
Fotó: Haáz Vince
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) Maros megyei szervezetének vezetősége úgy döntött, hogy felkéri az összes politikai és civil szervezetet, illetve az akadémiai szféra képviselőit egy közös marosvásárhelyi polgármesterjelölt indítására a jövő évi önkormányzati választásokon. Erről a Maros megyei PNL elnöke, Ciprian Dobre számolt be keddi sajtótájékoztatóján.
2023. október 17., 16:572023. október 17., 16:57
2023. október 17., 17:082023. október 17., 17:08
A politikus elmondta, hogy a marosvásárhelyi politikai és civil szervezeteknek
Kifejtette, hogy szerinte Marosvásárhelynek „a 21. századdal összeegyeztethető” polgármesterre van szüksége.
„Ehhez mindannyiunknak (...) a pártérdekek fölé kell helyeznünk Marosvásárhelynek, a gyermekeinknek, a fiataloknak, az időseknek és mindazoknak az érdekeit, akik még mindig ebben a városban akarnak élni anélkül, hogy belefulladnának a szemétbe” – jelentette ki a Maros megyei PNL elnöke, aki egyébként augusztus 4-e óta Maros megye prefektusa.

Csütörtökön nevezték ki, pénteken pedig be is iktatták Ciprian Dobre Maros megyei prefektust, illetve Vasile Liviu Oprea alprefektust.
Ciprian Dobre meggyőződését fejezte ki, hogy párbeszéd útján lehet majd találni egy olyan közös polgármesterjelöltet, aki a jelenlegi vezetésnél jobban tudja irányítani a várost. Felidézte, hogy
„Remélem, tanultunk az akkori leckéből. (...) Marosvásárhelynek egységet kell felmutatnia” – mondta a politikus az Agerpres beszámolója szerint.
Kifejtette azt is, hogy Marosvásárhely képes jobban teljesíteni, ha a jelenlegi városvezetést hozzáértő emberek váltják fel. Szerinte a PNL, a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a többi politikai alakulat is rendelkezik „értékes emberekkel”, és a liberálisok pártállástól függetlenül azt a személyt fogják támogatni, akinek „sikerül egyesítenie ezeket az energiákat”.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy jövő héten újraindulhat az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) kibertámadás miatt leállt tevékenysége.
Nőtt a bejelentett családon belüli erőszakos esetek száma Hargita megyében: az év első felében 261 bűncselekményt jegyeztek, szemben a tavalyi azonos időszak 199 esetével. A rendőrség szerint az áldozatok nagyobb bizalommal fordulnak a hatóságokhoz.
Újabb két korszerű és környezetbarát bölcsődét adtak csütörtökön át Hargita megyében. Az új intézmények Siménfalván, valamint Csíkszentgyörgy községben, Csíkbánkfalván épültek.
A természettudományok és a matematika-informatika szakokra volt a legnehezebb idén bejutni a nyolcadik osztályt végzetteknek Székelyföldön. A magyar tagozaton 8,80 volt a legmagasabb utolsó bejutási átlag az egyik székelyföldi líceumban.
A Henley Passport Index júliusi adatai szerint a román útlevél a 11. helyen áll a világon, ami Románia eddigi legjobb helyezése ebben a rangsorban – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu ügyvivő belügyminiszter.
Aláírták a gyergyószentmiklósi Mobilitás 2 projekt kivitelezési szerződését, így augusztusban kezdődhetnek a munkálatok. A közel 15 millió lejes beruházás többek között útfelújítást, új járdákat, parkolókat és zöldfelületek rendezését is magában foglalja.
Több mint 23 köbméter, eredetét igazoló okmányok nélküli faanyagot találtak a rendőrök egy Hargita megyei erdészeti vállalkozásnál végzett ellenőrzés során. Az érintett cégre 10 ezer lejes bírságot szabtak ki, a faanyagot pedig elkobozták.
Alexandru Rogobete szociáldemokrata (PSD) képviselő csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy módosító javaslatot nyújtott be, amellyel mentesítené az egészségügyet a létszámstop alól.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
A magyar autonómiatörekvések jelenéről és jövőjéről vitáztak Tusványos második napján politikusok, jogászok és nemzetpolitikai szereplők. A beszélgetés középpontjában Székelyföld, Vajdaság és az európai kisebbségvédelem állt.
szóljon hozzá!