Áll a bál a gyergyószentmiklósi RMDSZ-ben

•  Fotó: Gergely Imre

Fotó: Gergely Imre

A városi szervezet közgyűlésének összehívását sürgető beadvány százhatvanhét aláírójából mindössze hét volt RMDSZ-tag 2010-ben – ez derült ki az aláírási ívek és a taglista összehasonlítása során, közölte Barti Tihamér, a gyergyószentmiklósi alapszervezet elnöke. Egyed Zsolt korábbi választmányi tag szerint ez nevetséges.

Gergely Imre

2011. február 21., 16:382011. február 21., 16:38

2011. február 21., 19:322011. február 21., 19:32

Barti szerint az aláírási ívekből az derül ki, hogy az aláírók az ő 2010-es évi beszámolóját szeretnék hallani, erre pedig a hét akkori tagnak lehetne valós elvárása. Egyébként az is elhangzott, hogy az elmúlt évben összesen 142-en fizették ki Gyergyószentmiklóson a tagsági díjukat, így ennyien voltak tagjai a szervezetnek.

Barti Tihamér elmondta, a hét megnevezett RMDSZ-tagot személyesen fel fogja keresni, és át fogja adni a beszámolóját, emellett minden más aláírónak is elküldi. Az aláírásgyűjtéssel kapcsolatosan az a véleménye, hogy nem tudja ugyan, ki áll az akció hátterében, de ezt csak szervezetten lehetett lebonyolítani, amit az azonos tartalmú ív is igazol.

A sajtótájékoztatóra megérkezett Egyed Zsolt, a helyi választmány korábban leköszönt tagja is, aki a későbbiekben közölte az elnök szavaival kapcsolatos álláspontját.

„Barti Tihamér nem mindenben mond igazat, félretájékoztat” – jelentette ki Egyed Zsolt. Véleménye szerint nevetséges már maga az a szám és névsor is, amit az elnök 2010-es RMDSZ-tagokként felsorolt, amit már csak az is bizonyít, hogy ő maga is aláírója volt a beadványnak, rendezve is volt a tavalyi tagsági díja, neve azonban nem hangzott el a felsorolásban.

Egyed Zsolt hozzátette, teljesen világos, hogy az emberek elégedetlenek az RMDSZ gyergyószentmiklósi szervezetének vezetésével, amit a tagság számának változása is igazol. Barti megválasztásakor 512 tag szerepelt a nyilvántartásban, 2010-ben már csak 142-en voltak, az elégedetlenségüket aláírásukkal kifejezők száma pedig mára meghaladja a kétszázat.

Egyed Zsolt nyilatkozatának kezdetén magáról mint az egyik aláíróról beszélt, de végül bejelentette, vállalja, hogy ő a beadvány kezdeményezője. Kijelentette, az aláírási listákat ő is ellenőrizni fogja, és biztos benne, hogy a Barti által közölttel teljesen eltérő eredmény derül majd ki.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 22., péntek

Biztonsági ellenőrzésekre kell számítani a gyergyószentmiklósi pünkösdi szentmisén

Fokozott biztonsági intézkedések lesznek érvényben vasárnap a gyergyószentmiklósi Szent Miklós-templom előtti téren tartandó pünkösdi szentmisén.

Biztonsági ellenőrzésekre kell számítani a gyergyószentmiklósi pünkösdi szentmisén
Hirdetés
2026. május 22., péntek

Hatalmas lángok csaptak fel egy családi háznál Maroshévízen

Melléképületek és a lakóház tetőtere is kigyulladt Maroshévízen péntekre virradóan. A helyszínre több tűzoltócsapat is kiszállt.

Hatalmas lángok csaptak fel egy családi háznál Maroshévízen
2026. május 21., csütörtök

Feszültségek a Monturist körül: Gyergyószentmiklós kiléphet a cégből?

A Monturisttal kapcsolatos zavaros ügyek, a városi közszolgáltatások átszervezése és a távhő ártámogatásának megszüntetése is napirendre került a gyergyószentmiklósi önkormányzat májusi soros ülésén.

Feszültségek a Monturist körül: Gyergyószentmiklós kiléphet a cégből?
2026. május 19., kedd

Ünnepélyesen várják a Boldogasszony Zarándokvonatot Gyergyószentmiklóson

Ismét különleges pillanatnak lehet tanúja Gyergyószentmiklós csütörtökön este: újra befut a Boldogasszony Zarándokvonat, több mint nyolcszáz zarándokkal.

Ünnepélyesen várják a Boldogasszony Zarándokvonatot Gyergyószentmiklóson
Hirdetés
2026. május 18., hétfő

Az ezüstérmes Borszéken abban reménykednek, hogy nem lesz jelentős visszaesés a fürdőváros forgalmában

Második helyezést ért el Borszék a 2026-os Év Desztinációja díjátadó gálán a balneoklimatikus üdülőhelyek kategóriájában. A Fontana Gyógyfürdő is rangos elismerést kapott.

Az ezüstérmes Borszéken abban reménykednek, hogy nem lesz jelentős visszaesés a fürdőváros forgalmában
2026. május 18., hétfő

Órákon át több egység kereste az eltűnt gyergyószentmiklósi kisfiút

Rendőrök, csendőrök és nyomkövető kutya indult egy nyolcéves gyermek keresésére hétfő reggel Gyergyószentmiklóson, miután a fiú eltűnt otthonról.

Órákon át több egység kereste az eltűnt gyergyószentmiklósi kisfiút
2026. május 18., hétfő

Forgalomkorlátozások lesznek Gyergyószentmiklóson

Folytatódnak a közműmunkálatok Gyergyószentmiklóson, ezért forgalmi korlátozások várhatók – tájékoztat a polgármesteri hivatal közösségi oldalán.

Forgalomkorlátozások lesznek Gyergyószentmiklóson
Hirdetés
2026. május 15., péntek

Újraélesztési maraton Gyergyószentmiklóson

Több mint 1800 diák és számos felnőtt sajátíthatta el az újraélesztés alapjait azon a tizenkét órás képzésmaratonon, amelyet Gyergyószentmiklóson szerveztek meg pénteken. Megtanulhatták, miként kell cselekedni szívleállás esetén az első percekben.

Újraélesztési maraton Gyergyószentmiklóson
2026. május 12., kedd

Idősgondozásban dolgozók konferenciája Gyergyószentmiklóson

Új módszereket ismertek meg és hivatásuk fontosságáról hallgattak előadásokat az idősgondozásban dolgozók a Gyulafehérvári Caritas katolikus segélyszervezet konferenciáján Gyergyószentmiklóson, kedden.

Idősgondozásban dolgozók konferenciája Gyergyószentmiklóson
2026. május 11., hétfő

A kommunizmus traumáit idézi meg a Figura új bemutatója

Székely Csaba Szeretik a banánt, elvtársak? című monodrámáját a Figura Stúdió Színház. Az előadás a Ceaușescu-korszak mindennapjait idézi meg humorral és iróniával, miközben a kommunizmus máig ható következményeire is reflektál.

A kommunizmus traumáit idézi meg a Figura új bemutatója
Hirdetés