Filmek Fesztiválja idén első alkalommal érkezik Sepsiszentgyörgyre, ahol május 17–18-án a Cinema Arta by Cityplex moziban öt izgalmas vetítéssel várja az érdeklődőket. A program ingyenes.
A sokak által nagyra becsült építész műhelyébe enged betekintést az egyedülálló kiállítás, amelyet csütörtökön nyitottak meg a Székely Nemzeti Múzeumban. Az ünnepélyes alkalmon bejelentették: emlékszoba is készül Kós Károly tiszteletére.
A Kovászna megyei elsősegélyverseny 60. kiadását tartották meg ma Sepsiszentgyörgy főterén.
szóljon hozzá!