
Fotó: Haáz Vince
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) marosvásárhelyi szervezetének elnöke, Dragoş Burghelia csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a pártja már februárban javasolta egy közös jelölt indítását Soós Zoltán polgármester ellenében.
2023. október 19., 14:582023. október 19., 14:58
A politikus a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Maros megyei szervezetének a választási összefogásra vonatkozó keddi felhívására reagált. Kifejtette, az AUR „több mint nyitott a párbeszédre” arról, hogy miként lehetne kiszabadítani a várost „abból a szörnyű politikai csapdából, amelyben már három éve szenved, és még egy évet szenvedni fog”. Leszögezte, hogy
„Ha a Maros megyei PNL tisztelt képviselői valóban választási együttműködést akarnak, akkor szeretnénk megkérdezni tőlük, hogy miért tartják még mindig fenn a helyi koalíciót az RMDSZ-szel a marosvásárhelyi önkormányzatban és a Maros megyei tanácsban.
– idézi az Agerpres hírügynökség Burgheliát.

A liberális párt Maros megyei elnöke szerint pártja bárkivel hajlandó szövetkezni, hogy 2024-ben ne Soós Zoltán legyen Marosvásárhely polgármestere. A támadásra tettel válaszol Soós Zoltán, de az RMDSZ sem marad ki a nyilatkozatháborúból.
Szerinte „új, fiatal” arcokra van szükség a marosvásárhelyi városvezetésben, akik valóban a megyeszékhely érdekeit képviselik. Kijelentette, hogy a város és a megye alulfejlettségéért az RMDSZ a felelős, mert az elmúlt harminc évben „valamilyen formában” végig döntésközelben volt. Felrótta azt is az RMDSZ-nek, hogy korábban a Cseke Attila által vezetett fejlesztési minisztérium „etnikai kritériumok alapján” juttatta forrásokhoz az önkormányzatokat.

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) Maros megyei szervezetének vezetősége úgy döntött, hogy felkéri az összes politikai és civil szervezetet, illetve az akadémiai szféra képviselőit egy közös marosvásárhelyi polgármesterjelölt indítására.
Burghelia hozzátette, az AUR azt szeretné, hogy Marosvásárhely „kilépjen ebből az etnikai paradigmából”, de ez szerinte csak „fiatalos vízión” alapuló együttműködés révén lesz lehetséges.
A földön 300 millió keresztény szenved állami elnyomásban vagy terrorszervezetek támadásaitól. Az erdélyi örmény gyökerekkel büszkélkedő Azbej Tristánnal, a Hungary Helps program megvalósításáért felelős államtitkárral Kézdivásárhelyen beszélgettünk.
A parajdi sóbánya katasztrófájáról, a távolsági buszjáratok működtetésének újragondolásáról, a megyei hulladékgazdálkodásról esett szó többek között a Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnökével való év végi beszélgetésen.
Még karácsony előtt átadják a forgalomnak a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Országszerte több mint 7 millió lej értékben rótt ki bírságot az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a december 15. és 19. között végzett ellenőrzések nyomán.
Idén csaknem 3,6 millió peres ügyet tárgyaltak a romániai bíróságok, miközben a bírói álláshelyek közel 20 százaléka nincs betöltve – közölte pénteken a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM).
Pénzügyi bizonytalanságok és kormányzati megszorítások jellemezték Csíkszereda 2025-ös esztendejét, amelyet Korodi Attila polgármester az év utolsó rendes havi tanácsülésén értékelt pénteken.
Ünnepélyes díjátadón ismerte el Hargita megye tanácsa a megye három tűzoltóját és két kiváló sportolóját. Az ülés alatt költségvetésről, európai uniós projektekről és útépítésről is tárgyaltak a megye önkormányzati képviselői.
Évente 859 barnamedve kilövését tennék lehetővé Romániában az RMDSZ törvénytervezete. Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes sepsiszentgyörgyi látogatásán beszélt a medvekilövési kvóta megduplázását célzó javaslat részleteiről.
Jótékonysági futással és kosárlabdameccsel gyűjt adományokat az eltérő fejlődésű gyermekekért a Gyulafehérvári Caritas december 20–23. között Marosvásárhelyen és környékén. Futással vagy akár kerékpározással is csatlakozhat bárki az akcióhoz.
Cantus figuratus címmel tart előadóestet Laczkó Vass Róbert kolozsvári színművész Székely Norbert zongoraművész közreműködésével advent utolsó vasárnapján, december 21-én 18 órától a marosvásárhelyi Gecse utcai református templomban.
szóljon hozzá!