
Kép forrása: Prezenta.roaep.ro
Antiszemitizmussal és felbujtással gyanúsított személyeknél tartottak házkutatást a rendőrök pénteken két Argeş megyei helyszínen. Az egyik gyanúsított Prahova megyei. Mindkét megyében Călin Georgescu nyerte az idei elnökválasztás első fordulóját.
2024. december 13., 11:112024. december 13., 11:11
Az Argeş megyei rendőrség közleményében emlékeztetett, hogy vasárnap antiszemitizmus gyanújával őrizetbe vettek, majd hatósági felügyelet alá helyeztek egy 37 éves, Prahova megyei férfit. Az ő lakásán zajlott az egyik pénteki házkutatás, amelynek során több adattároló eszközt és egy airsoft pisztolyt is találtak. A férfi informatikai eszközeit is átvizsgálják.
A másik ügyben hivatalból indított eljárást a rendőrség, miután december 7-én egy Rucăr községbeli, 43 éves férfi
Bejegyzésében egy tűzfegyverről készült kép volt látható az „Ez a megoldás” szöveg kíséretében. Az ő lakásán is házkutatást tartottak pénteken. Ennek nyomán nyolc vadászkést, egy fémdetektort, egy mobiltelefont és pirotechnikai eszközöket foglalt le a rendőrség. Az ügyben a câmpulungi bírósági ügyészség vizsgálódik – írja az Agerpres hírügynökség.
Csak úgy mellékesen, mind Prahova, mind pedig Argeş megyében Călin Georgescu nyerte az idei elnökválasztás első fordulóját: Argeş megyében hajszállal (Georgescu 24,85 százalék, Ciolacu 24,75 százalék), Prahova megyében viszont fölényesen (Georgescu 26,03 százalék, Ciolacu 19,53 százalék), az eredmények ezen a térképen tekinthetők meg. Utólag érvénytelenítették az első forduló eredményeit, és új választásokat szerveznek várhatóan jövő tavasszal.
Mivel nem sikerült újabb légitársaságokat vonzani, csökkent a marosvásárhelyi repülőtér idei utasforgalma és bevétele. A Maros megyei tanácsosok engedélyezték egy 5 millió lejes hitel felvételét egy fontos napelempark-beruházás önrészének fedezésére.
Jogerőssé vált csütörtökön Călin Georgescu hatósági felügyeletének meghosszabbítása.
A 2018/203-as törvény végrehajtási rendeletének csütörtöki elfogadásával egyszerűsítette a kormány a szabálysértési pénzbírságok kifizetését.
Személyautók ütköztek csütörtök délután Alsóidecsen: egyik járműben négyen, a másikban – egy családi autóban – heten ültek.
Horațiu Potra zsoldosvezér ügyvédjei csütörtökön bejelentették, hogy ügyfelük szeretne „önként” visszatérni Romániába Dubajból, ahová bíróság elé állítása után menekült.
Katasztrófát okozó gondatlan rongálás miatt büntetőeljárást indított az ügyészség a bukaresti tömbházrobbanás ügyében a Distrigaz gázszolgáltató ellen.
A Richter-skála szerint 3,6-os erősségű földrengés történt csütörtökön 12 óra 16 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A szejkefürdői víz- és szennyvízhálózat építésével korábban megbízott cég a kivitelezési szerződés teljes értékére számolta a büntetőkamatot, így érte el a székelyudvarhelyi városházától követelt összeg a több mint 3,5 millió lejt.
A székelyudvarhelyi önkormányzat átcsoportosította a pénzeket a működési költségek fedezésére, de nem tettek le a városi életminőséget javító fejlesztésekről. A Nagy-Küküllő mentén a tervezettnél kisebb, de mégis jelentős sétány kiépítésére pályáznak.
Nicușor Dan államelnök csütörtök reggel virágkoszorút helyezett el a volt Colectiv Klub előtt a 10 évvel ezelőtti tűzvész halálos áldozatainak emlékét őrző emlékműnél.
szóljon hozzá!